Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

3 godziny temu, tomek4446 napisał:

czy te duże wartości napięcia jakie ma Asia w gniazdku mogły się przyczynić do zaburzenia działania filtra Schaffnera ? Pożyczyłem Asi listwę z tym filtrem / ten prototyp który pomagałeś mi poskładać/ i listwa powodowała zakłócenia w CD. Sprawdziłem listwę u siebie i jest ok. Zastanawiam się co może być przyczyną.

Dość trudno zgadnąć na odległość. Chyba jedyne co mi przychodzi do głowy, to problemy z uziemieniem. W filtrach są kondensatory zwierające L i N do PE. Gdy PE (w filtrze) nie zostanie porządnie uziemione, pojawi się na nim napięcie, które przedostanie się na masę urządzenia. Filtry też mają swoje potrzeby ;) 

Być może wcześniejsze problemy z zakłócającym zasilaczem impulsowym, także wynikały ze słabego / braku uziemienia.

Edit: Teraz sobie przypomniałem, że impulsowy był chyba w II klasie ochronności. Czyli to jednak nie problem z uziemieniem w jego przypadku :D 

 

Edytowano przez nowy78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Asia napisał:

Wygląda na to, że podłączenie daca NADa zasilaczem przeznaczonym dla DDRC nie było dobrym pomysłem. Podłączony zgodnie z przeznaczeniem jest zupełnie chłodny. 

Ze specyfikacji DDRC wynika, że pobiera on 600 mA, a więc mniej niż 1/3 tego co NAD. 

1 minutę temu, Asia napisał:

Czy to oznacza że powinnam zaprosić elektryka na pomiary? W sumie do ubezpieczenia domu by się i tak przydał audyt sieci elektrycznej.

Jako, że z prądem żartów nie ma, a na niewielkiej przestrzeni czasu wyniknęło już kilka problemów, myślę że dobrze byłoby jednak sprawdzić.

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł nareszcie używany Arcam rdac. Jeszcze nie został podłączony, ale już niezbyt mi się podoba.

Muszę powiedzieć, że zakup był całkiem spontaniczny i że nie lubię używanych rzeczy, których historia nie jest mi znana. I jak patrzę na tą skrzynkę to mam wątpliwości czy to był dobry zakup.

Pomijając jakieś rysy na obudowie oraz widoczną poprawkę "lakierniczą" na froncie oraz złotą tabliczkę "Hi-end  R-dac" widać, że był grzebany.  Czyli, tak naprawdę, nie wiem co kupiłam. 

Spód został oklejony paskami czarnej taśmy. Pewnie za chwilę zajrzę do środka.

 

IMG_20211104_172458.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, mam problem z podłączeniem z mini DSP. Dac nie wykrywa podłączenia. Działa bezpośrednio podłączony streamer, ale już przepuszczony przez DSP nie. 

Ech, co nagle to po diable.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Asia napisał:

Kurczę, mam problem z podłączeniem z mini DSP. Dac nie wykrywa podłączenia. Działa bezpośrednio podłączony streamer, ale już przepuszczony przez DSP nie. 

Hmm, ale to nie powinno mieć dla DACa żadnego znaczenia skąd idzie sygnał. Może coś w mini DSP masz ustawione inaczej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Kubakk napisał:

Tomanek pech

Nie jest źle, podłączony zgodnie z przeznaczeniem czyli do miniDSP działa prawidłowo.

1 minutę temu, Kubakk napisał:

rdac pech

Na razie działa ( to miniDSP zaliczyło zwis). Zobaczymy co dalej. Tylko martwi mnie, że na pewno nie jest w stanie fabrycznym.

@dorsz u Ciebie nie ma takiej dziwacznej taśmy pod spodem, prawda?

5 minut temu, baliosia napisał:

Tylko tyle? Ja miałem często, gęsto po 252-253v. Ale już problem rozwiązany 🙂

Stabilizator?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,tak. Nie zrozum mnie źle, ALE dlaczego tak szybko usiłujesz kupić WSZYSTKO co jest Ci potrzebne i niepotrzebne??? Kiedy zaczęłaś interesować się audio ? Kilka miesięcy wstecz? Nie od razu Kraków zbudowano. Proponowałbym trochę dystansu i cierpliwości. Najpierw trochę należałoby posłuchać, upewnić sie w swoich preferencjach, a przede wszystkim oswoić się z tym co aktualnie masz, aby stwierdzić czego szukasz i potrzebujesz. Ja słucham od 1975 roku i w dalszym ciągu nie wiem , czy to jak obecnie słucham jest tym czego potrzebuję , czy może jeszcze nie. Pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł. To tyle co mogę Ci radzić. 

Pozdrawiam. Roman.

Edytowano przez Rega
  • Lubię to 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...