Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

1 minutę temu, Asia napisał:

Masz rację.

Nie używaj zatem go do prasowania żelazkiem lub nie podłączaj prodiża tak na wszelki wypadek 😉

 

Ostatnio musiałem jedną z moich listw z filtrem EMI odłączyć i zamienić na zwykły rozgałęźnik jak przyłapałem małżonkę prasującą coś żelazkiem. Żelazko o mocy 2,5kW, a obciążalność pojedynczego gniazda w listwie tylko 500W. Lepiej dmuchać na zimne 😉

Nie ma co demonizować i wymyślać. Przewody mają odpowiednie Fi, izolacja na 99% jest niepalna, osłona wtyczek metalowa. Całość porządnie poskręcana. Taki przewód "udźwignie" naprawdę dużo włącznie z prodiżem i innymi grzejnikami. 

To naprawdę solidny przewód i na pewno długo posłuży 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny. Tzn zewnetrznie identyczny. Kiedyś córka kupiła mi w Norwegii. W sklepie audio. W komplecie były dwie wtyczki - europejska i amerykanska. No i tak się zastanawiam od dawna czy to chińszczyzna czy tez nie. Pewnie tak. Na pudełku opakowania było napisane made in USA. No, szkoda, że nie mam już tego opakowania. Ogólnie , jednak zwykłe komputerowe sprawdziły sie u mnie tak samo, a są wygodniejsze. Ten leży i ...zbiera kurz. Myslę, że szkoda kasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, pirlo81 napisał:

Nie bardzo roumiem do czego to się odnosi. 

Ale pisałeś wczesniej, że w razie pożaru ubezpieczyciel nie wypłaci pieniędzy, gdy nie ma się certyfikatu na kabel. Ja Ci odpisałem, że każdy może sobie taki kabel złożyć z ogólnodostępnych komponentów. Nie ma co do tego mieszać ubezpieczyciela, on nie będzie wymagał certyfikatów. 

 

Polemizowałbym. Straż musi ustalić przyczynę pożaru.

Ogólnodostępnych, czyli legalnie wprowadzonych do obrotu. Sorry, ale zupełnie nie ogarniasz tematu.

EOD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dac NAD 1050 od @Bogusław Kożyczkowski podłączony. Na razie bałagan bo jutro robię przemeblowanie żeby podłączyć kable głośnikowe @nowy78 więc nie starałam się o ład wizualny.

Możecie się śmiać, ale jestem bardzo zadowolona, że już umiem wszystko podłączyć żeby grało. Dziękuję @tomek4446 za kable, bez drugiego koaksjalnego by się to nie udało.

7 minut temu, tomek4446 napisał:

Cieszę się , że zasiliłaś fan club Tomanka

Czy Tauron przesyła Ci życzenia świąteczne?

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Asia napisał:

Dac NAD 1050 od @Bogusław Kożyczkowski podłączony. Na razie bałagan bo jutro robię przemeblowanie żeby podłączyć kable głośnikowe @nowy78 więc nie starałam się o ład wizualny.

Możecie się śmiać, ale jestem bardzo zadowolona, że już umiem wszystko podłączyć żeby grało. Dziękuję @tomek4446 za kable, bez drugiego koaksjalnego by się to nie udało.

Czy Tauron przesyła Ci życzenia świąteczne?

Asia, czy wcześniejsze problemy znikły z zasilaczem impulsowym i jego niekorzystnym działaniem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Asia napisał:

Czy Tauron przesyła Ci życzenia świąteczne?

słucham sobie właśnie cichutko Sade z drapaka , tak z ciekawości zerknąłem na pobór prądu monobloków wpiętych do jednej listwy :) Tomanek przy nich to jakby nic nie pobierał :) 

8 minut temu, audiowit napisał:

że mieliśmy namacalny ( szkoda, że tak niekomfortowy) przykład na działanie zasilaczy impulsowych.

Witek pisałem już kiedyś , to , że przeszedłem na zasilanie liniowe to nie mój kaprys. Nausznie się przekonałem , że zasilacz impulsowy powoduje zakłócenia , i w każdej chwili mogę sobie o tym przypomnieć wpinając go w gniazdko. 

20211027_193112.jpg

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, tomek4446 napisał:

Nausznie się przekonałem , że zasilacz impulsowy powoduje zakłócenia , i w każdej chwili mogę sobie o tym przypomnieć wpinając go w gniazdko.

Heh, u mnie z kolei zasilacz impulsowy od Chromecast Audio wpinany nawet bez obciążenia do przedłużki w której mam audio zmienia dźwięk. Nigdy bym tego nie obczaił tylko leciało coś z tv i go akurat wypiąłem, dzwiek się zmienił od razu. Później do Chromecast ów dałem zasilacze od iPhone które nic nie wpływały. (podobnie nie wpływa impulsiak z Ps4 i z TV) Natomiast ten fabryczny z Adi leciutko popiskuje (wygryzł go Tomanek 😉

Mój Tata jest inż elektronikiem, muzyki słucha na jamniku, a do tv nie ma nawet soundbara. Ale impulsiaki  to dla niego zło wcielone i źródło zakłóceń 😉 (oczywiście nie dźwięku) 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...