Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

10 minut temu, tomek4446 napisał:

A masz to na piśmie ? Ja bym tak na wszelki wypadek poprosił. Bo jak coś by nie tak poszło , jakieś np. niezrozumienie czy niedomówienie , to stary może się okazać , że zakup głośnika bluetooth będzie marzeniem

hahahah

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Asia jak już masz to RME to możesz się pokusić o wpakowanie do EQ filtrów z REW . Proponuję oddzielnie dla lewego i prawego kanału. W instrukcji znajdziesz co zaznaczyć , chyba EQ Dual czy jakoś tak by to zadziałało. W załączniku filtry na podstawie Twoich pomiarów REW. Dla kanału prawego masz cztery poniżej 200 Hz , a w EQ RME możesz wpisać trzy , musisz pokombinować którą wartość pominąć .

- kanał prawy zdjęcie 1

- kanał lewy zdjęcie 2

kanał prawy A.PNG

kanał lewy A.PNG

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tomek4446 napisał:

@Asia jak już masz to RME to możesz się pokusić o wpakowanie do EQ filtrów z REW . Proponuję oddzielnie dla lewego i prawego kanału. W instrukcji znajdziesz co zaznaczyć , chyba EQ Dual czy jakoś tak by to zadziałało. W załączniku filtry na podstawie Twoich pomiarów REW. Dla kanału prawego masz cztery poniżej 200 Hz , a w EQ RME możesz wpisać trzy , musisz pokombinować którą wartość pominąć .

- kanał prawy zdjęcie 1

- kanał lewy zdjęcie 2

kanał prawy A.PNG

kanał lewy A.PNG

Jak wrócę to powalczymy z tematem razem 👍. Najlepiej by było bez tej podbitki na 62Hz. Można REW ustawić żeby tylko ujemne korekty robił. Spróbuję coś podziałać i podeślę

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, HQ150 napisał:

Ja mam główny system w sypialni. Właśnie niezręcznie mi jest mężczyzn na odsłuchy zapraszać!

Za to zręcznie jest ci zapraszać do sypialni kobiety z for internetowych. Na odsłuchy.

3 godziny temu, tomek4446 napisał:

jak już masz to RME to możesz się pokusić o wpakowanie do EQ filtrów z REW

Inżynier z Kali Audio powiedział kiedyś na forum ASR, że korekcja cyfrowa to jak nakładanie makijażu świni - może się przez to stać bardziej atrakcyjna, ale to nadal świnia. Dlatego ja uważam, na bazie własnych doświadczeń, że korekcja cyfrowa jest okej w przypadku... kosmetycznych korekcji (nie więcej niż, powiedzmy, 6 dB).

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Dzik napisał:

Inżynier z Kali Audio powiedział kiedyś na forum ASR, że korekcja cyfrowa to jak nakładanie makijażu świni - może się przez to stać bardziej atrakcyjna, ale to nadal świnia. Dlatego ja uważam, na bazie własnych doświadczeń, że korekcja cyfrowa jest okej w przypadku... kosmetycznych korekcji (nie więcej niż, powiedzmy, 6 dB).

Coś w tym jest

W Audirvanie jest korektor który (o ile dobrze zrozumiałem) działa "cyfrowo" - wszelkie zmiany powyżej 3 imbecyli zaczynały mnie drażnić ale to równie dobrze może być świadomość  że "poprawiłem" i to mnie gryzie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Fafniak napisał:

Ten wątek chyba zmusi mnie do przebrnięcia przez korekcję w RME.

Aśka coś gdzieś wspomniała, że w wątku RME były ponoć awantury. W tym wątku jest kulturalnie, więc może Ci się uda 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Asia tak mi wyszło z basem mniej więcej ustawiając podobnie do mojego systemu: (zgodnie z Tomka pomysłem na podanie wartości z REW)

Wziałem pomiary z 2.08

LEWY:

Lewy.png.19b13f3b1dfcc9bfa0c5a830cabc2c40.png

PRAWY:

Prawy.png.ec2d6fbeed9c205edb40d70b6f549644.png

Powinno to dać taki mniej więcej efekt:

497485669_Pokorekcie.thumb.png.f456998a8b7ea18e6b57d9c2626a5090.png

Korekta tylko basu, z górą muszę na spokojnie się zastanowić jak to zrobić z ograniczeniami RME

(żeby być precyzyjnym - u siebie mam tego basu więcej przycięte, ale z kolei u mnie jest sporo więcej od 100-300Hz, więc po przycięciu za bardzo niskiego basu może być zbyt dużo góry)

Te wartości nie musisz przeklepywać idealnie - jak jest 45,86 wystarczy wpisać 46, z tego się nie strzela ;) 

1 godzinę temu, Dzik napisał:

Inżynier z Kali Audio powiedział kiedyś na forum ASR, że korekcja cyfrowa to jak nakładanie makijażu świni - może się przez to stać bardziej atrakcyjna, ale to nadal świnia. Dlatego ja uważam, na bazie własnych doświadczeń, że korekcja cyfrowa jest okej w przypadku... kosmetycznych korekcji (nie więcej niż, powiedzmy, 6 dB).

Przepuszczenie całego pasma przez EQ daje kiepski rezultat (płasko i sztucznie dla mojego ucha) ale wycięcie określonego moda nawet ostrym filtrem i korektą rzędu kilkunastu dB daje świetne rezultaty. Z kolei podbijanie przez EQ na moje ucho to porażka pod względem ilości zniekształceń - tylko zdjęcie nadmiaru.

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...