Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

3 godziny temu, Asia napisał:

Już w zasadzie postanowiłam, że kupuję. Pozostaje jeszcze listwa zasilająca plus kabel. I to bez szaleństw cenowych. W zasadzie stać mnie na góra Tomanka lub najtańszy Gigawatt (kabel nie tani).

Ten za 4setki jest pod 22D dedykowany też, zas w sprawie Gigawatt LC-1 bo chyba o ten chodzi .... to ......  tylko z drugiej ręki a i tak bym go nie kupił. Mój dołączony do listwy? nie wiem, gdzie jest, ale wcale zanim nie tęsknie. 

moim zdaniem jest przewartościowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

pod 22D dedykowany też

Już kupiłam.

12 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Gigawatt LC-1

Tak, tenże. Cena wysoka. Nie znam się ni w ząb - czy taki do listwy musi mieć inne parametry niż zasilający  do wzmacniacza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz się śmiać, ja po prostu nie wiem. Skoro interkonekt analogowy jest inny niż cyfrowy to może zasilający, który zasila wiele urządzeń w listwie powinien mieć inne parametry? Lepiej zapytać bo jeśli chodzi o prąd wolę być ostrożna.

I tak się zastanawiam - czy naprawdę każde pytanie o kabel jest automatycznie wyznaniem wiary?

Odechciewa się 😏.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Asia napisał:

Już kupiłam.

Tak, tenże. Cena wysoka. Nie znam się ni w ząb - czy taki do listwy musi mieć inne parametry niż zasilający  do wzmacniacza?

Jeśli bardzo chcesz kabel to tu masz fajny:

152,39 zł 25%OFF | 5N OCC pojedynczy kryształ usa i ue AC audiofilski wzmacniacz audio filtr DAC HIFI srebrny kabel zasilający z włókna węglowego rod... https://a.aliexpress.com/_v0bFuq

"Czystsza" miedź bo 99,9997 (GigaWatt ma tylko 99,997), audiofilski, włókna węglowe, osobne oploty, 1000zł tańszy i zapleciony w dizajnerski warkoczyk. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable są te same.

Jak wiesz, mam ich pare i mogę sobie pozwolić na zamiany i sprawdzanie, gdzie komu lepiej. Gdy listwę zasilał Furutech 55N dostałem dociążenie całego dźwięku i to nadmierne, bo jego sygnatura przeniosła się na wszystkie urządzenia co nie było dobre. finalnie.  Gdy użyłem AQ Blizzard to słyszałem, jak dusił dynamikę wzmacniacza, dobrze to słychać jak przemiennie przełączałem kabel w gniazdo ścienne a listwa. Dziś listwę zasila AQ Thunder, czyli przebija wartość listwy z nawiązką, ale teraz gdy przełączam wzmacniacz, ściana - listwa ... jest tak samo, bez podkolorowania z Furu.

Ale myślę, że nie musisz się tym wszystkim przejmować i wystarczy jakiś firmowy i znany przewód (łatwiej go potem sprzedać) z drugiej ręki i tyle.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie chodzi przede wszystkim o parametry techniczne, o których nie mam pojęcia.

Np. listwa Gigawatt ma takie info:

Maksymalne obciążenie: 3 680 W

Prąd maksymalny (ciągły): 16 A

Pochłaniany udar prądowy: 13 000 A

Stąd moje wątpliwości czy każdy kabel będzie dobry, np. tzw. komputerowy.

Sądząc z parametrów dedykowanego kabla (którego nie zamierzam kupować) ważne jest to 16 A.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz (maks 300W hehe) plus drobiazgi: odtwarzacz, streamer, dac, mini DSP, router (w naszym przypadku).

Wzmacniacz deklaruje maks. 300W , ale... Tv stoi w innym pomieszczeniu.

Kto by pomyślał, że puszczanie muzyki we własnym domu może wymagać uprawnień SEP 😉.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...