Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

Myślę że wątek potrwa jeszcze z kilka dobrych miesięcy bo największym problemem w tym wypadku są Arie. Żadna elektronika, kable, akustyka nie poprawią na tyle brzmienia że autorka będzie zadowolona. Takie jedynie moje osobiste zdanie. Czasem faktycznie chyba lepiej w pewnym momencie zaprzestać tego przerzucania elektroniki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Troche juz sprzetu przewinęło sie autorce przez mieszkanie i troche szkoda że wciąż jeszcze nie może być zadowolona z dzwieku na 100% :/

 

Podejrzewam, że na 100% nikt na tym forum nie jest zadowolony z dźwięku. Jeśli taki jest, niech się zgłosi 😀.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Asia napisał:

Przecież go używasz

Nnnie, tego NADa nie używam, to taka rezerwa, głównie pod Laptop jako wzmacniacz na słuchawki, a zestaw w pokoju gra na Moon 280D z dobrym ogonkiem, bo chodzi o te "bardziej"

Można z NADa wycisnąć więcej dźwięków dobrym zasilaczem, ale teraz chodzi tylko o kierunek poszukiwań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Marek Muszyński napisał:

Podejrzewam, że na 100% nikt na tym forum nie jest zadowolony z dźwięku. Jeśli taki jest, niech się zgłosi 😀.  

Jest różnica między świadomą chęcią poprawy a audio nervosa.

Kiedy czytam ten temat, to przypominają mi się wszystkie złe decyzje, które podjąłem kupując sprzęt audio i wydane pieniądze. Na szczęście kupiłem też w ten sposób doświadczenie, dzięki któremu nigdy już nie posłucham niektórych rad z tego wątku.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dedal75 napisał:

Bo trzeba słuchać dobrych rad a nie rzucanych od czapy 😏 . Pzdr

Nie odróżni się dobrej rady od głupoty, jeśli nie ma się pojęcia o danej problematyce, zwłaszcza że głupota może zabrzmieć jak mądrość kiedy się ją odpowiednio zapakuje. Dlatego lepiej dać komuś wędkę zamiast podrzucać ryby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Troche juz sprzetu przewinęło sie autorce przez mieszkanie i troche szkoda że wciąż jeszcze nie może być zadowolona z dzwieku na 100%

Bo to jest kwintesencja każdego hobby , poszukiwania.  

Padło tu zdanie o wymianie kolumn. Wg. mnie na to jest stanowczo za wcześnie. Owszem @Asia przerzuciła już trochę urządzeń, ale jeszcze trochę na rynku zostało :) 

Cieszę się , że RME pokazało jak różny może być dźwięk , doszło kolejne doświadczenie. A'propos ponoć DAC-i nie grają , a RME wg. pomiarów jest transparentny :) 

Tempo poszukiwań jest zawrotne , ale ponoć kobiety tak mają :)  Przyjdzie taki moment , że trafi na ten SWÓJ dźwięk , i na razie idzie jedyną wg. mnie możliwą drogą tj. odsłuchy i porównania.

3 minuty temu, gienas napisał:

Ja jestem

Ile to Ci zajęło ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tomek4446 napisał:

Padło tu zdanie o wymianie kolumn. Wg. mnie na to jest stanowczo za wcześnie.

Jeżeli system gra niezadowalająco pomimo ogarnięcia akustyki, to wymianę kolumn należy rozważyć w pierwszej kolejności.

10 minut temu, tomek4446 napisał:

A'propos ponoć DAC-i nie grają , a RME wg. pomiarów jest transparentny

Porównywałem RME z D50s, który też jest transparentny wg pomiarów, i nie słyszałem niczego, co mógłbym z czystym sercem nazwać różnicą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie się podoba jak gra Aria z Brightem, a także ze wzmacniaczami lampowymi, które gościliśmy. Jednak po dodaniu miniDSP okazało się, że może być lepiej.

A w związku z decyzją o zakupie DDRC-22D powstała potrzeba poszukania osobnego DAC-w. Ziemia kompletnie dla mnie nieznana .

I naprawdę żałuję, że to nie RME , a jednocześnie cieszę się, że mogłam go wypożyczyć i wypróbować.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, gienas napisał:

trochę więcej niż myślałem

ja jestem o krok , za tydzień nowy pre , mam nadzieje że on zamknie system na stałe.

 

22 minuty temu, Asia napisał:

A w związku z decyzją o zakupie DDRC-22D powstała potrzeba poszukania osobnego DAC

Bierz od @Bogusław Kożyczkowski tego NAD-a , póki się jeszcze nie rozmyślił :) 

2 minuty temu, MarcKrawczyk napisał:

po co szukać i iść na kompromisy, może lepiej od razu postawić na bezkompromisowy dac od soul note?

To ja se na razie kupię te platformę :) O P C JO N A L N I E :) 

dac.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Asia napisał:

naprawdę żałuję, że to nie RME , a jednocześnie cieszę się, że mogłam go wypożyczyć i wypróbować.

Myślę, że paradoksalnie problem z RME jest, że za dużo może. Jeżeli bedzie DSP, to mim zdaniem wystarczy coś prostszego. Jakiś Chord lub jeżeli regulowany to np Pre Box S2 Digital lub Dac Magic 200. Tanie a w zupełności wystarczające aby nie psuć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...