Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

Napisano (edytowany)
6 godzin temu, Markcox napisał:

dostępność Denona

Nie ma u producenta, obserwuję na niemieckim Amazon i owszem można kupić, ale dostawa w bliżej nieokreślonej przyszłości. Oglądałam też odtwarzacz CD z numerem 800ne, jest w akceptowalnej dla nas cenie (wyczytałam, że nie działa z pilotem 1600ne).

Natomiast design Denona mi się nie podoba, takie buły, wolę kanicaste kształty (choć to oczywiście na końcu oceny).

 

6 godzin temu, Walezy napisał:

Nie wiem czy bym zaakceptował taki kiepska użytkowość sprzętu

My sprawdzamy dość różne rzeczy, dobrze byłoby gdyby w głowie zaczęło się jakoś układać.

 

3 godziny temu, Amarok napisał:

włączając Node włącza sie od razu wzmacniacz

... kolejna inwestycja w przypadku Piera

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Felix1 napisał:

Lyngdorf akurat jest bardzo neutralne, stąd może wynikać wrażenie braku dołu.

Myślę, że trafiasz w sedno.

15 minut temu, Felix1 napisał:

W niektórych przypadkach trzeba w menu włączyć opcję "NET stand-by"

Poszukam w instrukcji z ciekawości choć sam Pioneer leży na strychu, po trzeciej awarii zasilacza, z napisem - nigdy więcej!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Asia napisał:

Oglądałam też odtwarzacz CD z numerem 800ne, jest w akceptowalnej dla nas cenie (wyczytałam, że nie działa z pilotem 1600ne).

 

Piloty powinny działać, w końcu ta sama seria NE. U mnie PMA-800NE bez problemu działa z DNP-730AE ze starszej serii. Z DNP można też sterować za pomocą aplikacji (w AE jest stara, w NE HEOS) wzmacniaczem i CD. Niestety mój DCD-825 jest z poprzedniej epoki więc nie sprawdzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Asia napisał:

Oglądałam też odtwarzacz CD z numerem 800ne, jest w akceptowalnej dla nas cenie (wyczytałam, że nie działa z pilotem 1600ne).

 

9 minut temu, klimkr napisał:

Piloty powinny działać, w końcu ta sama seria NE. U mnie PMA-800NE bez problemu działa z DNP-730AE ze starszej serii. Z DNP można też sterować za pomocą aplikacji (w AE jest stara, w NE HEOS) wzmacniaczem i CD. Niestety mój DCD-825 jest z poprzedniej epoki więc nie sprawdzę.

Koleś który kupował ode mnie Denona pma 1600ne powiedział że pilot działa z cd 800. Kupował go pod kolumny sonus faber venere 3.0. Pytanie ile w tym prawdy . Trzeba sprawdzić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, marcinmarcin napisał:

Jak to grało? Na co zmieniłeś? 

Narazie zostałem bez wzmacniacza. Aktualnie szukam tylko czasu mało bo dużo roboty w pracy. Jeśli chodzi ci o Denona pma 1600ne jak grał to brzmienie neutralne,  super dynamika , średnie delikatnie ocieplone, tony wysokie wyraziste rozdzielcze. Bass mocny wypełniony. 

Warto go odsłuchać ja go dobrze wspominam i nie wykluczam że do tej marki kiedyś wrócę 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Problem z zasięgiem pilota tkwi chyba w konstrukcji obudowy Pier Audio MS 680.

Wątpię żeby baterie słabe, i nie chce mi się odkręcać czterech śrubek żeby się do nich dostać.

Po namyśle stwierdzam dodatkowo, że regulacja poziomu głośności jest tu mało precyzyjna.

 

MVIMG_20210507_131827.jpg

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Asia napisał:

Nie wiem 🙃.

Ale 11500 na wzmacniacz to jednak za dużo.

Hahaha. To w sumie dobrze. 
 

Co do bestii, to można go mieć za 1.9k euro. Nie wiem tylko czy wysyłają do polski. Moznaby sprawdzić. 
 

Edit: tak, wysyłają, przesyłka za darmo.

Edytowano przez Walezy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2021 o 15:26, Asia napisał:

Okolice Bielska Białej.

Teraz doczytałem cały wątek😁 też jestem z okolic B-B i pracuje w Bielsku 😉

Jak kupowałem kolumny MA silver 500 w Top Audio Bielsko-Biała to testowałem kolumny na ich Denonie pma 1600ne z ekspozycji. Może go jeszcze posiadają warto zapytać. Pytałem czy wypożyczają na odsłuch domowy powiedzieli że jest taka możliwość😉 dokładnie powiedziała mi to ta miła Pani która tam pracuje.

Edytowano przez Ars_Poland
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Robię próbę kalibracji pomieszczenia RoomPerfect. Na szczęście proces nie jest głośny (wybiera się pożądany poziom głośności) więc mogę działać jak syn (nareszcie!) pójdzie spać bo na razie pomaga jak może.

Pomiar, wiadomo, do usunięcia, ale już mniej więcej wiem jak to wygląda.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawdopodobnie data produkcji wszystkich płytek

To że z pilota średnio reguluje się głośnością zaczyna być normą :/ niestety. Już nawet tu na forum mieliśmy kilka tematów jak z tego wybrnąć regulacja na źródle,

Nie wszędzie do przejdzie.

Asia a czy koledzy podłączali Ci albo proponowali Caspiana M2? Ja bardzo lubie ten wzmak.

Czekam z niecierpliwością na kalibrację.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Walezy napisał:

Raczej wersja design’u płytki, w tym przypadku określona przez datę ukończenia/wypuszczenia.

Cokolwiek to jest to trochę historyczny model. Nie twierdzę, że w dziedzinie ir mogły zajść jakieś zmiany w ciągu ostatnich 6 lat, ale zaskoczyło mnie to. Raczej pomyślałam, że kupili hurtem w Chinach większą ilość i przy swojej niszowej sprzedaży będą mieli do końca świata te płytki.

37 minut temu, S4Home napisał:

czy koledzy podłączali Ci albo proponowali Caspiana M2?

Nie doszliśmy póki co do poziomu ponad 10k ;).
Ale tak serio to już jednak na zdrowy rozsądek za dużo kosztuje, szczególnie gdy jeszcze trzeba dokupić źródła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Asia napisał:

Cokolwiek to jest to trochę historyczny model. Nie twierdzę, że w dziedzinie ir mogły zajść jakieś zmiany w ciągu ostatnich 6 lat, ale zaskoczyło mnie to. Raczej pomyślałam, że kupili hurtem w Chinach większą ilość i przy swojej niszowej sprzedaży będą mieli do końca świata te płytki.

Nie doszliśmy póki co do poziomu ponad 10k ;).
Ale tak serio to już jednak na zdrowy rozsądek za dużo kosztuje, szczególnie gdy jeszcze trzeba dokupić źródła.

Co do pilota to sam projekt i technologia wykonania jak sprzed 30 lat. Obecny uczeń technikum elektronicznego powinien zrobić podobnie lub nawet lepiej. No, ale takie jest widać retro.


Jak naprawdę lubisz się bawić w odsłuch powinnaś również spróbować PM7000n. Budżetowy raczej niż hi-endowy kombajn, ale widziałem go w zestawach z twoimi kolumnami. W końcu, co ci szkodzi.

Edytowano przez Walezy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

No to zmieniam co chwilę pozycję mikrofonu żeby Lyngdorf poznał pomieszczenie i tak myślę, że trzeba liznąć nieco o akustyce żeby zrobić to z głową.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MariuszZ locked this topic
  • RoRo unlocked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...