Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

Zmotywowałeś mnie, podłączyłam. Na początek do MF M3SCD, da się, działa. Oczywiście nie miałabym jak podłączyć gdyby nie kabelki od Tomka 🙃.

Na razie puściłam bez korekcji bo Twoje ustawienia muszę dopiero zresetować.

Jest... inaczej. Jakoś tak bardziej dźwięcznie.

Od Tomka dostałam również płytę. Patrzcie jakie cudo.

 

IMG_20210929_093114.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie miałam czasu zająć się wcześniej DDRC-22D, ze słuchaniem też było krucho (nie wspominając o zatkanych przez przeziębienie uszach) więc nie jestem w stanie nic powiedzieć na temat ustawień Bogusia.

Dziś nareszcie (z małą pomocą Tomka) zrobiłam kilka pomiarów, wprowadziłam do urządzenia krzywą wygenerowaną przez DL dla pomiaru w 17 punktach, krzywą Harmana 8 dB i NADa dla tegoż pomiaru oraz krzywą DL dla pomiaru w 9 punktach.

Może coś ze mną jest nie tak, ale strasznie to wciągające ;).

Będę słuchać, ale na pierwszy rzut ucha jestem zadowolona. Słychać dużo powietrza.

Jutro podłączę DAC Bogusia czyli NAD D1050.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Asia napisał:

Pewnie jak się nabierze wprawy to już samo idzie.

To jest przydatne jak robisz  jakieś zmiany i chcesz zmierzyć ich wpływ. Wtedy robi się większa ilość pomiarów i mniejsza ilość punktów oszczędza czas. 

To teraz już została przyjemniejsza część "roboty". Czekamy na wrażenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tweeter2016 napisał:

O kurczaki!  Fajna sprawa.  Znalazłem u wujka Google: Dirac Live Room Correction. Ściągnąłem software. Rozumiem, że będę potrzebował oprócz PC (już mam) także (porządny) mikrofon?

Umik-1 i jakiegoś PC Player, który powstałe w DL filtry będzie potrafił użyć. Jednak większość użytkowników korzysta z DL wbudowanego w jakieś urządzenie np. MiniDSP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikrofon pomiarowy kalibrowany.... Na razie odpuszczę sobie ten temat, ...może kiedyś :) Ale dziękuję za przybliżenie sprawy! Podziwiam Was, że podchodzicie do tematu w tak fachowy sposób! (przeciętny Kowalski, zamawia sprzęt "w ciemno" przez Internet i korzysta z niego nie zwracając uwagi na takie detale jak akustyka pomieszczenia).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...