Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

1 minutę temu, JaZz napisał:

No to wybaczcie Panowie, ale 15 i 20 metrów to nie są pomieszczenia do których wstawiamy duże podłogowe i trzymamy je pod ścianą. Sam oczywiście też popełniłem ten błąd.

Oczywiście, ze nie. W moim przypadku to były małe podłogówki MA, ale nie tym rzecz. 
Pisałem o tym już wcześniej, ze da się zauważyć tu na forum, ze większość rekomendacji sprzętu zawiera kolumny wielkości Q750 do pomieszczeń mniejszych niż 20m2. Jakie są szanse, ze zagra to dobrze bez aranżacji akustycznych w pomieszczeniu, które w większości wypadków służy do życia (salon), to nie trudno sobie wyobrazić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Łukasz Jankowski napisał:

A moje kawałki do testowania to:

Zwłaszcza Tiesto ma taki bardzo niski bas, którego na niektórych kolumnach nie uświadczymy w ogóle.

Nie dudni, no może ciut, ale nieznacznie w porównaniu z Lao Che z koncertu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kraft napisał:

Liniowo oczywiście nie będzie, ale jak będzie bez poważnych przegięć (a przy kolumnie liniowej lub nawet wycofanej na basie o to łatwiej), to powinno dać się słuchać z przyjemnością. Gorzej, jak kolumna eksponuje zakres basu, który nasze pomieszczenie akurat wzmacnia. Wtedy efekt się potęguje i robi się nieprzyjemnie.

To prawda ale nie mając pomierzonego pomieszczenia równie dobrze może nam pomieszczenie obcinać bas w miejscu w którym i tak mamy dołek. Więc to jest zwykłe gdybanie i loteria.

Nie liczył bym na to, że akurat u nas mody pomieszczenia będą miały zbawienny wpływ na liniowość krzywej SPL.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, HQ150 napisał:

To prawda ale nie mając pomierzonego pomieszczenia równie dobrze może nam pomieszczenie obcinać bas w miejscu w którym i tak mamy dołek.

Obcinanie basu nie jest takie wkurzające, jak jego dudnienie. Tak jak pisałem. Lepiej jest mieć basu mniej niż za dużo. Ale to moje zdanie. Wiem, że wielu lubi dudnienie. Uważają, że te ciągnące się rezonanse, to właśnie prawdziwy bas. Bez nich wszystko gra im za chudo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JaZz, czyli jednak zamierzasz pójść w monitory. 

Kolego @Łukasz Jankowski, czy możesz zdradzić co to za monitory i z jaką elektroniką grają? Świetnie to wszystko wygląda 🙂. Gratuluję. 

A wracając do tematu, to ja, chociaż uwielbiam  monitory, to chyba jednak do pokoju Asi jednak wybrałbym kolumny podłogowe 🙂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Asia napisał:

Męskie granie "Wojenka"

https://tidal.com/track/67250699

Jako że jest piątek i przesłuchuje premiery a serwisie Qobuz, to wszedłem tez w "Męskie Granie" i musze napisać, że realizacja tych płyt jest .... delikatnie mówiac .. słaba.
Parę osób słuchało pliki lepiej zrealizowane, poszukam coś dla Ciebie, cierpliwości.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im lepszy sprzęt tym bardziej przejaskrawia niedociągnięcia. Wcześniej bym w ogóle nie zwróciła na to uwagi.

Waglewski brzmi dobrze, choć do moich faworytów nie należy.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Łukasz Jankowski napisał:

Monitory to Elac Vela BS403

A możesz powiedzieć czy porównywałeś je z jakimiś innymi monitorami? I jak gra Twój system ? Ostatnio rozmawiałem z jednym kolegą z forum o tych kolumnach i ów kolega stwierdził, że mogłyby to być monitory, które dadzą mu dźwięk bliski tego jakiego szuka 😏.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, seba3002 napisał:
25 minut temu, Łukasz Jankowski napisał:

Monitory to Elac Vela BS403

A możesz powiedzieć czy porównywałeś je z jakimiś innymi monitorami? I jak gra Twój system ? Ostatnio rozmawiałem z jednym kolegą z forum o tych kolumnach i ów kolega stwierdził, że mogłyby to być monitory, które dadzą mu dźwięk bliski tego jakiego szuka 😏.

A wiecie czemu służy PW?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 18m rezonuje 50Hz. Przeszkadzało zarówno na monitorach jak i na dużych podlogowkach. W monitorach i tak brakowało basu, więc i tak musiałem sub dodać, to potęgowało problem.. Teraz Używam DSP z podlogowymi i 50Hz mi już nie straszne. Rozwiązało się wszystko. A subwoofera już więcej nie chce. Do monitorów też raczej mala szansa że wrócę 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! To jest wielkie.

Chyba kupię czym prędzej Soul Note SC 300. Może to niewłaściwa kolejność, ale rzeczywiście bardzo ciekawe urządzenie i wątpię czy znajdę coś ciekawszego.

Raz jeszcze dziękuję bo wątpię żebym odkryła je samodzielnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MariuszZ locked this topic
  • RoRo unlocked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...