Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

Jasne, rozumiem. Sprawia bardziej multimedialne wrażenie.

W jakiś sposób kojarzy mi się z moim najgorszym wyborem (jak dotychczas) czyli Pioneer X-HM82S.

Jakoś nie ciągnie mnie do urządzeń z takim wyświetlaczem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Asia napisał:

Tak, Atom.

Dla mnie rozczarowanie, ale ma swoich zagorzałych fanów 😉

Tylko to już bardzo stary klocek

No i Chromecast Audio czy laptop mają dla mnie ten plus że działają z Deezerem, a większość streamerow nie... I masz narzucone coś 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Deezerem działają streamery z HEOS’em, niestety tylko z MP3 320 kbps. Ale działa jak „Deezer Connect”.
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Asia napisał:

Jeszcze nie, choć myślałam o Naim Nait 5i.

W międzyczasie wyczytałam, że jak Naim to tylko XS 🙃.

No nie tylko bo może być jeszcze Supernait :)

20 godzin temu, Asia napisał:

Tak, do tego już doszłam. To właśnie jest moje największe zaskoczenie/odkrycie. Jak zmiana jednego z elementów zmienia charakter całości.

Dlatego postanowiłam zawęzić obszar poszukiwań do wzmacniacza i kupiłam Fyne Audio F502.

Poszukiwania perfect couple byłyby ponad nasze siły.

Lyngdorf nie podszedł?

19 godzin temu, Walezy napisał:

Z tego co czytam, te kolumny są trudne do sparowania z elektronika.

Właśnie nie bardzo. One są podatne na elektornikę. Łatwo w nich zmienić ich barwę. To ich zaleta. Nie trudność.

 

17 godzin temu, Asia napisał:

Jestem w kontakcie z S4Home, zobaczymy co jeszcze mogą mi wypożyczyć. Była propozycja Naim Uniti, ale trzeba dorzucić kolejne $$$, a przecież budżet nie jest z gumy.

Może jednak streamer osobno?

 Sprawdzić Caspiana M2. Osobiście bardzo go lubię albo PIER Audio czy właśnie Naim XS3.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, S4Home napisał:

One są podatne na elektornikę. Łatwo w nich zmienić ich barwę. To ich zaleta. Nie trudność.

Z moim mizernym porównaniem muszę napisać, że są bardzo podatne na elektronikę - trzy wzmacniacze i zupełnie inne cechy. Nie wiem czy wszystkie kolumny mają podobnie, ale tu metamorfozy są jak z programu tv .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, S4Home napisał:

 

Właśnie nie bardzo. One są podatne na elektornikę. Łatwo w nich zmienić ich barwę. To ich zaleta. Nie trudność.

 

 

Może i łatwo zmienić ich barwę, ale chodziło o to, ze wymagają one wielu prób dopasowania elektroniki do personalnych gustów akustycznych, a to z punktu widzenia klienta jest często czasochłonne, frustrujace, i jak widać na podstawie doświadczenia Asi - trudne.

Edytowano przez Walezy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest to, że ja (my) dopiero odkrywamy co lubimy i czego szukamy. I to sprawia, że zakres jest tak duży i rozciągnięty w czasie.

Ale ja się generalnie świetnie przy tym bawię.

Może nawet będzie mi tego brakować jak już podejmiemy decyzję 🙂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu napisałaś dokładnie to, co sam obecnie przeżywam😆

Wszystkie trzy punkty...

Przy czym dodam, ja że chwilami mam już troszkę dość i chciałbym wreszcie coś wybrać 😟, tylko żeby było dobrze...

Edytowano przez oTTaki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, oTTaki napisał:

Przy czym dodam, ja że chwilami mam już troszkę dość i chciałbym wreszcie coś wybrać 😟, tylko żeby było dobrze...

Nawet jak już wybierzesz, króliczek ponownie zacznie uciekać i jak ci pozwoli portfel, zaczniesz się zastanawiać, czy udać się w pogoń na nim. 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, oTTaki napisał:

chwilami mam już troszkę dość

Jak dodać do tego taszczenie, rozpakowywanie i pakowanie kolumn, przechowywanie w międzyczasie sporych kartonów, to uważam, że wykazujesz niezwykły hart ducha. Reszta domowników również 🙂.

Ze wzmacniaczami jednak o wiele łatwiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Amarok napisał:

króliczek ponownie zacznie uciekać

Ooo... Mam nadzieję trzymać go mocno😉, przynajmniej przez jakiś czas😁

4 minuty temu, Asia napisał:

Ze wzmacniaczami jednak o wiele łatwiej.

Się spodziewam 🙃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Asia napisał:

Jak dodać do tego taszczenie, rozpakowywanie i pakowanie kolumn, przechowywanie w międzyczasie sporych kartonów, to uważam, że wykazujesz niezwykły hart ducha. Reszta domowników również 🙂.

I żeby miał jeszcze kto pomóc. Z tych wszystkich "niedogodności" jednak rozpakowywanie jest zawsze ekscytujące. 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie! Choć myślę, że akurat "dobrze" może się udać. Nie "świetnie", "idealnie" - tego nie oczekuję (JUŻ), ale szukam "dobrze", czyli jakiegoś kompromisu, najbardziej mnie satysfakcjonującego... Tylko tyle i aż tyle😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Amarok napisał:

Nawet jak już wybierzesz, króliczek ponownie zacznie uciekać i jak ci pozwoli portfel, zaczniesz się zastanawiać, czy udać się w pogoń na nim. 😉

To nasze AUDIO, to taka cudowna dziedzina, gdzie strzyżenie baranów jest bezlitosne, oczywiście nie wyłączając mnie :)

Edytowano przez Marek Muszyński
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerpiesz z tego frajdę, prawda? Zatem najpierw posłuchaj i zobacz co się stanie... 

Zastanowisz się później😉 W każdym razie słyszałem gdzieś, że lampowe nie nadają się do długiego działania, czyli jeżeli słuchasz muzyki po dobrych kilka godzin dziennie, to prawdopodobnie nie dla Ciebie. Niech się wypowiedzą eksperci😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

W ciągu dnia rzadko włączam - za wysoki poziom hałasu w otoczeniu, tylko wieczorem na dwie - trzy godziny. Radia nie słucham. Może powinnam mieć drugi, taki do codziennego słuchania.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Asia napisał:

Taki Bluesound powernode albo Sonos Amp? A jednocześnie streamer.

Tak, wiem że się miotam ;).

Wszystko zalezy of tego czego się szuka, czego się potrzebuje. Wydając tak duże bądź co bądź pieniądze, chyba lepiej, żeby dało się czerpać przyjemność niezależnie od tego kto i jak długo słucha. To trochę tak jakby kupić supercar, który przez 99.9% stoi zaparkowany przed domem i tylko od święta można czerpać przyjemność z jazdy. Trochę bez sensu, no chyba ze pod inwestycje.

Ja slucham muzki cały dzień, raz w jednym, raz w drugim pokoju (w zależności od tego gdzie jest najmniejszy hałas). Jakbym miał czekać do momentu aż dzieciaki pójdą spać, nie kupiłbym HiFi. Telefon, TIDAL i ipod’y są dużo lepszym rozwiązaniem w takim wypadku.

Edytowano przez Walezy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MariuszZ locked this topic
  • RoRo unlocked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...