Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

Możesz ryzykujesz jeśli zakup podlega zwrotowi, przed zakupem dowiedz się od sprzedającego jak najwięcej szczegółów na tema sposobu użytkowania. Warto samemu podjechać i sprawdzić.

17 minut temu, Asia napisał:

Z kablami się pohamowałam (a właściwie ktoś mnie odwiódł od tego pomysłu).

kable zostaw  dla innych¬¬ , zaoszczędzoną kasę przeznacz na kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak mamy dobrze w naszym kraju z pożyczaniem koledzy z UK narzekają mocno na tamtejszy rynek, który z pożyczaniem do domu sprzętów nie bardzo, że nie wspomnę o pożyczaniu za pieniądze, nie wielka to suma a jednak. Miałem taki przepadek w Kezard Gdynia, szeryf nie chciał pożyczyć sprzętu, ale jak chce to jego człowiek przywiezie co trzeba na odsłuch ... oczywiście sam podłączy i ustawia ALE trzeba mu to wynagrodzić a odsłuch nie może być dłużej nic 2h ...........  i tyle mnie tam widzieli, chociaż przyznam ze wcześniej w salonie odsłuchiwałem wielu kolumn i cd, ale tylko gdy był tak sam pracownik, bo szeryf tylko przeszkadzał. Ostatnio byłem tam odebrać CD Ayon do testów wysłany mi z Nautilus Kraków (chyba) i jego wielkie zdziwienie "jak to możliwe" ze coś tak sobie pożyczam za 14k gdy w detalu jest 17k, do domu na czas nie określony. Ehh.. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się przekonałam jak różne są podejścia do tematu, z tym że mam baaaaardzo dobre doświadczenia 🙂.

Jednak stawiam się w sytuacji wypożyczającego i rozumiem opory. Ryzyko jest, a szansa że wypożycza ktoś, kto faktycznie chce kupić (a nie sprawdza tylko żeby kupić gdzie indziej lub na rynku wtórnym), chyba niezbyt duża.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Bogusław  ma rację! Takie wypożyczanie to polski wynalazek. Do niedawna mieszkałem w Danii. Tam można sobie posłuchać w małych przysalonowych miejscach (bo nawet nie pomieszczeniach) odsłuchowych i to wszystko. O wypozyczeniu można tylko pomarzyć. Nikt o tym nie słyszał i się tego nie praktykuje. Podobnie w Szwajcarii. To podobnie jak ze sprzedażą samochodów w Japonii. Tam w ramach dodatku do nowokupowanego samochodu można w gratisie dostać .... ściereczke do szyb. W Polsce oczekuje się kompletu opon lub przynajmniej ubezpieczenia. Co kraj to obyczaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może u nas to kwestia dużej ilości mniejszych i większych salonów audio - jakoś muszą zachęcić klienta.

Generalnie fakt, zgodnie z prawem wszystkie zakupy na odległość mamy prawo zwrócić do 2 tygodni od dnia otrzymania przesyłki. Właściwie wystarczający okres na poznanie sprzętu. Tylko jakoś tak... Nieuczciwie.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Asia napisał:

Czyli zakup z wysyłką należy odpuścić?

5 par kolumn sprzedałem , nawet nikt się nie zająknął z pretensjami .

Zawsze zgodnie z opisem , i w stanie bardzo dobrym bo jednak to używki, więc nie idealne 

To zależy na kogo trafisz , jak w każdej dziedzinie 😏 . Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Dedal75 napisał:

5 par kolumn sprzedałem 

Przede wszystkim należy rozmawiać ze sprzedającym. Taka rozmowa bardzo dużo daje. Często można wyczuć jakimi intencjami kieruje się sprzedający. Sprzedałem i kupiłem sporo paczek. Najczęściej pasjonaci audio to bardzo sympatyczne osoby 🙂. A osoby, które coś kombinują można poznać bardzo szybko. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, seba3002 napisał:

Dzwoń, mam fajne paczki do sprzedania 😉.

Prześlij na PM numer to kiedyś zadzwonię.

Pmc ?

Teraz to amplifikacje muszę wybrać 😉 .Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Dedal75 napisał:

Pmc ?

W zasadzie to ciągle się waham 🙂. Zresztą te PMC służą mi jako kolumny na wymianę. Dzięki nim odsłuchałem 2 pary kolumn, których chciałem posłuchać. Teraz szukam kogoś kto wymieniłby się na dali menuety🙂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, seba3002 napisał:

W zasadzie to ciągle się waham 🙂. Zresztą te PMC służą mi jako kolumny na wymianę. Dzięki nim odsłuchałem 2 pary kolumn, których chciałem posłuchać. Teraz szukam kogoś kto wymieniłby się na dali menuety🙂.

Jaki model PMC ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Asia napisał:

Generalnie fakt, zgodnie z prawem wszystkie zakupy na odległość mamy prawo zwrócić do 2 tygodni od dnia otrzymania przesyłki.

W ciągu dwóch tygodni musisz poinformować sprzedawcę o odstąpieniu od umowy - jeśli kupujesz nowy sprzęt. Na odesłanie towaru masz kolejne dwa tygodnie od momentu odstąpienia. Oczywiście nie popieram takich praktyk, ale tak to działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2021 o 12:54, Kraft napisał:

I jeszcze propozycja przemeblowania, która pewnie załatwiłaby większość problemów akustycznych.

PP01.thumb.png.e23af9416be3e5f9065dd1096681e885.png

 

Wczoraj przy gruntownych porządkach próbowaliśmy ponownie tak ustawić kanapę i nic się nie zmieniło - jest fatalnie.

Ostatecznie wychodzi na to, że obecne ustawienie jest jedynie słusznym i nad tym muszę w końcu popracować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😁
trochę mi ręce (w rękawiczkach) drżały jak zakładałam żarówki 😉, może służyć zamiast kominka na chłodne (już czerwcowe) wieczory.
Dopiero włączyłam muzykę, ale ajaj. Tak dobrze tu jeszcze nie było.

 

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wyciągać pochodnych wniosków, ale no cóż, po pierwszych utworach - lampa powala.

Dźwięku jest więcej, sądziłam że para pójdzie w wysokie tony, a tu bym powiedziała, że głównie nastąpiło piękne dopełnienie środka, czego  Aria wg mnie potrzebuje.

Bas się poprawił, jest głębszy. Wysokie raczej bardziej rozdzielcze, ale tu nie miałam jakichś wielkich uwag.

Dźwięk odrywa się, nawet akustyka nie przeszkadza (aż tak bardzo).

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej uważam, że wzmacniacz pełni tak samo ważną rolę jak kolumny. Zatem nie wiem co bym słyszała z inną lampą.

Zdecydowanie słabiej było z tranzystorowym Sol II.

Możliwe że rozwiązaniem jest: hybryda do codziennego grania, lampa na specjalne okazje 😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MariuszZ locked this topic
  • RoRo unlocked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...