Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

Niedawno pojawiły sie teksty że kulturalnie tutaj w temacie. Obecnie mamy sytuacje gdzie dwa urzadzenia grają inaczej ale podczas porownania bezposredniego z opisu wynika ze różnic brak. Do tego wywołuje sie kolege ktory w innych tematach pokazał juz swoj punkt widzenia. Co zatem proponuje? Utworzenie nowego tematu z tym zagadnieniem i umieszczenie linku do niego tutaj. Kto bedzie chcial ten wejdzie! 

 

Pozdr.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chyba Miro 84, czyżbyś sugerował, że szukam zaczepki? ;) Otóż nie, nie szukam. Po prostu jestem ciekawy, jakie są spostrzeżenia Dzika i czy są zbieżne z moimi, z porównania Toppinga z RME. Jest jedną z niewielu osób na forum (właściwie to chyba jedyną oprócz mnie), która takie porównanie może zrobić. Znam jego poglądy, jednak mimo to dopytuję, gdyż w moim odczuciu, nie wyraził się wystarczająco kategorycznie w kwestii nie słyszenia różnic pomiędzy rzeczonymi dacami. Wprawdzie ma D50 a ja miałem D90, ale pamiętam, że któryś z kolegów (chyba  @marcinmarcin ) wspominał niedawno o zbliżonym charakterze dźwięku z obu Toppingów, pomimo przewagi D90 w aspektach takich jak detaliczność, przestrzeń (proszę o sprostowanie, jeżeli jednak coś przekręciłem). 

A odnośnie OT i nowego wątku, koleżanka Asia akurat testuje RME i z tego co można wyżej przeczytać, nie do końca trafia w jej gust. Zapewne niedługo na testy wjedzie więc jakiś kolejny sprzęcik ;) A my tu właśnie o porównaniu RME do innych :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, nowy78 napisał:

Wprawdzie ma D50 a ja miałem D90, ale pamiętam, że któryś z kolegów (chyba  @marcinmarcin ) wspominał niedawno o zbliżonym charakterze dźwięku z obu Toppingów, pomimo przewagi D90

A to ok. Zawsze można w razie czego napisać... "a bo Ty tak naprawde to porownywałeś inny model". ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nowy78 napisał:

Wprawdzie ma D50 a ja miałem D90, ale pamiętam, że któryś z kolegów (chyba  @marcinmarcin ) wspominał niedawno o zbliżonym charakterze dźwięku z obu Toppingów, pomimo przewagi D90 w aspektach takich jak detaliczność, przestrzeń (proszę o sprostowanie, jeżeli jednak coś przekręciłem

Ja mam teraz E30 i D90. Zgadza się. Charakter brzmienia jest bardzo podobny. D90 jest bardziej detaliczny, precyzyjny, przestrzeń jest rewelacyjna, teraz dostrzegam smaczki których nie było. Ale E30 i D90 są na Akm. 

Nie słuchałem D50s, ale słuchałem ze 2-3 lata temu D50 i miałem wrażenie że jest sucha/sterylna. U kumpla porównywaliśmy SMSL 500 (Sabre) i SMSL 300mk2, (Akm) bylismy w stanie rozróżnić który gra i mimo że bardzo chcieliśmy MQA z 500, każdemu z nas bardziej siadł tańszy 300. I ponownie 500 wydała mi się sucha (nie wiedziałem że to Sabre na początku). 

Ludzie piszą że Toppingi grają sucho. U mnie jest dużo mięsa i fajnych wybrzmień, czasem mam wrażenie wręcz że lekka maniera jak lampy 🙄 (ale to pewnie cały system tak gra) 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popłynąć można kupując polecany sprzęt bez możliwości przetestowania. Na szczęście najczęściej mamy możliwość sprawdzenia jako to gra i czy nam pasuje.

Kwestia DAC stawia kolejne pytania - o źródło i inne elementy (jak się okazuje), a na to nie jestem na razie gotowa, ani merytorycznie ani finansowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Oczywiście, że brakuje, ale nie można cały czas korzystać z cudzej własności.

Wybieramy się na krótki wypoczynek, we wrześniu wrócę do nowych pomysłów. Jedyne co mnie przeraża to wzrost cen, w zasadzie dzień w dzień.

Przeniosłem Twój wpis do właściwszego miejsca ..... niepotrzebnie tam pisałem.

Sorki ze tam musiałem Ciebie ponaglić, tak właściwie to miał przyjechać inny Ayon S5 a tym nie byłem zainteresowany wiec nie było potrzeby panikować, a tu z zaskoczenia Roman (opiekun salonu Nautilus) dzwoni do drzwi z uśmiechem oznajmia, że ma to czego chciałem posłuchać. Nie zbadane są ścieżki sprzętu. Drugim zaskoczeniem był brak wejścia xlr na tylnej ścianie Ayona. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba samemu ocenić.

Przeleciałam oferty sklepów , jakieś typy mam. Niestety żaden inny dac (niż RME) nie ma tylu możliwości (szczególnie loudness).

Brakuje mi tego, i większej szczegółowości (wokale) no i to dudnienie. Jak pisałam gdzie indziej - trzeba słuchać jazzu 🙂.

A może to wszystko głowologia (znacie to określenie?) 😉.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Asia napisał:

Brakuje mi tego, i większej szczegółowości (wokale) no i to dudnienie.

Z całym szacunkiem , ale jak na razie to nie masz pojęcia jak zagra Twój system po wpięciu 22D , czyli w którym kierunku iść z DAC-em. Na eksperymenty przyjdzie czas.  A to pudełko z DL to samo zło , słuchamy sobie spokojnie naszego systemu tak pieczołowicie wszak wybranego spośród wielu odsłuchanych , banan na twarzy od pierwszego załączenia. Opisujemy jak pięknie się wszystko zestroiło pod nasze gusta , a tu nagle ktoś wyskakuje z jakimś DL , wpinamy , a jak rozłączymy nic już nie jest tak jak dawniej :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tomek4446 napisał:

ale jak na razie to nie masz pojęcia jak zagra Twój system po wpięciu 22D

Oczywiście, wiem o tym dlatego poczekam na DL.

10 minut temu, tomek4446 napisał:

, a tu nagle ktoś wyskakuje z jakimś DL

Na szczęście wskoczył w dobrym momencie 😘

10 minut temu, MariuszZ napisał:

Urządzenie to mało popularne u nas SHD

Oglądałam, Felix1 polecał. Z jednej strony super, ale z drugiej jakoś te wszystkomające do mnie nie przemawiają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Asia napisał:

Z jednej strony super, ale z drugiej jakoś te wszystkomające do mnie nie przemawiają.

Mam podobne zdanie . Z tego co przeczytałem streamer jest oparty na Volumio . Z jednej strony to dobrze, z drugiej zaś właśnie walczę z wtyczkami na OSMC / Malina/ które miały być wieczne . Tworzone przez użytkowników, a realia są takie , że jak komuś gdzieś na świecie się np. znudzi dostosowywanie wtyczki ,to ona nagle przestaje działać. I nie ważne , że mieliśmy wykupioną opcję premium.  Mieliśmy już przykłady poważniejszych firm jak TuneIn , które nagle milkły , bo ktoś się z kimś nie dogadał. Nie jestem więc za centralizacją / w żadnej dziedzinie :) / , bo to się najczęściej źle kończy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dedal75 napisał:

W sumie jak u mnie mini pc na win 10 👌 zero problemów

Co tam masz, NUC?  Miałem też zapytać z jakiej apki grasz ale skoro win10 to dowolnie możesz co tylko zechcesz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...