Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

@Felix1
każdy twój wpis to kwintesencja wiedzy i szacunku dla rozmówcy. Jaka to ulga dla oczu i serca.


Głośniki bardzo intrygujące, dla mnie istnienie takich pracowni (jakoś słowo firma tu nie pasuje) to trochę po drugiej stronie lustra. Kolejne światy świeżo odkryte.

Myślę, że jakby nie udało się zorganizować Arcama w przyszłym tygodniu to może wypożyczę jeszcze Naim Nait 5si.

Roksan nadal na nie, ale Amy Winehouse pięknie brzmiała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Też trzeba pamiętać że nie wszystkim po włożenie świetnych przetworników do ładnej obudowy wychodzą dobre kolumny 🙄

Może też być odwrotnie jak w przypadku pana Rafała Radziszewskiego z Piotrkowa Trybunalskiego ,który korzysta praktycznie tylko z głośników STXa i wychodzą z tego naprawdę super grające kolumny i przy tym nie są bardzo drogie .Świetne monitory Brooklyn bardzo ładnie wyglądają i wraz , z dedykowanymi stendami kosztują około 4500zł.Pan Rafał ostatnio trochę chorował , a wcześniej namawiałem go by dał Kraftowi te kolumny do testu.Pisałem z nim na początku tygodnia i odpowiedział że postara się to zrobić .Po południu może wrzucę zdjęcia tych kolumn,a narazie jego stronę z fejsa gdzie można je zobaczyć, a w planach jest fajna kolumna podłogowa.

https://www.facebook.com/radzik2/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

164350893_563782771208813_27890943941082image.thumb.png.d039867159064fa57adab5cc8bf5bb67.pngimage.png.2f6483e01dd0a8f44d889b71613ed76f.pngimage.png.013a9380f77fe8310915fe3bdd6da78b.pngimage.png.f4072a0b17ee40f5893924e9fd52b54f.pngimage.png.f21e898c563593b394cdf4fe141dbbda.pngimage.png.68cce30853ca28ddcc616a3efb3190c2.pngimage.png.bd53cd109e2a54c7aa11b348f5deec90.pngimage.png.32b327718f76717c4683f12e9c97e597.png

Muszę jeszcze poszukać zdjęc z budowy bo one mają jeszcze 3 głośnik skierowany w podstawę Stenda.

Nie nie słuchałem osobście ,ale czytałem wypowiedzi ludzi którzy słuchali  i niektórzy zostawili Brooklyny  ,a posprzedawali swoje poprzednie kolumny które kosztowały w granicach 15-20 tys zł za parę.Te zdjęcie podłogowych to projekt Manhattan,jak znajdę jego zdjęcia to wkleję.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Asia napisał:

O widzisz, mam o rzut kamieniem dystrybutora 🙂

Wprawdzie Fyne już kupione, ale zobaczymy co będzie dalej.

Nawet dziś zaglądałam na ich stronę bo mają Synthesis soprano, które kolega @Arekszcz
polecał.

Potwierdzam synthesis zrobił na mnie wrażenie i bez problemu pociągnął moje dali :)

zanim kupiłem marantza i potem arcama chodził mi po głowie magnat raz wygląd dwa wspomnienia z młodości ( suby itp w aucie z lat młodości) jednak wtedy nikt nie miał na wypożyczenie :( 

nie mogę się doczekać Twoich porównań ... ten czas tak powoli leci ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Arekszcz napisał:

zanim kupiłem marantza i potem arcama chodził mi po głowie magnat raz wygląd dwa wspomnienia z młodości ( suby itp w aucie z lat młodości) jednak wtedy nikt nie miał na wypożyczenie

Ano właśnie, fajnie że branża się tak zmieniła. Ja niestety mam słabe wspomnienia z moich wcześniejszych prób kontaktów z salonami audio: nie dość że się nie zna to jeszcze kobieta. Nikt nie lubi być traktowany z góry lub z pobłażaniem.

W pewnym sensie wchodziło się onegdaj jak do muzeum techniki, a nie sklepu w gruncie rzeczy ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu widać dobrze. Ale membrany Dali mają ten kolor ze wzgledu na dodatek włókien drzewnych, a nie po pomalowaniu bejcą. W zależności też od typu głośnika, ich ,,drzewny,, kolor ma różne odcienie.

image.png.59bc3b10b0eecefa75580fec1463311c.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rega napisał:

Tu widać dobrze. Ale membrany Dali mają ten kolor ze wzgledu na dodatek włókien drzewnych, a nie po pomalowaniu bejcą. W zależności też od typu głośnika, ich ,,drzewny,, kolor ma różne odcienie.

image.png.59bc3b10b0eecefa75580fec1463311c.png

Te są inne niż w opticonach moich .

wiem ze dodatek tylko liczyłem ze może ktoś podpowie jaki kolor bejcy byłby najbardziej zbliżony ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Rega napisał:

Tu widać dobrze. Ale membrany Dali mają ten kolor ze wzgledu na dodatek włókien drzewnych, a nie po pomalowaniu bejcą. W zależności też od typu głośnika, ich ,,drzewny,, kolor ma różne odcienie.

image.png.59bc3b10b0eecefa75580fec1463311c.png

Z tym że z tego co kojarzę te wyższe serie mają ten kolor "naturalny" a niższe są jakoś uszlachetniane. Ja mam akurat centralny z serii Zensor i membrana różniła się kolorem od tej w mentorach. Ta w mentorach jak i menuetach jest bardziej czerwona. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Rega napisał:

Tu widać dobrze. Ale membrany Dali mają ten kolor ze wzgledu na dodatek włókien drzewnych, a nie po pomalowaniu bejcą. W zależności też od typu głośnika, ich ,,drzewny,, kolor ma różne odcienie.

Nie. To nie kolor włókien drzewnych. To barwnik dodawany do papierowej pulpy. Zresztą to nic wyjątkowego. Czarne papierowe membrany też są barwione. Pulpa jest naturalnie biało-kremowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dedal75 napisał:

Odcień może się również zmienić w zależności od materiału na który to naniesiesz . Pzdr

To tez wiem :) tylko jak mówiłem liczyłem ze ktoś powie :Ty to mahoń afrykański lub wiśnia ciemna lub coś ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MariuszZ locked this topic
  • RoRo unlocked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...