Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

Muzyka na takich wydaniach może nie jest pod nasz gust, ale są one masteringowo i reżysersko dobrze dopracowane. 

Na dobrym sprzęcie docenia się takie granie. To wtedy sprzęt pokazuje co potrafi, muzyka taka (często akustyczna) potrafi tez pokazać obszary do poprawy w konfiguracji. (niedomagania czy nadmiar basu, lub nadmiernie świszczące niektóre głoski).

oczywiście trzeba być osłuchanym na innych dobrych konfiguracjach by to wychwycić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Muzyka na takich wydaniach może nie jest pod nasz gust, ale są one masteringowo i reżysersko dobrze dopracowane. 

Na dobrym sprzęcie docenia się takie granie. To wtedy sprzęt pokazuje co potrafi, muzyka taka (często akustyczna) potrafi tez pokazać obszary do poprawy w konfiguracji. (niedomagania czy nadmiar basu, lub nadmiernie świszczące niektóre głoski).

oczywiście trzeba być osłuchanym na innych dobrych konfiguracjach by to wychwycić.

Potwierdzam , ostatnio zrobiłem test źródeł i cóż - ślepy test nie był konieczny ;) 

Rozumiem także czemu np Bogusław kupuje parę wydań 1 i tej samej płyty - mastering robi różnicę - oczywiście na odpowiednio dobrym sprzęcie który nie wybacza

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Muzyka na takich wydaniach może nie jest pod nasz gust, ale są one masteringowo i reżysersko dobrze dopracowane. 

Na dobrym sprzęcie docenia się takie granie. To wtedy sprzęt pokazuje co potrafi, muzyka taka (często akustyczna) potrafi tez pokazać obszary do poprawy w konfiguracji. (niedomagania czy nadmiar basu, lub nadmiernie świszczące niektóre głoski).

oczywiście trzeba być osłuchanym na innych dobrych konfiguracjach by to wychwycić.

Drogi Bogusławie.

Mógłbyś uchylić rabka tajemnicy co to za płyta wytwórni

4 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Stockfisch-Records

Ewentualnie jesli nie może/chce kolega, to może Asia , ktora jest obecnie w posiadaniu  to uczyni?

Również "posmarowałbym" ucho dzwiekiem w dobrym wydaniu ;)

...

 

 

 

 

 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Asia podpowiem jak podejść do tematu aby nie błądzić i nie gonić króliczka.¬¬

Wyłącz wszystkie dopalacze dźwięku, korekcja barwy dźwięku ustawiona na "0" i od teraz zacznij słuchać muzyki.

Jak już sobie z tym poradzisz i nie będziesz włączać korekcji / jest jak narkotyk:15_yum:/ wtedy będziesz mogła szybko i trafnie dobrać sprzęt i ocenić jego walory.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Karol64208 napisał:

@Asia podpowiem jak podejść do tematu aby nie błądzić i nie gonić króliczka.¬¬

Wyłącz wszystkie dopalacze dźwięku, korekcja barwy dźwięku ustawiona na "0" i od teraz zacznij słuchać muzyki.

Jak już sobie z tym poradzisz i nie będziesz włączać korekcji / jest jak narkotyk:15_yum:/ wtedy będziesz mogła szybko i trafnie dobrać sprzęt i ocenić jego walory.

Pozdrawiam

Heheh ja jakoś od zawsze "przypadkiem" trafiam na sprzęty bez pokręteł, no ewentualnie volume 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam te akcesoria, bo jeżeli użyje się ich z właściwą intencją, to mogą nieco poprawić brzmienie. Różnica waha się od dyskusyjnej po bardzo wyraźną. IMO to zależy od systemu (ja testowałem na Win10), ale ja SŁYSZĘ różnicę. Zawołałem nawet kumpla, który nie wiedział, że odprawiałem jakieś rytuały w pokoju i od razu się zapytał, czy coś zmieniłem, bo bas jest jakby lepiej kontrolowany, a wysokie dostały słodyczy (wcześniej były raczej słodko-gorzkie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Fafniak napisał:

 

(brawo Boguś, poleć teraz Ani podstawki pod HAIKU , koniecznie drogie. Myślę że wybór to przynajmniej keplery)

 

 

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

@Asia jak już bardzo będziesz chciala coś "antywibracyjnego" to mogę podesłac ci taki zestaw na sprężynkach, który jest opisany w jednym z watków.

Sama sobie wyrobisz zdanie czy warto w to się bawić

A!  już wiem co tak mocno Cię ugryzło -- nikt nic tobie nie pożycza.

no patrz jak pomocny nagle, .....   tak, Kepler (z dużej litery) pod Haiku jak najbardziej do sprawdzenia, niestety moje są na zamówienie, z odpowiednim gwintem pod McIntosh`a dzielnie zastępując firmowe nóżki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo locked this topic
  • RoRo unlocked this topic

Przywiozłam na testy wzmacniacz lampowy Fezz Audio Mira Ceti 300b i słuchałam przez ponad dwa dni, wczoraj wróciłam do Bright-a dla porównania.

Powielę nieco to co pisałam w wątku "Przygoda z lampą...".

Wzmacniacz jest z tych niedużych, kompaktowych choć oczywiście relatywnie ciężki. Doskonale mieści się na półce.

Wygląda dość nowocześnie jak na wzmacniacz lampowy. Mnie akurat to nie do końca przekonuje, no ale nie odrzuca.

W zestawie, który dostałam (jest do kupienia w Audio-on jako używany z gwarancją ) jest klatka, której nie używałam i pilot. Zdecydowanie nowoczesny (ma np. uchwyt do zamontowania np. na ścianie, a magnes trzyma pilota na miejscu) i bardzo sprawnie działający, aczkolwiek służy wyłącznie do regulacji poziomu głośności. Natomiast wygląda jak pilot do obsługi rolet lub klimatyzacji

Ma dwie lampy 300b (Electro-Harmonix) i dwie 6NS7 (Psvane - zakup własny właściela). Co jest zaletą z punktu widzenia eksperymentów z innymi lampami.
Niestety w tych konkretnych 300b żarnik jest zasłonięty więc generalnie nie świecą.

No i jak w końcu gra z Aria 926 w naszym pokoju dziennym (wciąż brak adaptacji akustycznej)?

Ano gra dobrze, nawet przy wyższych poziomach głośności (cokolwiek to oznacza - nikt u nas nie lubi bardzo głośnej muzyki). Dźwięk jest na pewno nieco chłodniejszy niż  przy Bright czy Selene 6550, ale bardziej wyrafinowany. Szczególnie odczuwam to na plus przy niższych rejestrach bo zdecydowanie mniej jest dudnienia i podbicia basu. Przetestowałam różne rodzaje muzyki i chyba najbardziej podoba mi się odtwarzana przez niego szybka i żywiołowa muzyka, taka w której rytm jest podstawą bo ładnie kontroluje.

Możliwe oczywiście (jak wspomniano wcześniej), że po prostu nie wzbudza określonych modów w pomieszczeniu. Ale trudno się tym martwić, prawda?

Edit. A, i ciekawostka na tylnej ściance - osobne gniazda głośnikowe 4 ohm i 8 ohm (co oczywiście wprawiło mnie w lekką konsternację)

 

IMG_20210712_151035.jpg

IMG_20210712_150957.jpg

IMG_20210712_153203.jpg

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6sn7 mają wiele wariantów , ja gram na marconi 6sn7gt szarych - cieplejsze granie , szczególnie wokale (chrypki itp. są przyjemne)

Ogólnie im lepszy wzmak tym więcej zależy od źródła

Te 300B eh są wygrzane w ogóle ? Poznać można po tym czy jest bas , oraz czy jest tzw mgła dźwiękowa ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...