Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

Sinusaudio np. zmienił kondensatory Mundorf Supreme Silver/Gold/Oil 0,47 uF na Mixflex Cu 0.22uF - wiadomo ceny Mundorfów poszły w górę , co gorsza dostępność była 0 przez covid.
I te miflexy pozostały jako podstawowe , jak brzmienie nie wiem. Niemniej nie jest to wiedza utajona , nie wiem jak z Haiku wyszło.
Przykład nismo 370z potrafi mieć fabryczne układy wydechowe 3 firm w tym jdmowego HKS-a , mimo iż jest to wydech oznaczany jako 1 i to samo - także tak bywa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Asia napisał:

 Masz już wzmacniacza i kolumny, że kable kupujesz?

Kable chciałem odnowić, IC były jeszcze z minionej epoki, a do kolumn z pierwszej dekady tego tysiąclecia. Kolumny kupione i od miesiąca już się grzeją. Wzmacniacz w trakcie wyboru, ale niestety musze przerwę zrobić do grudnia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wspomniałem w klubie marek . Kupiłem MA Silver 500. Z porównaniu poprzednimi czyli Bronze 6 progres olbrzymi, nie spodziewałem się że będzie aż taki.  Mam nadzieję, że do świąt uda mi się kupić....wymienić wzmacniacz, ale presji nie mam, jestem cierpliwy. 😀

Edytowano przez Amarok
  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Asia napisał:

Kabel dotarł, wygląda zacnie. Na razie leży żeby osiągnąć temperaturę pokojową, zmarzł w paczkomacie na kość.

Wzmacniacz pokraśniał z zadowolenia na sam widok 😁.

Pokażesz fotkę?

20 godzin temu, pirlo81 napisał:

Jesli producent uczciwie opisze swój kabel to nikogo nie oszukuje. Jeśli natomiast w opisie nada temu kablowi magiczne właściwości poprawy czegokolwiek w ostatecznym brzmieniu myzyki wydobywającej się z głośników to już nie jest to tak jednoznaczne. 

A no to umówmy się. Kto w to wierzy?

Jesli ktoś kupuje kabel za ponad 1000 zł już nawet to chyba nie czyta Tych magicznych opisów.

13 godzin temu, dorsz napisał:

Generalnie, problemem większości manufaktur - nie tylko polskich - jest powtarzalność.

A manipulowanie nazwami i uznanymi nazwiskami, to jest oszustwo jednak.

Miałem się do tego nie odnosić ale tutaj masz rację. W głównej mierze to problem Polskich manufaktur. Jest też producent kolumn (nie wymienie nazwy) gdzie jeden model występuję w kilku (4-5) odsłonach. I później masz oferty sprzetu używanego za cenę X oraz 3X. Poza tym odsłuchując sprzet oczekujesz tego samego po innym tak samo nazwanym. A tutaj to się zdarzało od lat.

Nie zmienia to faktu że można odsłuchać konkretny model i ten właśnie kupić.

Wiem że oni akurat są dobrze nastawieni na możliwość odsłuchu w domu.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej strony ekran jeżeli jest to nie jest podłączony. Z reguły podłącza się do bolca PE (żółto zielony) od strony sieci energetycznej. 

Widać ślad po śrubie trzymającej na przewodzie. Nie jest to najlepsze rozwiązanie. Moim zdaniem powinna być obejma, która zabezpiecza przewód przed wyrwaniem z wtyczki, gdyby komuś przyszło do głowy ciągnąć za przewód przy odłączaniu 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...