Skocz do zawartości
Asia

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Na Meridian'a sam czaiłem się już kilka razy na eBay. Nie wiem tylko czym różnią się poszczególne numery (a jest ich sporo). 18/20/24bit - to wiem, że upsampling chyba robi / ale nie jestem pewny czy ja potrzebuję upsampling. Wbiję się głębiej w temat i też pewnie kiedyś kupię któryś z nich. 

Tutaj wersja G 08 / 24bit - zna to ktoś z Was? Czy ta cena jest normalna? https://www.ebay.co.uk/itm/293589852439?hash=item445b51a117:g:ewEAAOSwqIxd2BaE

Edytowano przez JohnDoe

508.20  ma dostępny laser i gra (podobno ) bardziej analogowo. 508.24 laser już niedostępny -gra bardziej rozdzielczo i dynamicznie. 

508.20 modyfikowany do 24bit - laser dostepny a gra jak 24bit.

G 08/24 bit , podobno gra już trochę inaczej (nie wiem ,lepiej czy gorzej) nie słuchałem.https://www.marktplaats.nl/a/audio-tv-en-foto/cd-spelers/m1708124277-meridian-g08.html?previousPage=lr

1 minutę temu, Fafniak napisał:

Wiem tylko że seria G nie ma juz takiego powodzenia u ludzi 

Dokładnie tak.

Meridiany już od dawna mają zawyżone ceny to niewiele zmieni. To dobre odtwarzacze są oczywiście lepsze. Nie ma się co martwić o podwyżki jakieś nagle bo i tak ich mało jest ;).

4 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Zaraz wszyscy sie rzucą...

Może nie wszyscy. U mnie na eBay nie ma w tej chwili żadnego 508

Napisano (edytowany)
5 minut temu, Sanwing napisał:

Meridiany już od dawna mają zawyżone ceny to niewiele zmieni. To dobre odtwarzacze są oczywiście lepsze. Nie ma się co martwić o podwyżki jakieś nagle bo i tak ich mało jest ;).

Zgadzam się, w Polsce nie widziałem chyba 508ki za mniej niż 3tys. a Holandii można już było czasami kupić o 1tys. taniej. 

5 minut temu, JohnDoe napisał:

Może nie wszyscy. U mnie na eBay nie ma w tej chwili żadnego 508

Żebym wiedział,że szukasz, to juz moze byś miał takiego jak ja. Był jeszcze niedawno w Holandii do kupienia za (co prawda 750euro ) ale mysle ze coć do zbicia było na pewno. Nie brałem ani nie pisałem bo nie wiedziałem ze ktoś jest zainteresowany.

Edytowano przez misiek x

Pomimo szacunku dla Meridian, nadal swój głos oddaje na coś nowego, chociaż wiadomo ... obecna produkcja to masówka i jeśli ma cieszyć ucho, to trzeba sięgać na wyższa półkę a i tak trwałość już nie ta co kiedyś. 

Czekając na CD Meridian?, można się nie doczekać, bo towar jest znany w świecie, więc wszelkie oferty sprzedaży mogą kryć późniejsze problemy.  Osobiście nie polecam.

Przez dwa lata zużyłem 3 X Emotive ERC3, zawsze był problem z czytaniem płyt, wpierw CDRW, potem już nie widział płyt CDR a na końcu i tych sklepowych i było bez znaczenia czy to z Empiku, czy Platinium czy Gold.

Na szczęście .... Club HiFi zawsze wymieniał na nowy egzemplarz, a gdy już się i te skończyły zaproponował pełny zwrot gotówki lub następcę, czyli ERC4 oczywiście bez dopłaty. 

To pod wpływem oglądania CDeków na potrzeby tego wątku postanowiłem dokonać tego nad czym 3 lata temu się zastanawiałem

Przemalowuję to

20210612_113123.thumb.jpg.1a1722ef5cc4c2ae203c148291526046.jpg

i tak na razie stoi - a może gdzieś znajdę człowieka który zmieni mi to na czerń lub prawie czerń

5 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Przez dwa lata zużyłem 3 X Emotive ERC3,

wybacz ale to nie meridian

Nie, jeśli Meridian to w przyszłości. Teraz zdecydowanie coś nowego.

No, może ewentualnie z krótką historią z pewnego źródła.

Tylko już mi się nie chce testować (szczególnie, że oznacza to przesyłki).

Mnie dziwi strach przed sprzętem używanym w audio. Szczególnie jeśli kupujemy z w miarę pewnego źródła. 

Jak nieraz czytam o zużyciu części bo mają ileś tam lat to mi się jakoś śmiać chce. A potem jak Boguś pisze czytamy że 3 razy nowy sprzęt był wymieniany albo kasa zwrócona...a takie meridiany grają od kilkunastu czy tam 20 lat często na tym samym laserze i czytają płyty jak z nut. Na 8-10 CD jakie miałem tylko w jednym był problem z laserem Micromega a tam to akurat norma ;).

1 minutę temu, Sanwing napisał:

Mnie dziwi strach przed sprzętem używanym w audio.

To chyba ma być prezent dla męża Asi. Hobbyści mogą sobie sprawiać takie prezenty i na pewno z wielką frajdą. Sam większość klocków mam z drugiej ręki ale tutaj chyba nie pasuje, choćby to było najpiękniejsze?

14 minut temu, Fafniak napisał:

Przemalowuję to

Zerknij tu. Preparat do oksydacji. Tylko nie wiem, musiałbyś chyba kupić tego sporo żeby zanurzyć całą obudowę?

https://allegro.pl/oferta/oksyda-barwienie-aluminium-stali-miedzi-6964597252

Przepraszam Asia za wrzutkę DIY. 

John racja, ja tak bardziej ogólnie napisałem. N a prezent używka faktycznie na dwa razy, choć ja bym nie miał nic przeciwko. A jaka kwota ma jest na CD dla męża bo nie śledziem aż tak dokładnie :).

ooo!!!!!

😈

już sie do nich zgłaszam 😈

9 minut temu, JohnDoe napisał:

musiałbyś chyba kupić tego sporo żeby zanurzyć całą obudowę?

tylko górną płytę

a przeca można pomalować i uzyskać dziwne efekty !!!😎

Napisano (edytowany)

@Fafniak dobry link wkleiłeś?

2 minuty temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Już chyba poszły ,bo wyświetla się że ogłoszenie nie jest dostępne.

A to chyba tylko mi sie nie wyświetla. 

Edytowano przez Amarok