Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

2 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

testuje na Accu E380

Do Accuphase mam ambiwalentny stosunek. Słuchałem kilku modeli vintage i nowych konstrukcji na AVS , ale zawsze z kolumnami tubowymi. Może to te kolumny , nie jestem fanem tuby, ale jakoś nie robi na mnie wrażenia ta marka. Po za wyglądem , bo przyznaje , że design Accu jest wspaniały , mój styl. Słyszałem za to , że byłeś na odsłuchach Accuphase i zagrało świetnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, różnica jest ogromna. Wszystko w wątku o Dirac.

Wczoraj nawet mąż w końcu potwierdził - puściłam bez korekcji i po minucie sam przełączył 😁. Odbicia są tak duże, że zabijają resztę. A dopóki tego nie usuniesz to nie słyszysz, że aż tak

Zresztą wystarczy zobaczyć wykresy dla obu głośników.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę jeszcze, że po dłuższym słuchaniu Line Magnetic LM 34 bardzo podoba się nam to granie. Moim zdaniem gra bardzo równo i daje dużą przyjemność ze słuchania, nie zauważyłam braków w żadnym paśmie, tak przed jak i po korekcji.

Ciężko będzie się rozstać, ale co zrobić. Cieszę się, że miałam możliwość mieć go aż tak długo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałam dziś Line Magnetic LM34, miło mi było go mieć. Te wzmacniacze przeznaczone pod więcej niż jeden typ lampy wydają się bardzo ciekawą opcją gdy się lubi eksperymentować z brzmieniem.

Na razie jednak faworytem na przyszłość pozostaje Haiku Selene 6550.

Przy okazji popytałam o dac, który od wczoraj spędza mi sen z powiek Tanio nie będzie, na razie boli mnie głowa na samą myśl.

Przy okazji widziałam nieduże, zgrabne, białe kolumienki Audiovector, które zajęły miejsce Focal Kanta. Podobno ładnie grają. Cena mnie zaskoczyła 46 tys.?! Tego się nie spodziewałam.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, cena za kg wychodzi luksusowa. Naprawdę wyglądają dość niepozornie. Nie żebym słyszała oczywiście, ale na pewno nie krzyczą ceną.

https://www.audio-on.pl/audiovector/453-3502-audiovector-r3-arrete.html#/186-kolory_audiovector-white_silk

To muszą być te. Zdjęcie jest z ogłoszenia Pylonów, ale to białe bardziej przyciągają wzrok.

image;s=1200x1600

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w Audio-on wszystkie ceny są za parę. Nawet pytałam o to kiedyś i podobno tak jest uczciwie, ale magia wyszukiwarek sprawia, że niestety spadasz na koniec kolejki. Ta pierwsza zobaczona, niższa cena jakoś bardziej zapada w pamięć. Coś jak cena za 10 dkg, a nie za kilogram.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, żesz ty, to chytruski.

Ja jednak gryzę się przetwornikiem cyfrowo analogowym. Czekam na znak z nieba co zrobić. Niebo już wysłało pierwszy sygnał - miniDSP będzie dostępne za 5-6 tygodni.

Usiłowałam czytać o RME Adi, ale to nie jest sprzęt dla takich pierwszaków jak ja.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co on wyrabia na swoim,, forum'' też woła o pomstę do nieba.

Ale ludzie już się chyba na nim poznali. Kiedyś w ciągu jednego dnia to ,, forum'' miało grube dziesiątki wpisów. Popatrzcie teraz.

 

 

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Asia napisał:

Usiłowałam czytać o RME Adi, ale to nie jest sprzęt dla takich pierwszaków jak ja.

Asia, RME nie taki znów straszny. Fakt, jego obsługa w pierwszych dniach może wydawać się nieco skomplikowana. Jednak po jakimś czasie całe menu jawi się jako spójne i logiczne. Nie wiem czy zauważyłaś, że są dwie wersje RME ADI-2 DAC (konwersja D/A)  i wersja RME ADI-2 Pro (konwersja w obie strony D/A + A/D)     Wersja DAC jest dużo tańsza niż Pro. Mi w zupełności wystarcza wersja ADI-2 DAC. Za te pieniądze to naprawdę niezły kombajn z DSP i bajerami którymi można sobie kreować dźwięk wedle własnych upodobań. 

Kilka osób tutaj ma RME i nie widziałem żeby ktoś narzekał. 

Masz jeszcze inne DAC'ki na celowniku? 

 

EDIT,    Nie taki znowu pierwszak z ciebie, w krótkim czasie ogarnęłaś mnóstwo rzeczy. Czasem aż jestem w szoku 😉

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, JohnDoe napisał:

Masz jeszcze inne DAC'ki na celowniku? 

Negative.

Teren kompletnie nieznany. Jadę przez wątki, ale co to za wiedza? Jedyne z czego się cieszę, że nie kupiłam praktycznie żadnych kabli (tak, przeklęte słowo na k) bo te zmiany spowodują rewolucję w potrzebach.

Za szybko się to dzieje... nawet dla mnie 😉.

11 minut temu, JohnDoe napisał:

Nie taki znowu pierwszak z ciebie

Ostatnio zajrzałam na własny profil - pierwsze logowanie 4 kwietnia br. Ale fakt, że sporo się zmieniło od tego czasu.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Asia napisał:

Jedyne z czego się cieszę, że nie kupiłam praktycznie żadnych kabli

Zabawę z kablami (o ile Cię to kręci) zostaw sobie na sam koniec, jak już skompletujesz wszystkie klocki i poznasz dokładnie brzmienie zestawu. Ja jestem kablo-sceptyczny i wolę kupić kilka fajnych CD niż kabelki za grubą cebulę. Ale co kto lubi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A RME Adi dac już wyszukałam na olx za równe 4 k, ale się waham, wolałabym wypożyczyć przed zakupem tylko nie wiem gdzie.

Pytałam w salonie jak oddawałam Line Magnetic - padły nazwy Denafrips, Chord i Audio Gd 

4 minuty temu, JohnDoe napisał:

Zabawę z kablami (o ile Cię to kręci) zostaw sobie na sam koniec, jak już skompletujesz wszystkie klocki i poznasz dokładnie brzmienie zestawu. Ja jestem kablo-sceptyczny i wolę kupić kilka fajnych CD niż kabelki za grubą cebulę. Ale co kto lubi...

Tu nie chodzi o niewiadomo co - my po prostu nie mamy praktycznie żadnych kabli. Gdyby nie pomocna dłoń Bogusia to bym pewnie kupiła jakieś interkonekty RCA, a wychodzi, że nie będą jakoś bardzo potrzebne.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...