Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2

Asia

Recommended Posts

50 minut temu, Arekszcz napisał:

Natomiast osobiście znam jeden przypadek gdzie piorun strzelił w antenę i spalił wszystko

To gdzieś był błąd w instalacjach albo wyjątkowy pech. 

Anteny zawsze mają jakiś potencjał, a piorun dąży do niższego potencjału, czyli instalacji odgromowej. Jeżeli jest ona oczywiście prawidłowo zrobiona...

To ja sobie pozostanę przy moim Powerstrip, na szaleństwa czas przyjdzie (albo i nie).

Wczoraj wieczorem słuchaliśmy na nowo K3 z F502 i brzmiało to naprawdę dobrze - płyty koncertowe (Męskie Granie), Bury the Hatchet Cranberries, a na koniec Legendary Henry Mancini. I naprawdę niczego nam nie brakowało.  Dźwięk pełen, taki czy ja wiem, dociążony. Co ważne - puściliśmy ciut głośniej i to był strzał w 10.

Roksan to dla mnie taki solidny diesel.

Cambridge cxa 81 benzyna 2.0

A Lyngdorf turbodoładowany.

Pogonią mnie zaraz z forum audio, ale porównuję z tym co znam ;).

Gwoli ścisłości, nie twierdzę, że K3 to kiepski wzmak bo jest dobry do odpowiedniej muzyki, - takiej której ja już mniej słucham. K3 dla relaksu i smaczków z "plumkania" - dla mnie się średnio nadaje.

Napisano (edytowany)
53 minuty temu, JohnDoe napisał:

Gwoli ścisłości, nie twierdzę, że K3 to kiepski wzmak bo jest dobry do odpowiedniej muzyki, - takiej której ja już mniej słucham. K3 dla relaksu i smaczków z "plumkania" - dla mnie się średnio nadaje.

A co się nadaje do tego czego słuchasz?

Czytałam twój wpis o muzyce z serialu 07 zgłoś się i całkowicie się zgadzam(y).

Edytowano przez Asia

29 minut temu, Amarok napisał:

To "plumkanie" mnie zainteresowanie, możesz skonkretyzować, jakiś przykład, bo nie do końca wiem co za tym sie kryje.

Dajmy taki przykład - duet Yello - którego muzyka sama w sobie jest szalenie efektowna / tutaj dla mnie K3 spisywał się świetnie (można się popisać przy gościach).

Natomiast tzw. "plumkanie" to może być jazz, blues i jakaś spokojniejsza muzyka, na przykład The Doors (chociaż tam nie zawsze jest spokój i bywa, że jest żywioł). 

Nadmierne efekciarstwo po jakimś czasie zmęczy każdego chyba. Ja wolę inną formę muzycznego relaksu, czyli tą spokojniejszą, bardziej wyrównaną, choć także barwną. 

19 minut temu, Asia napisał:

A co się nadaje do tego czego słuchasz?

Najbardziej chyba pasowałby mi teraz wzmacniacz lampowy. Niestety, lampę póki co odpuszczam z tego względu, że u mnie muzyka gra czasem po kilkanaście godzin na dobę. 

Asia, konkretnie nie potrafię Ci doradzić ponieważ nie przesłuchałem dziesiątków wzmacniaczy jak inni tutaj.  Obecnie gram na starym dwudziestoletnim tranzystorze i zabytkowych 40-letnich kolumnach.

2 minuty temu, Asia napisał:

Zamierzam (o ile się uda) sprawdzić Synthesis soprano oraz coś pomiędzy czyli Magnata MA 1000.

Przez ten miesiąc sporo się dowiedziałam i padło sporo moich wewnętrznych przekonań (nie popartych doświadczeniem).

Próbowałaś Naim albo Hegel?

1 minutę temu, Asia napisał:

Zamierzam (o ile się uda) sprawdzić Synthesis soprano oraz coś pomiędzy czyli Magnata MA 1000.

Przez ten miesiąc sporo się dowiedziałam i padło sporo moich wewnętrznych przekonań (nie popartych doświadczeniem).

Jak nie sprawdzisz konkretnego połączenia wzmacniacz plus kolumny  u siebie to ciężko wysnuć wnioski... 

Ja ostatnio parę razy się zdziwiłem mocno 😉

Napisano (edytowany)

Tak, do tego już doszłam. To właśnie jest moje największe zaskoczenie/odkrycie. Jak zmiana jednego z elementów zmienia charakter całości.

Dlatego postanowiłam zawęzić obszar poszukiwań do wzmacniacza i kupiłam Fyne Audio F502.

Poszukiwania perfect couple byłyby ponad nasze siły.

Edytowano przez Asia

• RoRo locked this topic
  • RoRo unlocked this topic