Skocz do zawartości
Asia

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

$$$

Ile można korzystać z cudzej własności? Choć na razie idzie mi z tym świetnie 😁.

Edytowano przez Asia

15 minut temu, Asia napisał:

Ile można korzystać z cudzej własności? Choć na razie idzie mi z tym świetnie

od razu mówię , ze telewizora nie pożyczam , ot tak na wszelki wypadek :) 

A serio to tak powinno działać Forum. Nie mówię , by odłączać system z gniazdka i wysyłać w Polskę , ale sporo osób ma elementy elektroniki które nie są w użytkowaniu. Są też sytuacje kontrowersyjne jak z DL , zadziała lub nie. Kwota jaką trzeba wyłożyć by się przekonać mała nie jest , a jak mam akurat możliwość , czemu nie. Kontrowersyjne są kable , zawsze można jak akurat mamy wolne wysłać na testy . Do dzisiaj jestem wdzięczny Romanowi / @Rega / za JBL -e czy Grześkowi / @Audio Autonomy / za wkładkę MC Hana. Po to Tu jesteśmy by sobie jakoś radzić w trudnych czasach i z nie łatwym hobby.

52 minuty temu, tomek4446 napisał:

Po to Tu jesteśmy by sobie jakoś radzić w trudnych czasach i z nie łatwym hobby.

życzył bym sobie więcej takich znajomych i szkoda, że nie mieszkamy trochę bliżej siebie.

PS Moje sieciówki już w Gdańsku u Adasia, testuje na Accu E380

20 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

szkoda, że nie mieszkamy trochę bliżej siebie

Twoje okolice mam w planach wyjazdowych , kto wie , może w przyszłym roku się zobaczymy.

2 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

testuje na Accu E380

Do Accuphase mam ambiwalentny stosunek. Słuchałem kilku modeli vintage i nowych konstrukcji na AVS , ale zawsze z kolumnami tubowymi. Może to te kolumny , nie jestem fanem tuby, ale jakoś nie robi na mnie wrażenia ta marka. Po za wyglądem , bo przyznaje , że design Accu jest wspaniały , mój styl. Słyszałem za to , że byłeś na odsłuchach Accuphase i zagrało świetnie.

Napisano (edytowany)

Piotrze, różnica jest ogromna. Wszystko w wątku o Dirac.

Wczoraj nawet mąż w końcu potwierdził - puściłam bez korekcji i po minucie sam przełączył 😁. Odbicia są tak duże, że zabijają resztę. A dopóki tego nie usuniesz to nie słyszysz, że aż tak

Zresztą wystarczy zobaczyć wykresy dla obu głośników.

Edytowano przez Asia

Napiszę jeszcze, że po dłuższym słuchaniu Line Magnetic LM 34 bardzo podoba się nam to granie. Moim zdaniem gra bardzo równo i daje dużą przyjemność ze słuchania, nie zauważyłam braków w żadnym paśmie, tak przed jak i po korekcji.

Ciężko będzie się rozstać, ale co zrobić. Cieszę się, że miałam możliwość mieć go aż tak długo.

Napisano (edytowany)

Oddałam dziś Line Magnetic LM34, miło mi było go mieć. Te wzmacniacze przeznaczone pod więcej niż jeden typ lampy wydają się bardzo ciekawą opcją gdy się lubi eksperymentować z brzmieniem.

Na razie jednak faworytem na przyszłość pozostaje Haiku Selene 6550.

Przy okazji popytałam o dac, który od wczoraj spędza mi sen z powiek Tanio nie będzie, na razie boli mnie głowa na samą myśl.

Przy okazji widziałam nieduże, zgrabne, białe kolumienki Audiovector, które zajęły miejsce Focal Kanta. Podobno ładnie grają. Cena mnie zaskoczyła 46 tys.?! Tego się nie spodziewałam.

Edytowano przez Asia

Napisano (edytowany)

No, cena za kg wychodzi luksusowa. Naprawdę wyglądają dość niepozornie. Nie żebym słyszała oczywiście, ale na pewno nie krzyczą ceną.

https://www.audio-on.pl/audiovector/453-3502-audiovector-r3-arrete.html#/186-kolory_audiovector-white_silk

To muszą być te. Zdjęcie jest z ogłoszenia Pylonów, ale to białe bardziej przyciągają wzrok.

image;s=1200x1600

Edytowano przez Asia

2 minuty temu, dorsz napisał:

Za parę, czy za sztukę?

przez chwilę ciśnienie mi ostro poszło w górę , po Twoim pytaniu , ale uff , za parę :) 

przez chwilę ciśnienie mi ostro poszło w górę , po Twoim pytaniu , ale uff , za parę  
Ja tam zawszę wolę doprecyzować, bo oszuści podają za sztukę i dopiero przy kupnie okazuje się że razy dwa.

Napisano (edytowany)

Akurat w Audio-on wszystkie ceny są za parę. Nawet pytałam o to kiedyś i podobno tak jest uczciwie, ale magia wyszukiwarek sprawia, że niestety spadasz na koniec kolejki. Ta pierwsza zobaczona, niższa cena jakoś bardziej zapada w pamięć. Coś jak cena za 10 dkg, a nie za kilogram.

Edytowano przez Asia

@Asia skoro już posmakowałaś Dirac Live i jak widzę spodobało Ci się, to może jednak przetestujesz w końcu tego Arcama SA30 (lub JBL SA750, choć nie wiem czy ktoś wypożyczy :) )?

Napisano (edytowany)

Toć za darmo pożyczają. No chyba że jesteś z Olsztyna i idziesz stacjonarnie do Loco 😏 Mi kiedyś krzyknęli 150zł za wypożyczenie kolumn. 🤗

Edytowano przez JaZz