Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

Dnia 18.12.2021 o 08:42, adamnl napisał:

Czy „wokół” instrumentów/źródeł dźwięku jest dużo „przestrzeni”? 
Zwiewnie, gładko i tak …naturalnie?

Na pewno jest to dźwięk bliższy naturalnemu brzmieniu niż wszystko czego dotychczas słuchałam w domu.

A co do przestrzeni - chyba kluczową rolę odgrywa tu akustyka, a z tym nie jest przesadnie dobrze. Dlatego w najbliższym czasie planuję jakąś akcję zaradczą, a co z tego wyniknie to się okaże. Nie czuję się zbyt  kompetentna.

23 godziny temu, Kubakk napisał:

SETy fajnie zgrywają się z focalami

Nie mam odniesienia, ale rzeczywiście jest całkiem dobrze z Arią. 

Edytowano przez Asia
  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Asia napisał:

A co do przestrzeni - chyba kluczową rolę odgrywa tu akustyka

Ja to robię kablami :) Dobrze dobrane interconnekty, głośnikowe i zasilające potrafią zdziałać cuda jeżeli chodzi i holografię, powietrze między instrumentami, głębokość i szerokość sceny.

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, J4Z napisał:

Chciałbym zobaczyć jak pogłos ogarniasz kablami. Dziękuję dobranoc. 

Bardzo dokładnie opisałem w zyskaniu czego pomógł mi odpowiedni dobór kabli i nie przypominam sobie żebym co kolwiek wspominał na temat likwidowania pogłosu. Więc zanim znowu zaczniesz się turlać po podłodze przeczytaj ze zrozumieniem czyjąś wypowiedź bez dodawania niczego od siebie. Proszę bardzo, dobranoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2021 o 16:58, Marcin Z napisał:

Ja to robię kablami :) Dobrze dobrane interconnekty, głośnikowe i zasilające potrafią zdziałać cuda jeżeli chodzi i holografię, powietrze między instrumentami, głębokość i szerokość sceny.

Potwierdzam. Jedyny problem w tym, że nagrania były i są różnie realizowane. Ciężko bez korektora ustawić taki dźwięk sprzętu, który pasuje do wszystkiego. W praktyce musiałem wybrać,  czy wolę mieć za jasno na na starych nagraniach, czy za ciemno na nowych. Ale możliwości korekcji kablami są spore - trzeba tylko być zdecydowanym, czy chce się ciągnąć w stronę przestrzeni i szczegółów czy barwy i klimatu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze 22D nie załatwi sprawy całkowicie, sami o tym piszą, ale pogłos mus być, to nie studio nagraniowe. Ja też mam jak każdy inny i nie płacze. Może dlatego nie spodobał mi się DDR24, zabierał odbicia z pogłosem, do tego harmoniczne + wybrzmienia….  i dźwięczności też gasił, zaleta jego to pilnowanie basu, ale pilnowanie basu miałem nawet lepsze z Hegel 190.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Wiem ze 22D nie załatwi sprawy całkowicie, sami o tym piszą, ale pogłos mus być, to nie studio nagraniowe

Pogłos musi być, ale nie za duży i nie za mały. O to, żeby był nie za duży ma właśnie zadbać aranżacja akustyczna.

10 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

zabierał odbicia z pogłosem, do tego harmoniczne + wybrzmienia….  i dźwięczności też gasił

No nie wiem.

9 minut temu, seba3002 napisał:

Jarek, ale czemu zakładasz, że Asia ma jakieś problemy z akustyką 🙂

Kobiety zawsze mają jakieś problemy;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446 otrząsnął się ze wstrętem, a ja decyzję podjęłam w mgnieniu oka 😁*.

Dzięki @Tomasz S.!

IMG-20211221-103555.jpg

 

* Co uczciwie przyznam nie zawsze dobrze się kończy. Jak na przykład sobotnie czyszczenie lamp, po którym mam guza na czole. Na szczęście można nosić czapkę 😜.

Oczywiście kusi mnie wiercenie dziur pod wieszak dla Symfoniska, ale jednak chyba poczekam na męża. W każdym razie przyszły karnisze i zasłony i przy wierceniu w suficie uznaję, że ta kwestia może mnie przerosnąć.

Edytowano przez Asia
  • Lubię to 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Asia napisał:

W każdym razie dowiedzieliście się szybciej niż mój mąż 🙃. Żeby niespodzianka była pełna chyba powinien zawisnąć .

Masz racje. Najleiej jesli bedzie juz zainstalowany. Jednak jesli nigdy nie próbowałaś zamocować czegoś w scianie lub suficie, to warto skorzystać z pomocy fachowca lub chociaż dobrego przyjaciela.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...