Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

Dotarł wczoraj późnym popołudniem. Szkoda, że Koledzy już pojechali bo możnaby potestować.

@Marek Muszyńskiod kilkunastu miesięcy mieszkam już w Polsce, a w Danii zaledwie bywam kilka razy w roku u córki mieszkającej tam na stałe. Tym razem to córka odwiedziła mnie przywożąc kabelek ze zdjęcia.

 

 

IMG_20210910_150654.jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rega napisał:

Dotarł wczoraj późnym popołudniem. Szkoda, że Koledzy już pojechali bo możnaby potestować.

@Marek Muszyńskiod kilkunastu miesięcy mieszkam już w Polsce, a w Danii zaledwie bywam kilka razy w roku u córki mieszkającej tam na stałe.

 

 

IMG_20210910_150654.jpg

Oooo, mam taki sam :)  Jeśli nie jest tajemnicą, gdzie zamieszkujesz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

Całe pomieszczenie pod sufit wypełnił bas , @MariuszZ wspomniałeś , że to mógł być rezonans pomieszczenia , ja się nigdy z czymś takim nie spotkałem w czterech ścianach.

Ja tym bardziej ale próbowałem odtworzyć tą płytę MO w domu i żadna z tych częstotliwości u mnie nie występuje tak intensywnie. Czy to sprawka słabości moich kolumn? Kefy są potężne na basie ale żeby aż tak dmuchać basem? Wow. Miałem przebłysk, że może to kumulacja z modem pomieszczenia. Na zrzucie spektrogramu (aplikacja Spectroid), który zrobiłem celem porównania tego co usłyszałem, a tego co mam w domu widać ile energii jest na ok. 40Hz (jaśniej = więcej). Jeżeli pomieszczenie Romana ma głębokość 4,3m to by wchodziło w ten mod ale nie mierzyliśmy więc to tylko moje spekulacje wynikające z faktu, że trudno mi się pogodzić jak nisko i mocno to grało.

Oczywiście to tylko jeden utwór uwieczniony na screenie ale były inne, gdzie niskie tony były jeszcze niżej. Przytykało bębenki w uszach normalnie, a klata do mnie boli jakby ktoś po niej skakał ;) 

1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Asia napisał:

Patrz, ale nam pozazdrościli

Czy mam zacząć od początku ?  Mieliście burbona ...... ? Kontynuować ?  :) 

Takie spotkania są bardzo ważne jak chce się tą pasję traktować poważnie. Bo audio to nie tylko sprzęt , ale też ludzie.

@MariuszZ jak wrócę jutro do chałupy to też ściągnę tą aplikacje , puszczę ten utwór i zobaczymy. Przypuszczam , że poprzednie Grandy by się lepiej sprawdziły , bo bas zaczynał się od 24 Hz , na Altecach mam 35 Hz , ale zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce.

2 godziny temu, MariuszZ napisał:

Przytykało bębenki w uszach normalnie, a klata do mnie boli jakby ktoś po niej skakał

Mnie chyba złamało dwa żebra , nie wiem czy skarżyć firmę KEF , Romana czy Oldfilda ? :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, tomek4446 napisał:

ale zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce.

U mnie jak na screen'ie. Cudów nie ma. Mimo, że zakres częstotliwościowy zejścia podobny to nie ma u mnie tej energii, którą widać jako ten jasny pionowy pas na zrzucie spektrum od Romana. Kefy i jego Sansui to duet, który może dać wiele radości ze słuchania muzyki, nie tylko głośnej, koncertowej ale i kameralnej czy klubowej. Gdybym miał więcej miejsca i nie mieszkał w bloku to pewnie po tej prezentacji szukałbym już po aukcjach takiego zestawu 😉Screenshot_20210910_183004_org.intoorbit.spectrum_edit_445203532987793.thumb.jpg.4da819c55f4d8e31ec0c0ae0142ef171.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się chyba przyzwyczaiłem bo na mnie to tak nie działa i nie robi żadnego wrażenia. Zwyczajnie mi to gra i mam wrażenie że tak słychać u wszystkich. A może już mam tak przytępiony słuch, że tego nie słyszę, choć na razie nie narzekam. Fakt - jeśli przypadkiem usłyszę jakiś dźwięk marketowy (bo czasem wpadam żeby zobaczyć co tam mają) to wydaje mi się, że dźwięk wydobywa się z dziurawego wiadra. Czyżby skrzywienie???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Rega napisał:

A wcale nie są jakieś tak bardzo potężne.

Romek nie czaruj. Wystarczy, że potężnie grają. Teraz mi się przypomniało. Zauważyłem, że w Sansui był filtr Loudness włączony. Nie wiem czy potrzebny jest bo to raczej do cichego słuchania, a jak zauważyłem wolisz głośniej trochę. Niemniej jednak efekt "wow ale bas" się uwydatnił i teraz będę musiał z tym żyć. Znaczy zagadką jak trochę ten bas w domu podrasować, żeby przyjemnie mruczał i nie wzbudzał talerzy w szafce kuchennej 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy przypadkowo nie właczyłem go przy przełączaniu kolumn na Menuety. Nawet nie zauważyłem. Na codzień nie używam. Myślę, że byłoby zbyt basowo. Kiedyś włączyłem ale wystąpiło wzbudzanie, a tego nie lubię. Teraz tego tak nie odbierałem bo siedziałem trochę z boku. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...