Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

Szukam lepszego partnera dla Arioso 2a3. Byłam na odsłuchu starych kolum Pioneera z papierowymi membranami i brzmiało to zupełnie inaczej niż Arie oraz inne współczesne głośniki, które miałam okazję poznać. Bardziej uwodził tamten dźwięk. Poza tym ciekawość jak jeszcze może zagrać. W Ariach nieco brakuje średnicy.

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, muzofan napisał:

W dobrym kierunku zmierzasz ;) ze zmianą Focala :) 

Zgadzam się, ale uczciwie trzeba przyznać że jest mnóstwo zwolenników takiego typu prezentacji, a i same Focale źle nie grają. Słuchałem u znajomego prosto z pudełka nowych i była tragedia, a miesiąc później grały już całkiem fajnie 😉

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Arie? Było o niebo lepiej niż z Fyne 502. Czy Arie by zostały? Nie wiem, pewnie nie, ale testowanie kolumn podłogowych, wypożyczanie, przesyłki jest dość kłopotliwe. Nie spodziewałam się, że dojdę do takiego układu jaki mam w tej chwili. Po drodze było dużo niespodzianek i fortunnych zbiegów okoliczności.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Asia napisał:

Szukam lepszego partnera dla Arioso 2a3

To polski wyrób, lampa prawda?

Trioda małej mocy. Mój kolega chyba taki posiada i kolumny wykonane na zamowienie.

Powodzenia zatem w szukaniu odpowiedniego do partnera do Arioso.

2 godziny temu, Asia napisał:

W Ariach nieco brakuje średnicy.

Gratuluję takiej wrażliwości muzycznej. Ty już dokładnie wiesz jakie brzmienie najbardziej lubisz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arioso 2a3 ma wyjątkowo małą moc, tylko 3.8W na kanał. Ale z odpowiednimi kolumnami zrobi salę koncertową. A jak on zrobi to Haiku też da radę.

Z Ariami nie gra wcale tak źle, z Coralami lepiej, ale na pewno może być jeszcze lepiej. Pytanie tylko ile jestem w stanie poświęcić czasu, wysiłku i środków na pogoń za lepszym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Asia napisał:

Dlaczego Arie? Było o niebo lepiej niż z Fyne 502.

Półtora raza drożej, więc powinny brzmieć lepiej. :)  A poza tym - inny kierunek grania. Ja też wybrałem wcześniej bardziej efektowne kolumny i właśnie niedosyt średnicy skłonił mnie ostatnio do zmiany. To chyba są klasyczne fazy audiofilskiej edukacji / choroby - trzeba pożyć trochę i z jaśniejszym i z ciemniejszym graniem, żeby zrozumieć czego się potrzebuje. Wiem już, że Monitor Audio / Focal / Bowers & Wilkins / Audiovector i kilka innych firm celujących w szczegóły nie jest na dłuższą metę dla mnie. Ale z drugiej strony - jednoznacznie ciemne Gato czy Dynaudio też nie. Na zasadzie kompromisu wybrałem pół-ciemne monitory z manufaktury i wygląda na to, że to jest to. Jestem z nich na tyle zadowolony, że zaczynam patrzeć krzywo na Sola II i zastanawiać się, czy aby na pewno był dobrym wyborem. Bo przecież jakiś element zestawu zawsze musi być "winny" i pierwszy na liście do wymiany, prawda? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Rafał S napisał:

 że zaczynam patrzeć krzywo na Sola II i zastanawiać się, czy aby na pewno był dobrym wyborem. Bo przecież jakiś element zestawu zawsze musi być "winny" i pierwszy na liście do wymiany, prawda? ;)

Tak można w nieskończoność, a zajączek rechocze...znowu uciekłem. 

1057516266__kreskwkowy-krlik-pozujcy_24965978_high.jpg.c078e222bad9732368be26e203c44c30.jpg

  • Lubię to 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Asia napisał:

Panie, moje dizajnerskie standy z Ikei są do zmiany 😁. Ale powolutku.

Kiedyś  dokładnie na takich samych krzeslach miałem postawione kolumny od starej wieży Technicsa.

Nie znając się kompletnie na akustyce, drganiach i innych tego typu 'pierdołach', trochę chyba eksperymentowałem i postawiłem je na złożonych w kostkę starych bluzach i różnica w dźwięku była dla mnie naprawdę słyszalna (na plus), a były to kolumny z miniwieży z lat pewnie 90tych, którą używałem 10 lat temu i kupiłem jakieś za 400 pln.

Z ciekawości podłożyłbym pod nie coś miękkiego.

Edytowano przez kacper.kaps
  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Asia Mozesz tez kupic nowe kolumny na membranach papierowych, ktore fajnie zgrywaja sie z wzmacniaczem lampowym. Zobacz na oferte firmy Heco. Mozesz sprawdzic np. model Aurora 700, trojdrozne podlogowki na papierze, 92db skutecznosci i liniowy przebieg impedancji albo model Direkt, dwudrozne podlogowki na papierze, 95db skutecznosci i przebieg impedancji jeszcze bardziej liniowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...