Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

Kiepski ten sklep, nie zoptymalizowany w wersji mobilnej, trzeba odpalić wersję na komputer.

A wtedy można przeczytać:

Podwójna trioda małej mocy. Najczęściej stosowana w układach przedwzmacniaczy i stopniach wejściowych. Nowy produkt słowackiej fabryki JJ-Electronic. Zdecydowanie ciekawsze brzmienie od standardowej ECC83S. Dźwięk czystszy, z lepszą kontrolą basu i szczegółowością. Skrót "MG" od "midle gain" można tłumaczyć jako "wzmocniony środek" i faktycznie lampa w zakresie środkowych częstotliwości zachowuje się zdecydowanie lepiej niż standardowa ECC83S która miała środek raczej wycofany. Złocone nóżki zapewniają doskonały kontakt z podstawką przez cały okres użytkowania lampy. Cokół Noval.

 

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampki grają od wczoraj JJ ecc83 mg gold pin. Jest spora różnica - zdecydowanie mniej góry, grają zdecydowanie środkiem i szybkim basem. W zasadzie taki był plan, ale zobaczymy co będzie po powiedzmy tygodniu pracy. W każdym razie zmieniłam ustawienie korekcji na krzywą Harmana 🙂.

Co do zasilacza do NAD 1050 to nie zdawałam sobie sprawy ile jest wersji zasilaczy impulsowych, zgroza. Ktoś powinien zrobić z tym porządek.

IMG_20211022_080629.jpg

Edytowano przez Asia
  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impulsowe zasilacze? to najtańsze zasilacze w kosztach produkcji i niestety powszechnie używane. 

Już nie jeden się przekonał ze warto zamienić tego zakłócacza sieci w liniowego, 

To najlepszy i oficjalne dedykowany zamiennik na rynku pod 1050- https://www.sbooster.com/botw-pp-eco-5v-6v/d1050-usb-dac

Niestety zakup jest całkowicie nie opłacalny.

ale szukać czegoś z takimi parametrami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam rozważam kupno zasilacza liniowego, mój typ to https://www.audiofast.pl/pl/keces-audio/p3

Ta skrzynka potrafi zasilić dwa urządzenia jednocześnie, co już jest plusem, można tez wybrać wersje prądowe "Typ1 & Typ2 

dla samego DACa NADa jest to całkowicie nie opłacalne, chyba .... że wykorzystasz go do zasilania 22D który teraz też jest na impulsowym a kto wie moze przyszły DAC też będzie potrzebował 12V np. Mytek Brooklyn Bridge wtedy taki 2in1 ma zalety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zasilacz Tomanka za 4setki jest wystarczający pod NADa, później (po testach 1050) wykorzystasz zasilacz do 22D. Co prawda czytając wnioski z testu Node 2 (nowego) który o ile pracował jako całe urządzenie i zmiana zasilacza robiła robotę o tyle gdy Node pracował tylko jako transport (dziwne określenie) to różnica na dźwięku była w mniejszej skali, co moze nie dać dużej poprawy na 22D bo pracuje wewnętrznie tylko na cyfrach. U mnie tak mam ze zasilające najlepiej testować na DACu, to on jest najbardziej podatny, coś w tym jest, że konwerter D/A lubi dobry prąd.

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie doszukałem się, ile faktycznie prądu pobiera rzeczony NAD. Jeżeli przyjąć, że oryginalny zasilacz nie ma zbytniej nadwyżki mocy (ekonomia), przechodząc na zasilanie ze stabilizacją liniową, użyłbym zasilacza z zapasem - powiedzmy około 6A (30W). Taki w punkt będzie się mocno grzał. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...