Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

Widziałam CA Evo w Audio-on, wygląda bardzo ładnie i nowocześnie, nie słyszałam ma się rozumieć, ale jakoś nie sądzę żeby miał mnie powalić.

Wczoraj wieczorem słuchałam sobie Haiku Sol2SE z Arią 926 i dla mnie nie tworzą dobrego połączenia - zupełnie jakby wzmacniacz jeszcze podnosił szybkość kolumn, co w połączeniu z dużo większą szczegółowością dźwięku dla mnie robi tłok. Za dużo naraz.

 

Dziś rano podłączyłam Fyne F502 (komentarz syna: dużo mamy tych głośników 😉) i zdecydowanie (wg mnie) to jest bardzo dobre połączenie. Bo kolumny przyspieszyły, słychać więcej detali, a dźwięk jest dość pełny. Myślę, że w innym, większym pomieszczeniu byłoby naprawdę dobrze. U nas, niestety, te kolumny są po prostu za duże, dają za dużo basu potęgowanego przez odbicia.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Asia napisał:

Wczoraj wieczorem słuchałam sobie Haiku Sol2SE z Arią 926 i dla mnie nie tworzą dobrego połączenia - zupełnie jakby wzmacniacz jeszcze podnosił szybkość kolumn, co w połączeniu z dużo większą szczegółowością dźwięku dla mnie robi tłok.

No to jest przesadzone połączenie. Jak proponowałem SOL II to chyba nie było mowy o Focalach ?

Napisz coś więcej (jeżeli możesz) o połączeniu z Fyne.

Czy masz zamiar wziąć jeszcze jakieś kolumny ? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie

10 minut temu, Fafniak napisał:

Jak proponowałem SOL II to chyba nie było mowy o Focalach ?

Nie było, mowa była o Fyne.
Tu pełna zgoda - to gra!

Wzięłabym wszystkie kolumny świata, a najchętniej Focal Kanta. Tylko, heh, za drogie. I wielce prawdopodobne, że za duże.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Asia napisał:

Piękną ma gałkę, kolor zupełnie nie do uchwycenia - taka metaliczna rubinowa czerwień.

 

IMG_20210529_094414.jpg

Jak masz czerwień na prawej gałce, to masz wersje limitowaną o na paru lepszych częściach w środku, chyba tylko 100 sztuk taki wyszło, ale pewien nie jestem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focale sa specyficzne. Albo je sie kocha albo nienawidzi ;) podobnie z trianglami.

Bardzo dobrze zgrywają sie z lampami i hybrydowymi wzmacniaczami. To jest uogólnienie, ale tego typu wzmacniaczy bym szukał. 

Jeżeli masz na trochę dłużej SOL II to spróbuj wypożyczyć z audiopunkt-u RLS Nereida -to zestawienie mogłoby u ciebie dobrze zabrzmieć albo... rLS Oberon II ;)

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naima do Focali odpusc. Wystawiane sa razem dopiero od niedawna, tylko z racji wspolnego dystrybutora, ale nie jest to najlepsze polaczenie. Tak jak powyzej obstawialbym lampy i hybrydy, powodzenia

Edytowano przez stach_s
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest niewielka manufaktura. Jednoosobowa (o ile wiem)

Facet jest bardzo miłym człowiekiem i bardzo kontaktowym.

http://www.rls.com.pl/

miałem u siebie w domu kolumny ELARA II CALLISTO IV i OBERON II (te ostatnie mam od chyba 6 albo 7 lat i jakoś średnio czuję potrzebę zmiany)

NEREID-y słuchałem w audiopunkcie

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAIM - z tym w salonie słuchałem

Poniższe wzmacniacze "typuję" na podstawie odsłuchów z Oberon, ELARA i  Callisto u mnei w domu

HAIKU edytka : SOL II i SOL III - bright-y raczej nie

DENSEN

AUDIOLAB

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2021 o 10:10, Asia napisał:

Obawiam się jakie jeszcze inne eksperymenty mógł ciekawy młody człowiek przeprowadzać.

To ja Ci napiszę, co mój zrobił :) W moich monitorach staram się zawsze mieć założone maskownice, więc skoro nie mógł bawić się głośnikami, to zajrzał z tyłu i odkrył wylot bass refleksu. Zdążył wrzucić do wnętrza termometr z zestawu "mały doktor" i klucz oczkowy :) Przyłapałem go w momencie, gdy próbował wepchnąć kolejną zabawkę, ale metalowy samochód na szczęście okazał się zbyt duży. Wyjąłem "gratisy" przez otwór do mocowania gniazd na kable... 

A wracając do tematu Focali - w tym tygodniu odsłuchiwałem w salonie z moim Rotelem m. in. Arie 906. Naprawdę przypadły mi do gustu, bardziej niż Dali, Audiovecory i Dynaudio. Są na razie nr 1 na mojej liście do zakupu :) 

 

 

DSC_1316.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlag, muszę przeliczyć Hot wheels-y.

😂🙈

A ad meritum - bardzo fajnie Sol II SE prowadzi Fyne F502. Miło się tego słucha, melodyjnie, zarówno cicho, jak i głośno.

Można by pomyśleć, że Sol to hybryda. W jakimś stopniu to podobne granie do PIER, ale jednak lepiej bo słychać większą głębię i detal zamiast gładkiej i smacznej, ale jednak trochę papki.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Asia napisał:

A ad meritum - bardzo fajnie Sol II SE prowadzi Fyne F502. Miło się tego słucha, melodyjnie, zarówno cicho, jak i głośno.

Można by pomyśleć, że Sol to hybryda. W jakimś stopniu to podobne granie do PIER, ale jednak lepiej bo słychać większą głębię i detal zamiast gładkiej i smacznej, ale jednak trochę papki.

No i zaś nowe doświadczenie, że nie wszystko ze sobą pasuje jak by to wynikało z parametrów. Tak, tak, aby dobrać poszczególne komponenty pod własne preferencje dające uśmiech na twarzy z granej muzyki, wpierw trzeba się nagimnastykować i to nie tylko fizycznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piciu1975 napisał:

Naprawdę przypadły mi do gustu, bardziej niż Dali, Audiovecory i Dynaudio. Są na razie nr 1 na mojej liście do zakupu :) 

Jakie Dali? Nie można pisać całej nazwy modelu? Nie trzeba by ciągle dopytywać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adi777 napisał:

Co to znaczy suchy? Jak gra równo i nie podbarwia?

Tak opisują go sprzedawcy. Ja słuchałem go jedynie z Elacami Vela, i wydawało mi się to granie jakieś takie wyprane z emocji. Ale wiem też, że wiele osób bardzo sobie chwali Hegla. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, seba3002 napisał:

kiedy średnica klei się do uszu

Co to znaczy? 🤣

Tak bardziej serio, to często i gęsto na konkurencyjnym forum czytam właśnie o suchotnikach, bezbarwnikach, dźwięku wypranego z emocji, bez planktonu i plastyczności, i inne takie. Czyli wychodzi na to, że audiofilski dźwięk, dźwięk HajEnd, to podbarwianie, które podobno jest naturalne, i za które płaci się grube talary, ciekawe...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MariuszZ locked this topic
  • RoRo unlocked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...