Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

Nie dudni, to na pewno. Muszę dłużej posłuchać czy chcę trochę więcej.

Krzywą NADa nałożyłam na 17 punktów, nie przekonuje mnie. Dziś nie będę szaleć i podpinać laptopa żeby sprawdzić z drugim pomiarem.

Zresztą jutro poszalejemy z młodym, mąż wybiera się na maraton to mamy parę godzin na testy muzyki z dynamicznym i wyraźnym rytmem. Dziś siłą rzeczy słucham dość cicho. Ale jak przyjemnie się ścisza!

Co jeszcze to lepiej słyszalne wokale, trochę jak w RME, ale tam u mnie dominowały muzykę, a tu są po prostu bardziej oddzielone.

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością to było, ale trzeba by szukać. Możesz przypomnieć jaki masz wzmacniacz i kolumny? Dobrze wizualizować sobie w głowie widok sprzętów, przy barwnych opisach dźwięku. Sam mam wielki apetyt na DDRC-22D, tylko w moim przypadku nie mam możliwości podłączenia do all in one. Ale nie tracę nadziei, że coś wymyślę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tomek4446 napisał:

Zakleiłem dziadostwo czarną taśmą izolacyjną

Zamalowałam markerem permanentnym 🙃.

Wprowadziłam nowe filtry w oparciu o pomiar w 9 punktach, w tym jeden  który wygładza tylko największe górki. Dopiero będę sprawdzać jak to działa.

W związku z tym wstrzymałam się z wpinaniem DAC żeby mieć jakieś porównanie.

Swoją drogą bez problemu da się wprowadzić nowe filtry do miniDSP bez podpinania mikrofonu. Program wprawdzie wyrzuca komunikaty, o braku mikrofonu, ale nie ma to wpływu.

4 godziny temu, Felix1 napisał:

pomiary dla "Tightly focused imaging", czyli 5 punktów

W miniDSP oznacza to pomiar w 9 punktach. Jakie wybierasz punkty poza głową?

 

IMG_20211003_193210.jpg

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Rew już się nie bawię. Jeden pomiar z mikrofonem w sufit w miejscu mojej głowy dla L i jeden dla R. Powtarzalność praktycznie 100, chyba że żona odpali piłe łańcuchową w łazience 🤪

Jako ciekawostka sprawdziłem jak się mają korekty wprowadzone w Adim, do tych co wprowadzałem przez Apo. Jest tak samo 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...