Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

Gwoli ścisłości, nie twierdzę, że K3 to kiepski wzmak bo jest dobry do odpowiedniej muzyki, - takiej której ja już mniej słucham. K3 dla relaksu i smaczków z "plumkania" - dla mnie się średnio nadaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, JohnDoe napisał:

. K3 dla relaksu i smaczków z "plumkania" - dla mnie się średnio nadaje.

To "plumkanie" mnie zainteresowanie, możesz skonkretyzować, jakiś przykład, bo nie do końca wiem co za tym sie kryje. 😉😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
53 minuty temu, JohnDoe napisał:

Gwoli ścisłości, nie twierdzę, że K3 to kiepski wzmak bo jest dobry do odpowiedniej muzyki, - takiej której ja już mniej słucham. K3 dla relaksu i smaczków z "plumkania" - dla mnie się średnio nadaje.

A co się nadaje do tego czego słuchasz?

Czytałam twój wpis o muzyce z serialu 07 zgłoś się i całkowicie się zgadzam(y).

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Amarok napisał:

To "plumkanie" mnie zainteresowanie, możesz skonkretyzować, jakiś przykład, bo nie do końca wiem co za tym sie kryje.

Dajmy taki przykład - duet Yello - którego muzyka sama w sobie jest szalenie efektowna / tutaj dla mnie K3 spisywał się świetnie (można się popisać przy gościach).

Natomiast tzw. "plumkanie" to może być jazz, blues i jakaś spokojniejsza muzyka, na przykład The Doors (chociaż tam nie zawsze jest spokój i bywa, że jest żywioł). 

Nadmierne efekciarstwo po jakimś czasie zmęczy każdego chyba. Ja wolę inną formę muzycznego relaksu, czyli tą spokojniejszą, bardziej wyrównaną, choć także barwną. 

 

19 minut temu, Asia napisał:

A co się nadaje do tego czego słuchasz?

Najbardziej chyba pasowałby mi teraz wzmacniacz lampowy. Niestety, lampę póki co odpuszczam z tego względu, że u mnie muzyka gra czasem po kilkanaście godzin na dobę. 

Asia, konkretnie nie potrafię Ci doradzić ponieważ nie przesłuchałem dziesiątków wzmacniaczy jak inni tutaj.  Obecnie gram na starym dwudziestoletnim tranzystorze i zabytkowych 40-letnich kolumnach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam (o ile się uda) sprawdzić Synthesis soprano oraz coś pomiędzy czyli Magnata MA 1000.

Przez ten miesiąc sporo się dowiedziałam i padło sporo moich wewnętrznych przekonań (nie popartych doświadczeniem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Asia napisał:

Zamierzam (o ile się uda) sprawdzić Synthesis soprano oraz coś pomiędzy czyli Magnata MA 1000.

Przez ten miesiąc sporo się dowiedziałam i padło sporo moich wewnętrznych przekonań (nie popartych doświadczeniem).

Próbowałaś Naim albo Hegel?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Asia napisał:

Zamierzam (o ile się uda) sprawdzić Synthesis soprano oraz coś pomiędzy czyli Magnata MA 1000.

Przez ten miesiąc sporo się dowiedziałam i padło sporo moich wewnętrznych przekonań (nie popartych doświadczeniem).

Jak nie sprawdzisz konkretnego połączenia wzmacniacz plus kolumny  u siebie to ciężko wysnuć wnioski... 

Ja ostatnio parę razy się zdziwiłem mocno 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Tak, do tego już doszłam. To właśnie jest moje największe zaskoczenie/odkrycie. Jak zmiana jednego z elementów zmienia charakter całości.

Dlatego postanowiłam zawęzić obszar poszukiwań do wzmacniacza i kupiłam Fyne Audio F502.

Poszukiwania perfect couple byłyby ponad nasze siły.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Asia napisał:

Poszukiwania perfect couple

Ha! Mam dokładnie to samo, tylko ja odwrotnie🙃 Już mam wzmacniacz, a teraz usilnie poszukuję głośników... 

Tylko dlaczego one (kolumny) są takie ciężkie...?😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Hehe, głupio to zabrzmi, ale dokładnie o tym myślałam w tej chwili 😉.

Że zabraliśmy się do sprawy w podobnym czasie, ale obraliśmy odwrotne ścieżki.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Asia napisał:

Chromecast audio lub Sonos connect.

Nie uważasz, ze parowanie bądź co bądź drogiego i wyszukanego wzmacniacza ze streamerami o kwestionowanej jakości audio to nie jest dobry pomysł? Sonos ma historie porzucania supportu swoich starszych modeli a Connect (zastąpiony przez port) nie jest już w sprzedaży i może się okazać, ze jak przyjdzie ci zmienić streamer twój tak długo selekcjonowany wzmacniacz zagra zupełnie inaczej z nowym streamerem. Nie lepiej by było zacząć jednak od nowego streamera i dopiero wtedy wybrac wzmacniacz? Takie moje 3 grosze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Asia napisał:

Zamierzam (o ile się uda) sprawdzić Synthesis soprano oraz coś pomiędzy czyli Magnata MA 1000.

Przez ten miesiąc sporo się dowiedziałam i padło sporo moich wewnętrznych przekonań (nie popartych doświadczeniem).

Warto potrzymać u siebie wzmacniacz dłużej. A jak po kilku chwilach odsłuchu jest efekt "wow!!!" powinna włączyć się lampka ostrzegawcza

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

@WalezyNiezupełnie bo nie wiem na co ostatecznie się zdecydujemy. W tej chwili wygrywa Lyngdorf.

Szkoda mi wydać do testów ponad 2 tys na Bluesound, a potem kupić wzmacniacz ze streamerem.

2 minuty temu, Fafniak napisał:

Warto potrzymać u siebie wzmacniacz dłużej. A jak po kilku chwilach odsłuchu jest efekt "wow!!!" powinna włączyć się lampka ostrzegawcza

To na pewno. Na ten moment, jak już pisałam, wygrywa Lyngdorf. Ale mieliśmy go tylko na dwa wieczory, a to trochę mało.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A streamera nie można pożyczyć na podobnych zasadach jak pożyczasz resztę elektroniki? Kolumny masz już wybrane/zakupione?
 

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, czyli jedna zmienna - kolumny - zostaje wykluczona z równania. Z tego co widze w W UK te kolumny są rekomendowane przez sklepy ze wzmacniaczami Denona, Marantza i Audiolab. Może powinnaś spróbować PMA-1600NE/PM8006 + DNP-800NE/NA-6006? 
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MariuszZ locked this topic
  • RoRo unlocked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...