Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

6 minut temu, Butler napisał:

Nie potrafisz racjonalnie wyjaśnić tej sytuacji z moim synem i wchodzisz na psychologiczne rejony frazesując jakieś cytaty. Dosłownie jakbym księdza słuchał na kolędzie gdy mi co roku tłucze o grzechu bo bez kościelnego jesteśmy.

Nikogo nie cytowałem, a takie sytuacje jak twoja anegdota z synem dają się jak najbardziej racjonalnie wyjaśnić, bo zdarzały się nawet w laboratoryjnych warunkach, zanim opracowano właściwą metodologię badań. Żeby jednak to zrozumieć trzeba chcieć i trochę poczytać, a nie kurczowo trzymać się bajek.

Ksiądz by się tu przydał, żeby pokropił, bo grające kable to okultyzm pełną gębą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajki... lubię bajki. Mój syn też. Tylko gdzie tu bajkę widzisz jak dzieciak się wkurza bo coś mu nie gra, a jedynie lewy przewód podmieniłem? Co sugerujesz? Księdza? Szamana? Może jakiś egzorcyzm by się przydał? On słyszał, ja nie... To pewnie diabeł. Tak na pewno on. Pokropię święconką i pewnie mu przejdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, HQ150 napisał:

Oderwanie dźwięku od kolumn czym się mierzy, w jakich jednostkach?

To czy blachy brzmią bardziej realistycznie gdzie na pomiarach zobaczę? itd...

O tutaj:

elac-debut-reference-dbr-62-bookshelf-sp

A czy głośniki wiernie przekażą "brzmienie blach" zależy od charakterystyki częstotliwościowej i poziomu zniekształceń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Redakcja AUDIO napisał:

Admini wjadą, jak się będziecie wzajemnie obrażać, więc z góry proszę o spokój :) 

Ok, spadam do księdza po wodę święconą. :) Pozdrawiam i zmykam z tematu bo i ja egzorcyzmów będę zaraz potrzebować 😇 Tu samo zło się szerzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, HQ150 napisał:

Mnie by jeszcze interesowało gdzie na pomiarach sprzętów widać jako lokalizację pozornych źródeł dźwięku mają? Oderwanie dźwięku od kolumn czym się mierzy, w jakich jednostkach?

Dobre pytanie. 

W dobrych realizacjach mamy muzykow i instrumenty rozlokowane w przestrzeni, nie na chybił-trafił , a według zamierzonej wizji jak to ma wyglądać. Czy ten proces mozna jednak odwrócić? Czy mikrofony podpiete do "odpowiedniego" systemu pomiarowego byłby w stanie wskazać takie walory zawarte w utworze ? W jaki sposób inżynier dzwieku ustawia muzykow i instrumenty na scenie że dobry system w domowym zaciszu potrafi "to" odwzorować?

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że mebel jest. Brawo Ty.

-------

Poszukałem trochę i skompletowałem "pakiet kablowy" do pożyczenia.    -- decyzja należy do Ciebie. Oferowałem pożyczenie Kraft kabli sieciowych, ale do dziś nie skorzystał.

Do Sonos - zasilanie - Ósemka AQ NRG-X bo chyba taki tam kabel potrzebny

potem cyfrowy RCA AQ Carbon do MF CD / ewentualnie jak chcesz to mogę dołożyć Real Cable optyczny (Toslink) - tak dla porównania optyk-coax

potem zasilające do CD - tu mam dwa takie same, (drugi do wzmacniacza) ale na różnych wtykach (kiedyś pisałaś o tym, ....teraz będzie możliwość potestować ((ja nie słyszę różnicy))

oba to AQ NRG 4 / jeden na standardowych wtykach, a drugi na NRG500

potem z CD do Haiku, czyli RCA - tu proponuje 3 kawałki drutu - Audioquest Big sur / Real Cable CA 1801 (osobiście go nie lubię) / Harmonix CI-230 Mark-II (ten może być odpowiedni)

Z kablami głośnikowymi? nie pomogę, mam co prawda AQ TYPE4 pod Danon Ceol ale są w używaniu co wieczór wiec.......... sorry.

 

Nie jest to nic wielkiego i sprzęt nie zagra dwie klasy lepiej, ale potestować sobie osobiście = bezcenne.

Studio-20210702-120815.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Amarok napisał:

nie zaśmiecajcie wątka o "ideologii" kabli. 

To nie jest ideologia, to są ludzie!

Ale rodzynkiem jest to, że podobno nie mierzy się rozkładu dźwięku po wyjściu z głośników i że nie da się zmierzyć, czy coś zabrzmi naturalnie (nikt tego nie robi, skandal!). I tacy ludzie doradzają innym w kwestii zakupów... Tragikomiczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MariuszZ locked this topic
  • RoRo unlocked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...