Skocz do zawartości
Asia

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2

Recommended Posts

Heheh ja jako osoba słuchająca bardzo dużo muzyki elektronicznej potwierdzam że praktycznie każda lampa daje radę, zależnie czego szukamy, bo jak dla mnie w muzyce elektronicznej jakieś chore ilości basu nie są najważniejsze (choć tu 300b pokazuje super zejście), a lampa 2a3 czy el84 spokojnie goni rytm w tej muzyce, natomiast detale smaczki w takich utworach to bajka. ;).

W moim budżecie pierwsze lampki (w testowanej hybrydzie) otworzyły inny świat dźwięków. A w pełni lampowy to już w ogóle był przeskok.

Dla każdego typu muzyki.

1 godzinę temu, Asia napisał:

Ale chłopaki, jak tak kochacie te sprzęty to dlaczego się ich pozbywacie=sprzedajecie?

Bo się nudzą z czasem, bo jest wrażenie że coś gra lepiej... Bo chodzi o nowe wrażenie? Choć przyznam że od marca nic nowego nie kupiłem, bo jakoś mi się nie chce/nie widzę takiej potrzeby. 

51 minut temu, Sanwing napisał:

Jakbym miał brać hybrydę to alba UR SR1 albo coś z Phatosa Classic Mk 2 lub 3, albo wyższe modele. Piękne maszyny.

Słuchałeś może Pathosa Classic MK3? Ja miałem ochotę posłuchać, ale nie mam nigdzie w pobliżu.

To ja sobie na anegdotę pozwolę. Choć historia prawdziwa.

Znajomy męża, zapalony rowerzysta, złapał koronawirusa. Ciężko przechodził więc mówi do żony: wiesz, jakby coś, to nie sprzedawaj tego sprzętu za tyle ile ci mówiłem, że kosztuje. Na szczęście wrócił do zdrowia 🙂.

4 godziny temu, Asia napisał:

Cały czas próbuję zrozumieć jakie są wady/zalety różnych rozwiązań.

A im więcej wiem tym bardziej narasta we mnie przeświadczenie, że wolałbym mieć każdy element osobno.

Niestety to ścieżka dłuższa, o wiele bardziej kosztowna, no i nie dla początkującego.

Może jednak zamienić siekierę na kijek i kupić nowy Bluesound?

Jednak najbardziej chcielibyśmy odtwarzacz CD jako rzetelne źródło.

Nie wiem na jakiej stronie zatrzymało się czytanie, ale w skrócie dopowiem, że zewnętrzny DAC (Moon 280D) poprawiał granie takich Playerów CD jak Ayon CD10 mk2 czy CEC CD5, które już jako CD-ki grają świetnie, to zasługa podziału sprzętu w osobnych skrzynkach, owszem jest to bardziej kosztowna opcja i to sporo, ale daje tez możliwość lekkiego wpływu kablem RCA i sieciowym na dźwięk końcowy i faktycznie .... wychodzimy wtedy ze strefy dla początkujących. 

38 minut temu, Asia napisał:

jakby coś, to nie sprzedawaj tego sprzętu za tyle ile ci mówiłem, że kosztuje

My razem kupujemy, w końcu razem sluchamy i ma się nam obojgu podobać. Inna sprawa, że najlepiej brzmią białe 😁

Napisano (edytowany)
4 godziny temu, Asia napisał:

Nie bardzo wiem gdzie?

Audiopunkt

Meridian to świetny Player i ten pilot ... potrzebne są dwie dłonie, niestety nowych nie ma

2 godziny temu, Sanwing napisał:

Kraftowi nie proponuje nawet bo on ma wolne terminy na odsłuch pewnie gdzieś w zimę ;).

Jarkowi proponowałem kable sieciowe pożyczyć, ale do dziś się nie zdecydował, pewnie brak czasu, a może ........ obawa co musiał by potem napisać, hehe.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski

5 godzin temu, Sanwing napisał:

Heheh ja jako osoba słuchająca bardzo dużo muzyki elektronicznej potwierdzam że praktycznie każda lampa daje radę, zależnie czego szukamy, bo jak dla mnie w muzyce elektronicznej jakieś chore ilości basu nie są najważniejsze (choć tu 300b pokazuje super zejście), a lampa 2a3 czy el84 spokojnie goni rytm w tej muzyce, natomiast detale smaczki w takich utworach to bajka. ;).

Absolutnie nigdy nie chodziło mi o ilość basu. Wiadomo, że jakość i ilość basu zawsze zastanawia subiektywnie, ale nie musi być to coś co wyznacza kierunek. 

Starving (feat. Zedd) - prosty ale zarazem skoczny i muzykalny pop. Zastanawiam się, jakie są tutaj różnice pomiędzy tranzystorem a lampą. 

Lampa musi być mniej dokładna i mniej rozdzielcza, Taka rola lampy, right? Pięknie sunie.... jak sanki po Syberii.....

5 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

ale daje tez możliwość lekkiego wpływu kablem RCA i sieciowym na dźwięk końcowy i faktycznie .... wychodzimy wtedy ze strefy dla początkujących. 

ło masz... znowu...

Napisano (edytowany)
2 godziny temu, renoxd napisał:

Absolutnie nigdy nie chodziło mi o ilość basu. Wiadomo, że jakość i ilość basu zawsze zastanawia subiektywnie, ale nie musi być to coś co wyznacza kierunek. 

Starving (feat. Zedd) - prosty ale zarazem skoczny i muzykalny pop. Zastanawiam się, jakie są tutaj różnice pomiędzy tranzystorem a lampą. 

Lampa musi być mniej dokładna i mniej rozdzielcza, Taka rola lampy, right? Pięknie sunie.... jak sanki po Syberii.....

To chyba jednak zależy od typu lampy i konkretnego modelu. Tomek z Audio-ON mówił, że Haiku Sensei 211 SE jest "mega rozdzielczy". Tylko to już 20k.

Zatem trzeba coś wypożyczyć określając swoje oczekiwania i po prostu posłuchać u siebie.

7 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Audiopunkt

Dziękuję

Edytowano przez Asia

Napisano (edytowany)

Co do odtwarzacza CD - znów testy czy jednak kupić bez odsłuchu? Bo żeby mieć porównanie to jakieś minimum trzy bym musiała sprawdzić.

A Meridian 508 (lepiej 20) musi być faktycznie świetny skoro łączy ponad podziałami 😉.

Tylko ani nie wiem jak szukać, ani nie wiem jak ocenić stan, ani nie chcę czekać parę miesięcy. Zatem może po prostu w przyszłości.

Edytowano przez Asia

Tak jak pisałem wcześniej mam wersję 508.20 modyfikowaną do 24. O klasie tego CDka niech świadczy fakt że wczesniej miałem Esoterica K-07 i zastąpiłem go właśnie w/w Meridianem.

Pozdrawiam.

ps- zdaje sobie jednak sprawę ,ze używany (wiekowy) odtwarzacz, choćby w bardzo dobrym stanie , nie każdemu może przypaść do gustu jako prezent urodzinowy. Ja gdybym dostał taki prezent ,byłbym bardzo zadowolony. No ale nie każdy musi mieś aż takiego bzika na punkcie muzyki.😁

Pozdrawiam.

A może z innej beczki ?

CD używany plus komplet nie zepsutych przez "remastering" płyt, lubianych przez mężulka zespołów?

Zapomnicie o szajsie na tidalu itp. usługach ?

Ale my już mamy sporą ilość płyt, zbieranych od lat 90 ;). Mąż na dodatek ma tak szerokie zainteresowania muzyczne, że ciągle mnie zaskakiwał nowymi nabytkami.

A co do streamingu - to jest dobre narzędzie na sprawdzanie nowych rzeczy.

No trudno.

Ja tylko chciałem pomóc ;)

ja bym kupił coś taniego "do słuchania" na teraz i czekał na meridiana ale to wasz wybór :)

Napisano (edytowany)

Jak użytkownik 506.20 bardzo polecam ich sprzęty wyśmienite wykonanie, wygląd, brzmieniowo to był jeden z lepszych CD jakie miałem, a miałem ich kilka. Cena/brzmienie/jakość super. 506 są deko cieplejsze od 508, ale grają bardzo dobrze. Ja też bym czekał jak Fafniak radzi. Meridiana lepiej wspominam niż Ayona czy CEC tak z perspektywy czasu.

Edytowano przez Sanwing

No tak, teraz jest jeszcze problem, że stare sprzęty przez pandemii zdrożały.

Arcam cds27 Ceneo pokazuje w Nautilusie za 3000, ale w historii cen widać że był za 2400.