Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

@Asiakupowanie używek jest ok, jak masz gwarancję i kupujesz bezpośrednio. Raz tylko miałem niefajna historie jak mnie chcieli przewalić/obrobić spece. Modliłem się żeby wyjść z mieszkania, zapytałem gdzie najbliższy bankomat bo mi się wzmacniacz podoba tylko kasy nie wziąłem... i tyle mnie widzieli 😂

Edytowano przez marcinmarcin
  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman ma rację, za dużo naraz. Już w tej chwili żeby grało muszę włączyć cztery urządzenia. Nie, wróć - sześć, jeśli doliczyć zasilacze liniowe. 

Trzeba dać temu spokój na jakiś czas.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Asia napisał:

Trzeba dać temu spokój na jakiś czas.

Łojejciu, ile razy ja już to słyszałem i to nawet od zaprawionych w bojach audiofili, wiem, że słowo klucz to "na jakiś czas" co każdy indywidualnie sobie definiuje 😊

Sporo mądrego jest w tym co napisał @Rega nic na szybcika i raczej dobrze jest wiedzieć czego się poszukuje (oczywiście później można skorygować swoje potrzeby i to wielokrotnie 🤩)

Co do zakupów używanych sprzętów to problemem nie jest sprzęt, tylko ludzie, którzy go sprzedają. Zakup przez internet to niestety loteria. Co innego, gdy sam mogę wszystko sprawdzić, obejrzeć, dotknąć (wiedząc oczywiście wcześniej co dotykać 😄).

Czasem i mnie zdarza się potknąć niestety, wrzucam to jednak do worka zwanego doświadczeniem i staram się z tego korzystać następnym razem.

@Asia następny zakup na pewno będzie w punkt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno następny zakup będzie udany🙂. I nie zrażaj sie do zakupu sprzętów uzywanych. Do tego co napisał Chili dadałbym jeszcze uczciwość kurierów. NIE firm kurierskich, ale właśnie samych kurierów. Ja mam bardzo złe doświadczenia. Jęsli TYLKO mogę to staram sie nie korzystać, bo na temat zachowań tych panów (na ogół) dostarczających paczki można napisać kilka opasłych ksiązek. Np na 14 przesyłek, 12 miałem uszkodzonych. Korzystam ostatnio z uprzejmości kierowców bla-bla car. Cena podobna lub lekko wyższa, ale jest jakaś odpowiedzialność za powierzoną przesyłkę i jest dużo lepiej. Przynajmniej u mnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Asia napisał:

Roman ma rację, za dużo naraz. Już w tej chwili żeby grało muszę włączyć cztery urządzenia. Nie, wróć - sześć, jeśli doliczyć zasilacze liniowe. 

Trzeba dać temu spokój na jakiś czas.

Aż  nie mogę uwierzyć, że tyle trzeba urządzeń włączyć, aby coś zagrało. Ja włączam.....nie, nie będę Cię denerwował.

Edytowano przez Marek Muszyński
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałam @Marek Muszyński właśnie o Tobie pisząc te słowa.

Zabawne jest to, że tylko syn w lot łapie wszystkie zmiany, które wprowadzam. Mąż już chyba nie potrafiłby tego włączyć, stracił zainteresowanie jeszcze przed miniDSP 😉

Dziękuję @Rega i @Chili za wsparcie. Już mi trochę lepiej. Ja mam na razie nieduże pudełko pod tytułem "doświadczenie".

A swoją drogą zastanawiam się co można wymienić w takim dac-u.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już czas bym coś też napisał.

Ten używany DAC to żadna poprawa względem NADa, to tylko krok w bok i troche nie potrzebny zakup ... podobnie jak dobrze wyglądający kabel zasilający, ale zapewne o tym już wiesz.

DAC 1050D w porównaniu z testowanym wcześniej miał na celu lepiej sprecyzować "Twój dźwięk"' dźwięk, który bardziej Tobie odpowiada. Przejrzałem zasoby giełdowe i jeśli chcesz dźwięk w podobnym klimacie co 1050, ale na znacznie wyższym poziomie to -  NAD M51. 

Zasilacz trafił tam, gdzie jego miejsce, 4 setki ... to dziś nic specjalnego, ja zawsze mówię że dostajesz dokładnie to za co zapłaciłeś, 

ale już przynajmniej wiadomo ze jego 3A mocy to kłopot dla wymaganych 2A dla NADa (papier wszystko przyjmie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, R-dac to nie miał być postęp tylko porównanie. Pomijając kwestie techniczne, które się pojawiły i fakt, że Arcam grał tylko chwilę to jednak mam wrażenie, że NAD jest lepszym kierunkiem. Ja jednak nie szukam ocieplenia i coś z basem mi nie pasuje w tym Arcamie.

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

wiadomo ze jego 3A mocy to kłopot dla wymaganych 2A dla NADa (papier wszystko przyjmie

Właśnie, wydawało się że parametry są wystarczające, ale co ja tam wiem o elektryce. Trochę jestem zdezorientowana.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rDAC jest, był wręcz legendą jeśli chodzi o przetworniki audio.

Pierwszy tak dobrze grający i tak dobrze dostępny cenowo. Był kupowany wręcz hurtowo.

Ale przez to też modyfikowany. Temat o nim to jeden z  najdłuższych wątków na audiostereo w historii.

To czy był eksploatowany to Asia nie jest problem, on się nagrzewa cały czas tak samo i przeważnie były też włączone 24/7.

Ale ten wygląda na zaniedbany i pewnie grzebany.

Da się kupić perełke i to jeszcze z importu UK, a te były nieco inne.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, S4Home napisał:

rDAC jest, był wręcz legendą jeśli chodzi o przetworniki audio.

I jak to legenda, nie miał wiele więcej do zaoferowania niż inne urządzenia w podobnej klasie cenowej.

Nie przesadzajmy, bo w ten sposób tworzą idiotyczne mity "polecanych urządzeń". To jest dobre dla sprzedawców ale bardzo złe dla klientów.

Tu na tym forum nagle RME stało się taką "legendą" ale stworzoną przez użytkowników (bo tym razem salony audio nie mają tego w ofercie),

Czy to oznacza ze jest to bezpieczny i dobry wybór? No nie :)

 

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Asia napisał:

Właśnie, wydawało się że parametry są wystarczające, ale co ja tam wiem o elektryce. Trochę jestem zdezorientowana.

No jest troche bałaganu z tymi prądami i napięciami, wiem coś o tym, bo sam szukam dobrej i właściwej alternatywy zasilacza do mojego soundgenic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto nie wtopił niech pierwszy rzuci kamień. Napiszę do pana, ale niestety taki urok kupowania z którejś ręki. Jeśli się jeszcze kiedyś odważę kupować przez internet używany sprzęt najpierw zadam szereg pytań. Ogłoszenia, w których całym opisem jest: stan bardzo dobry, będę omijać szerokim łukiem.

Najgorsze co teraz z tym pasztetem zrobić :(.

Zakładałam, że po prostu sprzedam ten dac jak uznam, że nie pasuje. Ale teraz, no cóż, jak tu sprzedać coś takiego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.11.2021 o 19:14, Asia napisał:

Nie jest źle, podłączony zgodnie z przeznaczeniem czyli do miniDSP działa prawidłowo.

Na razie działa ( to miniDSP zaliczyło zwis). Zobaczymy co dalej. Tylko martwi mnie, że na pewno nie jest w stanie fabrycznym.

@dorsz u Ciebie nie ma takiej dziwacznej taśmy pod spodem, prawda?

Stabilizator?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...