Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

Na świeżych 300B eh gold miałem 2x mega oderwany dźwięk od kolumn praktycznie na twarzy (mgła dźwiękowa) oraz mało basu , jak się wygrzeją to mgła znika , bas się objawia ;) 
 

1 minutę temu, tomek4446 napisał:

Oj , JaZz taki stary wyga i nie wie takich podstawowych rzeczy ? Wstyd normalnie ! :) 

Podwójnie wstyd ;) 
Btw w załączniku zdjęcie mego 300B - na którym właśnie leci Annett Louisan - I Just Died in Your Arms :D

fezz nie ma podejścia ...

ss.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, JaZz napisał:

Nadal nie wiem co to melodyjność na przykład! 😤

To chyba jak zaczniesz podśpiewywać Pendereckiego 🙂.

Ale serio myślę, że głównie chodzi o wyjątkowe wypełnienie pasm, szczególnie średnicy.

W każdym razie ten wzmacniacz tego nie daje.

A z boku taka oto naklejka:

 

 

IMG_20210713_083055.jpg

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 godzin temu, JaZz napisał:

Nadal nie wiem co to melodyjność na przykład! 😤

To że jak znany utwór wydaje mi się jakby w innej wersji a moja nie śmiało podrygująca lewa dolna kończyna wybija rytm .

To to jest muzykalność 🤣😁👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie chyba długa droga z tym lampowym wzmacniaczem - nie dość, że sam wzmacniacz jako konstrukcja to jeszcze rodzaj, marka i ilość lamp zapewne wiele zmienia.

Nadal nie wiem jakie modus operandi przyjąć bo może... najlepsze już było?

Czy w czasie AVS jest wiele prezentacji lamp (nawet jeśli ceny całkiem poza moim zasięgiem)?

12 godzin temu, Kubakk napisał:

fezz nie ma podejścia ...

Nie ta półka.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.06.2021 o 21:32, Asia napisał:

I jest bardzo wygodny, ergonomiczny. Ma dobry zasięg.

Ale precyzja sterowania? No, średnio.

To ciekawe, bo powiem szczerze że wśród konstrukcji z którymi miałem do czynienia jest jednym z bardziej precyzyjnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2021 o 08:35, Asia napisał:

Czy w czasie AVS jest wiele prezentacji lamp (nawet jeśli ceny całkiem poza moim zasięgiem)?

Dużo lamp jest prezentowanych. Tyle że to tylko na zasadzie "...oo podoba się, wypożyczę"

1 minutę temu, Asia napisał:

O, teraz mam dla odmiany Line Magnetic LM 34 i ten pilot jest zdecydowanie bardziej precyzyjny.

Ale może jednak mam ciężki paluch.

a może zmienili "skok" gałki ?

Ciekawe..

Osobna sprawa to kwestia osobistych preferencji :) - tu już nie jesteśmy w stanie pogadać, bo różnice moga być ogromne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jestem w trakcie gościny od piątku .

Haiku Sol 2 signature doszedł w piatek ale nie wychylił się nawet z kartonu . A Haiku Bright 5 naprawdę super wzmacniacz .

Co do pilota przy nocnym słuchaniu miałem problem i podpieralem.sie regulacją w Dac9. Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę jak podłączę ponownie Brighta, teraz LM 34.

 

Line Magnetic EL34 to wg mnie dość ciekawy wzmacniacz bo daje możliwość zastosowania nie tylko lamp EL34, ale także KT88 lub 6550. Oczywiście w zestawie są tylko EL 34 (Line Magnetic).

Napędzany jest przez trzy lampy 12AX7 oraz cztery EL34. Metalowy prosty pilot, działa precyzyjnie.

Na froncie ma dwie pomarańczowe diody, jak dla mnie o dwie za dużo, ale przynajmniej w kolorze podświetlenia lamp.

To co ja słyszę to że gra pełnym, okrągłym dźwiękiem, dociążonym. Może zastosowanie innych niż fabryczne lamp dałoby trochę więcej rozdzielczości bo tu mi trochę tego brakuje.

 

IMG_20210718_125147.jpg

IMG_20210718_124653.jpg

IMG_20210718_125003.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny czas, ~4.6 sek., ściszenie ~5.6 sek. Mam cięższy palec 😁.

 

Edycja: ściszanie na pewno zafałszowane bo sprawdzałam bez podłączenia kolumn... No, taki sobie test.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na konkurencyjnym forum trafiłem na wątek którego facet prowadził przez dwa i pól rok. Tyle zajęło mu czasu zanim zdecydował sie kupić ten już docelowy wzmacniacz. Asia, twój wątek ma dopiero 2,5 miesiąca, więc jeszcze wiele jest przed tobą. 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co kończyć? Przecież to wielka frajda poznawanie nowych sprzętów. No chyba że ktoś woli kolekcjonować samą muzykę np, a sprzęt tylko służy do odtwarzania, a nie jest częścią hobby. Dróg jest wiele hehe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już Haiku Bright Mk5, zaczęłam testować kable, ale o tym już pisać nie zamierzam.

Jednak po usłyszeniu Haiku Selene 6550 wiem, że wzmacniacz lampowy też musimy koniecznie mieć, ale nie jako jedyny.

Dlatego rozglądam się, próbuję wstępnie poznać brzmienie różnych lamp, (korzystając z zasobów Audio-ON ). I to jest plan na dłuższy czas, tak myślę.

 

Problemem niejakim jest to, że mam niewiele punktów odniesienia. Bo czasem trzeba usłyszeć coś innego żeby odkryć, że to jest właśnie to.

Bardzo żałuję, że nie udało mi się skorzystać z zaproszenia Bogusia bo to na pewno byłoby bardzo pouczające.

Liczę, że w listopadzie zabiorę rodzinę na wycieczkę do stolicy, to na pewno byłoby ciekawe doświadczenie. Może jakieś nowe brzmienia i pomysły?

 

 

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...