Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

Mój pięcioletni syn (o którym już wspomniałam) jest bardzo zainteresowany wszystkim co się w tej chwili dzieje. Wczoraj aktywnie uczestniczył w całym zmieszaniu, i, jak się okazuje, słuchał bardzo uważnie.

A dziś przychodzi i mówi: wydaje mi się, że słyszałem w radio, że mówią Purist Audio Design! Trzy razy się upewniałam czy dobrze usłyszałam. Zaczynam się bać 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Asia napisał:

Mój pięcioletni syn (o którym już wspomniałam) jest bardzo zainteresowany wszystkim co się w tej chwili dzieje. Wczoraj aktywnie uczestniczył w całym zmieszaniu, i, jak się okazuje, słuchał bardzo uważnie.

A dziś przychodzi i mówi: wydaje mi się, że słyszałem w radio, że mówią Purist Audio Design! Trzy razy się upewniałam czy dobrze usłyszałam. Zaczynam się bać 😁

Trochę Wam zazdroszczę zabawy z odsłuchiwaniem sprzętu audio. Nawet więcej, niż trochę. Zanim ja zacznę się tak bawić, to minie jeszcze pewnie kilka lat...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierz mi, że wciąż kręcę głową z niedowierzaniem.

A to, że dowiedziałam się, że istnieją takie cuda nie oznacza, że natychmiast w to pójdę. Wbrew pozorom jestem rozsądną osobą, ale fajnie jest sprawdzić i się przekonać na własne uszy. To przecież bardzo kosztowna biżuteria.

IMG_20210515_084108.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, oTTaki napisał:

Miałem okazję, krótką co prawda, porównać Kanta No.2 z Aria 926 (mniejsza siostra 948) i... szczerze mówiąc, aż tak dużej różnicy jak piszesz, ja nie słyszałem 🥺 Podłączone to było do Naima Uniti Star lub Nova (nie pamiętam już), a czytałem, że Focale z Naimem zgrywają się dobrze.

Ja słuchałem w pokoju odsłuchowym i dla mnie między nimi jest mega przepaść dźwiękowa i cenowa ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

22 godziny temu, Asia napisał:

Natomiast  jazzu nie dało się słuchać w ogóle czy muzyki instrumentalnej typu Wollenveider.

To wiele wyjaśnia, dlaczego Pier tak bardzo Ci podszedł. Odniosłem właśnie takie wrażenie, że został stworzony przede wszystkim do takiego repertuaru. Same Arie, fajne kolumny - nie dla mnie, ale fajne ;) trzymam kciuki!   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2021 o 08:44, Markcox napisał:

Jednak...?! Aż tak trafił w gusta? Gratuluję! ;)

Trafił, trafił,mogę spokojnie to już potwierdzić. Jeszcze dodatkowo zamieniłem kable z Melodiki mdc2250 na Supre Classic 2.5 i choć do tematu kabli podchodziłem zawsze z dużym dystansem,muszę powiedzieć że zmiana na plus,nie jest to jakaś ogromna różnica,ale dźwięk stał się bardziej klarowny przez co lepiej wybrzmiewają instrumenty i poprawił się bas.

 

Dnia 14.05.2021 o 09:24, Markcox napisał:

Chciałbym wreszcie przestać słuchać sprzętu, a zacząć słuchać muzyki ;) 

Tego również oczekiwałem,po sprzęcie audio i w końcu mi się udało to osiągnąć z tym zestawem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maverick2005 napisał:

Trafił, trafił,mogę spokojnie to już potwierdzić. Jeszcze dodatkowo zamieniłem kable z Melodiki mdc2250 na Supre Classic 2.5 i choć do tematu kabli podchodziłem zawsze z dużym dystansem,muszę powiedzieć że zmiana na plus,nie jest to jakaś ogromna różnica,ale dźwięk stał się bardziej klarowny przez co lepiej wybrzmiewają instrumenty i poprawił się bas.

Włożyłeś kij w mrowisko 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedynek trwa.

Runda pierwsza Focal Aria 926 z PIER Audio MS-680 SE kontra Focal Aria 926 z HAIKU Bright MK5.

Wygrywa HAIKU.  Gra po prostu dokładniej, precyzyjniej. Ciut szybszy jest w porównaniu z PIERem. Basu nie brakuje mi w obu, PIER gra bardzo wesoło, rozrywkowo (w pozytywnym znaczeniu), ale wygrywa zdecydowanie bardziej precyzyjny bas HAIKU.

Dostałam takie coś do odsłuchania (ze ścieżki dźwiękowej do gry FPS DOOM) i doznałam lekkiego zawrotu głowy:

https://open.spotify.com/track/19Ww94Uzf6DTXzRkRUQ3XA?si=o5nbpIbbQJG7foJ_K1ZxzQ&utm_source=copy-link

IMG_20210515_225030.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Asia napisał:

 

IMG_20210515_225030.jpg

Jakby Wam się chciało, to odsuńcie kolumny dalej od ściany (tak na 85 cm licząc od ściany do przedniej ścianki kolumn). Powinna się poprawić stereofonia i klarowność. Może też bas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jutro obrócimy dywan o 90° to będzie łatwiej jeździć lewą kolumną.

2 minuty temu, Walezy napisał:

@Asia I jak Focal’e wypadają w porównaniu z Fyne? 

Jutro posłuchamy. Dziś tylko Focale, które mają w tej chwili jakieś 30 godzin pracy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Asia napisał:

Wygląda na to, że wszystko za sprawą archaicznego kabla, którym podłączylam streamer.

To teraz ciężko porównać granie pierwszych sprzętów do kolejnych 😉

Wpadłem niedawno do lokalnego sklepu w Opolu posłuchać nowych modeli Teaca. Odsłuchałemw bardzo miłej atmosferze z 10 paczek różnych i jak zwykle dla mojego ucha najlepiej zagrały Quadral Platinum 5. Najgłębszy bas i łagodna, ale szczegółowa góra. Świetne były też Dynaudio Evoke 10 (ale to monitory) o reszcie co poległa nie chce nawet pisać bo mnie tu zjedzą miłośnicy hajendu 🤭

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, marcinmarcin napisał:

To teraz ciężko porównać granie pierwszych sprzętów do kolejnych 😉

Ano właśnie.

Choć nowy kabel podłączyłam dopiero po jakimś czasie, na początku słuchałam ze starym. I, mimo wszystko, hybrydy dla mnie brzmią najlepiej. Ale tak, wszystko należałoby powtórzyć (choć Lyngdorf grał z własnego streamera).

Przełączam jeszcze między wzmacniaczami, jednak zdecydowanie więcej detali jest przy HAIKU. PIER gra bardzo dobrze tylko cieplej, bas jest bardziej okrągły.

Mam jeszcze nie użyty ENERR Inseptra, to chyba dobry moment na sprawdzenie.

 

Oczywiście, mam takie myśli, że cały coraz lepszy sprzęt, to może w moim przypadku perły przed wieprze. Co ja tam wiem i słyszę...

Heh, ale jednak, z nowym kablem zasilającym PIER gra ostrzej. Jak to możliwe 🙃.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Asia napisał:

Oczywiście, mam takie myśli, że cały coraz lepszy sprzęt, to może w moim przypadku perły przed wieprze. Co ja tam wiem i słyszę...

Więcej wiary w Siebie i własne uszy.

PS Odkąd przeczytałem o wypowiedzianych słowach 5-letniego syna

"A dziś przychodzi i mówi: wydaje mi się, że słyszałem w radio, że mówią Purist Audio Design! Trzy razy się upewniałam czy dobrze usłyszałam"

będę częściej zaglądał w Twój wątek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MariuszZ locked this topic
  • RoRo unlocked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...