Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

Natomiast szafka jest tak starannie wykonana, że naprawdę przyjemnie się na nią patrzy.

W jednej szufladzie mieści się ponad 200 CD.

2 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Problem będzie, gdy pożyczysz testowe głośnikowe które nie sięgną wzmacniacza, co wtedy planujesz? 

Mam stoliczek na kółkach, taki pomocniczy. Postawię go, jak wcześniej, między kolumnami.

Jutro może odważę się podłączyć ponownie Beldena 9497.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.07.2021 o 12:46, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Poszukałem trochę i skompletowałem "pakiet kablowy" do pożyczenia. 

Od jutra zmieniam nick na " Kasia " , "Ola" ........... Bo na tym 'Tomek" to nie najlepiej wychodzę , jak czegoś sobie nie kupię , to nie mam :) A tak to popłynie zaraz strumień sprzętu , kabli , akcesoriów ..... :) 

Co do głośnikowych to leży u mnie 2 x 2,5 m Koda YW -8229. Od razu mówię , że lżejsze wzmacniacze trzeba przykręcić do szafki przed podłączeniem kabla , bo je ściągnie , spooooro waży :) Jak coś , jestem do usług.

 

koda1.jpg

koda2.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niemożliwe 🙃. A jakie kable masz wpięte? Czytałam wątek i wychodzi, że przeszedłeś na ręczną robotę?

Beldena tego, którego kupiłam?

Podłączę go dziś, tylko może najpierw do piekarnika na 40 stopni, może się wygrzeje 😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Asia napisał:

A jakie kable masz wpięte?

Obecnie Beldena , u mnie sprawuje się dobrze , ale mam specyficzne kolumny może dlatego. Jak już w sierpniu będę miał złożone pre, to wepnę może z powrotem Alpha Core Goertz Mi3 . Czasem wpinam tak dla zmiany kolorystyki na podłodze Chord Clearway , Suprę PLY , Monkey Cable Concept Silverback , Talk Concert 4 , Tara Labsa Prism i oczywiście YTDY 8 x 0,5 :) 

 

IMG_2373.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Asia A jak chcesz się tak naprawdę przekonać jak grają Twoje kolumny, to większe zmiany niż kable przyniesie zniwelowanie wpływu pomieszczenia. Np. czymś takim

https://www.blackdotaudio.eu/minidsp-ddrc-22d-stereo-digital-io-high-res-dirac-live-audio-processor-cyfrowa-korekcja-akustyki-pomieszczenia-p-5124.html

22d.jpg

4 minuty temu, misiek x napisał:

Proszę tylko o odp. Tomka4446 , bez żadnej g...burzy

Jest cholernie subiektywna odpowiedź zaznaczam. Zwykle nie słyszę kabli , po wpięciu Beldena miałem wrażenie , że jest " najjaśniejszy " ze wszystkich moich kabli . Fajnie zagrała góra i " smaczki" . Zostawiłem go, i tak sobie już gra ponad pół roku :)  Nie porównywałem go bezpośrednio z Chordem.

8 minut temu, Asia napisał:

YTDY... czyli domofonowy...

A owszem :) 

https://www.napad.pl/produkty-621-480-przewd-ytdy-8x05-mm-2224

To pierwszy kabel jaki usłyszałem :) Polecam eksperyment , może miło zaskoczyć , a później jest gotowa baza do dalszych porównań. Albo zostanie na stałe , kto wie ....

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaszły zmiany w pakiecie do wysyłki ..

20210705-103927.jpg

 

Jako, że @tomek4446 wysyła do mnie DDRC-24 musze zabrać Tobie Toslink, co nie będzie wielką stratą dla Ciebie, a będzie mi potrzebny pomiędzy DDR-24 a transport CD lub między PC (pliki) a DDR-24

W zamian dokładam sieciowy klasy wyższej, czyli Audioquest Blizzard (to ich środkowa seria i środkowy z tej serii), ale znam go i wiem, że oczywiście pokarze więcej w graniu, tylko nadal będzie to ta sama sygnatura/charakterystyka co NRG wiec dla odmiany i wysyłam Furutech, to inna metalurgia przewodów, no i wtyki 48 rodowane (te co dostały osłonę).

 

  • Zdezorientowany 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Jako, że @tomek4446 wysyła do mnie DDRC-24

O, świetnie. Bardzo jestem ciekawa jakie wnioski wysnujesz.

Ja powoli przygotowuję się żeby powiedzieć mężowi, że koniecznie muszę kupić to urządzenie za 835 USD.

A co do pakietu, który szykujesz to brak mi słów poza: dziękuję!

PS. W moim słowniku brakuje wyjaśnienia co to znaczy granie V-ką. Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Asia napisał:

PS. W moim słowniku brakuje wyjaśnienia co to znaczy granie V-ką. Proszę o pomoc.

Podbite skraje pasma, cofnięta średnica. W ten sposób gra sporo kolum klipscha ale np też Polk s20e. Nie bardzo pamiętam jak grają Focale Aria, ale zdaje się, że też chyba odrobinkę idą w tym kierunku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezwykle trudno moim zdaniem o "wypełnienie środka", jesli kolumny maja z tym problem (ktoś wspomniał o Klipsch). Możesz próbować roznych "czarów" , jednak jesli nie chcesz pozbywać sie kolumn to faktycznie uzycie korekcji powinno pomóc. Jednak jesli juz bedziesz dokonywać korekcji to lepiej "zdjąć" nieco poza pasmem srednicy niż wypełniać ją. Ale to tylko moje zdanie...Pozdr

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MariuszZ locked this topic
  • RoRo unlocked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...