Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

No przecież wiem 😁

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Czekaj cierpliwie na 22d

Ale jak to, miesiąc to niedostatecznie cierpliwie?! Myślę, że biję już trzeci rekord Guinnessa, a DDRC ani widu ani słychu.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Chyba sobie zmontuje przecinarke tnącą drutem oporowym.
Ale najpierw to bym musiał zrobić test na kawałku styropianu,


Na plastycznych w pierwszej klasie ogólniaka taką cięciarkę do styropianu sobie zrobiłem.

Z istotnych zastosowań:
Napisy 1 Maja
Bloki na makietę osiedla

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.09.2021 o 10:41, Asia napisał:

To co mnie najbardziej zachwyciło to wybrzmienia basu - tego nie mam w domu.

Ludzie co Wy wiecie o salce odsłuchowej, a basie w szczególności :) 

W dniu wczorajszym skorzystaliśmy z @MariuszZ z zaproszenia naszego kolegi forumowego @Rega i mogliśmy się na własne uszy przekonać jak mogą brzmieć KEF-y 107. Jaskinia Romana jest świetna i widać włożoną pracę na adaptacje akustyczną. No i ludzie , lodówka !!! To znaczy nie lodówka jako sprzęt AGD tylko jej szklana zawartość , czego tam nie było :) @Asia , @Bogusław Kożyczkowski no i co ? , w Nautiliusie  mieliście do wyboru burbon , metaxę , czystą , whisky, piwo w nieograniczonych ilościach ? Nie wspomnę już o posiłku na ciepło ? No i jak ? :) Mówię Wam , Ci w tych Salonach, to nie mają pojęcia jak powinna być wyposażona salka odsłuchowa. Bas , Asia bas z Kefów 107 podpiętych pod Sansuia był taki , że kolega Mariusz myślał, że mu się aplikacja Spectroid zepsuła , bo schodził tak nisko / bas oczywiście/ :) Potem popis dały JBL 86 z lampą od Grześka / @Audio Autonomy - dziękujemy za pozdrowienia/ i znów się okazało , że " papier" nadal nie ustępuje nowym przetwornikom. A najlepsze jak mowa o adaptacji akustycznej , miałem nie pisać ,ale co mi tam , w końcu zostanie w rodzinie . Roman w pewnym momencie coś przełączył i zapytał nas które kolumny grają. Przed sobą mieliśmy pięć par kolumn / no , ma tego trochę :)  /  i ......... nie zgadliśmy , dwóch dorosłych facetów , audiofili , znawców kurna , ..... mając punkt odsłuchowy oddalony ok. 2,5 m / a nie km, co by usprawiedliwiało/ . Grały Dali Menuety. To obrazuje co można zrobić poprzez adaptację akustyczną i że niekoniecznie tylko nowe przetworniki grają dobrze / KEF 107 , JBL 86 /

Roman dziękuję za przemiłe przyjęcie . 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tomek4446 napisał:

Roman dziękuję za przemiłe przyjęcie . 

@Rega Ja również dziękuję za wspaniałe przyjęcie i wszystko potwierdzam. KEFy to super kolumny. Można koncerty w domu robić, a bas? Po włączeniu tych paczek podpiętych pod Sansui moja szczęka długo na podłodze leżała, że aż sobie ją przydepnąłem jak nóżka zaczęła przytupywać ;) 

Fajnie pogadać sobie o audio i posłuchać sampli w zacnym towarzystwie. To bezcenne doświadczenia i żadne forumowe pisanie tego nie zastąpi. Pozdrawiam serdecznie mając nadzieję, że jeszcze będzie okazja 👍

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

 i ......... nie zgadliśmy , dwóch dorosłych facetów , audiofili , znawców kurna , ..... mając punkt odsłuchowy oddalony ok. 2,5 m / a nie km, co by usprawiedliwiało/ . Grały Dali Menuety.

 

Zanim nie napisałem Romanowi, że jego Menuety to świetne kolumny, to w ogóle ich nie podłączał;).

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MariuszZ napisał:

 To bezcenne doświadczenia i żadne forumowe pisanie tego nie zastąpi. 

 

Dokładnie, też kiedyś chciałbym mieć okazję i przekonać się jak brzmi dźwięk, muzyka w doskonałych warunkach. Pisząc to nie znaczy, że się wpraszam. Po prostu, by mieć do czego się odnosić przy przyszłych zakupach sprzętu i odsłuchu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życia już mi nie starczy, żeby mieć taki sprzęt i doświadczenie jak Rega, wiele rzeczy w życiu zaczęłam znacznie później niż inni 😉.

Nie ma tu wiele osób, które mogłyby Romanowi dorównać, tym bardziej cieszy, że nadal ma ochotę się dzielić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a jak jest 5 par kolumn koło siebie to ile par kabli głośnikowych?

Próbuję sobie zwizualizować takie dobrodziejstwo inwentarza i organizację żeby szybko zmieniać. Chyba, że szybko się nie da?

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, tomek4446 napisał:

Ludzie co Wy wiecie o salce odsłuchowej, a basie w szczególności

w końcu widzę coś co nikt długo nie mógł zrozumieć jak grają niskie tony i po co one są wykorzystywane w nagraniach, warunek dobre kolumny.

@Rega, nie byłem, ale dziękuję że dałeś możliwość odsłuchu innym jak brzmią niskie tony.

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koleżanki i Koledzy! 

Moi Szanowni przedmówcy są na tyle uprzejmi, że przez grzeczność przesadzają. Nie jest aż tak pięknie i wspaniale. Pokój jak pokój, a sprzęt - no cóż trochę starych klamotów z epoki. I to wszystko. Ale jesli ktoś ma ochotę przyjechać i posłuchać to niezmiennie od półtora roku zapraszam każdego kto chce.Pozdrawiam. Roman.

@Kraft i dalej nie właczam. Słucham grających lepiej😉.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Rega napisał:

Pokój jak pokój, a sprzęt - no cóż trochę starych klamotów z epoki. I to wszystko.

Roman , wiem , że jesteś skromnym człowiekiem, ale to , to już przesada. Znam wiele osób i takie też się pojawiają na forach, które chcą podania recepty na gotowca co kupić , bo nie chce im się łazić po Salonach. A Ty chłopie przerobiłeś całe spore pomieszczenie ze ścianami , sufitem , ustrojami i ... lodówką pod audio !

Kwestia druga , dobór kolumn pod lampę. Lampa stała się modna , tylko , że tak jak z tranzystorem większość kolumn " zagra " tak z lampą już niekoniecznie. Udowodniłeś , że po co wyważać otwarte drzwi i kombinować , które to Polk Audio , Fyne , Melodiki , B&W  itp. nam się zgrają ze wzmacniaczem lampowym / @Audio Autonomy świetna robota gratulacje/ , skoro są jeszcze do zdobycia gotowe paczki z okresu, kiedy lampa panowała i pod takież lampowe wzmacniacze były strojone. 

Był jeden taki moment , grały KEF-y i nagle bas stał się taki jak by metr nad nami przeleciał Jumbo Jet , wszystko zadrżało , a mówiąc wszystko mam na myśli cząsteczki powietrza też. Był to koniec utworu i myślę , że celowe zamierzenie realizatora, ale spotęgowane przez 107-ki. . Całe pomieszczenie pod sufit wypełnił bas , @MariuszZ wspomniałeś , że to mógł być rezonans pomieszczenia , ja się nigdy z czymś takim nie spotkałem w czterech ścianach. Na koncertach owszem , i to takich na stadionie :)  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446 mam nadzieję, że spotkamy się jeszcze nie raz i wtedy dobierzemy lepiej repertuar. Teraz to bylo spotkanie raczej organizacyjno-zapoznawcze. Możemy pomyśleć o spotkaniu z jakimś określonym repertuarem w celu określenia na co stać zarówno lampę jak i 107-ki. No i wypróbujemy jeszcza mojego ,,czarnego konia,, czyli Tandberga. Mam wrażenie że z Kefami w niektórych utworach brzmi lepiej, tzn może nie tyle lepiej ile bardziej lampowo, a jednocześnie z potęgą właściwą tranzystorom. No, ale zawsze to dobrze jest mieć jakąś niespodziankę w zapasie😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...