Skocz do zawartości

Absolute beginners stereo w strefie dziennej 32 m2


Asia

Recommended Posts

Dnia 27.10.2021 o 19:40, tomek4446 napisał:

słucham sobie właśnie cichutko Sade z drapaka , tak z ciekawości zerknąłem na pobór prądu monobloków wpiętych do jednej listwy :) Tomanek przy nich to jakby nic nie pobierał :) 

Witek pisałem już kiedyś , to , że przeszedłem na zasilanie liniowe to nie mój kaprys. Nausznie się przekonałem , że zasilacz impulsowy powoduje zakłócenia , i w każdej chwili mogę sobie o tym przypomnieć wpinając go w gniazdko. 

20211027_193112.jpg

Oświećcie mnie, bo nie rozumiem. Napięcie x pobór prądu = moc. A więc  234V x 4.5 A = 1053 W. Dlaczego jest 868.5 W ???????

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, tomek4446 napisał:

Zadzwoń do Firmy Tomanek i przedstaw sytuację. Pomogą

Telefon to podstawa. Tylko warto zdiagnozować trochę problem. Głośne trafo to z reguły efekt magnetostrykcji. Powodem może być słaba jakość trafa, którego blaszki rdzenia pod wpływem pola EM "grają" lub słaba jakość prądu bogatego w niechciane harmoniczne zakłóceń lub składową stałą na co dość wrażliwe są trafa toroidalne i też w takim przypadku często "grają". 

Prąd można próbować "naprawić" DC blokerem czy filtrami EMI ale jak trafo jest słabej jakości to jedynie wymiana na lepsze pomoże. 

Zasilacz w każdych warunkach ma być bezgłośny. Moim zdaniem tylko wymiana na lepszy załatwia sprawę. 

To do zestawu audio jest i musi być bezgłośne. Tomanek może proponować filtry czy DC blokery i od razu napiszę. Nie. Nie. Nie tędy droga. Zasilacz ma mieć dobrej jakości trafo. Kropka 😉

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, MariuszZ napisał:

Zasilacz w każdych warunkach ma być bezgłośny. Moim zdaniem tylko wymiana na lepszy załatwia sprawę. 

Dokładnie tak jest 👍 Tomanek akurat trzeba przyznać ma bardzo dobry support i na pewno wymienią buczące trafo. To nie chińskie cudo, że gwarancja do bramy a potem się nie znamy 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę dzwonić/pisać bo skrzynka na dodatek grzeje się jak diabli. Demoniszcze 😕

Tymczasem NAD 1050 gra sobie w najlepsze i jakby ciut lepiej w stosunku do dac-a w MF. Jest zrównoważony i chyba odrobinę mniej dynamiczny.

W drodze jeszcze Arcam R-dac, ostatnio było o nim w wątkach podobnych do mojego więc zaryzykowałam i kupiłam.

Czy porównanie wnętrz ma sens? Pewnie nie bo gra całość.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Asia napisał:

Będę dzwonić/pisać bo skrzynka na dodatek grzeje się jak diabli. Demoniszcze

Muszę przyznać , że chyba nie masz szczęścia do prądu :) Wczoraj podłączyłem tą listwę którą miałaś. Wpiąłem monobloki , pre , CD i ........ wszystko działało jak należy , żadnego brumienia czy przydźwięku. Na wszelki wypadek ją rozkręciłem, ale nie stwierdziłem , żadnych usterek. Co do zasilaczy Tomanka , zasilacz do 22D jest włączony 24h/dobę od kilku m-cy i jest ledwo letni.

Dzwoń do Tomanka, pomoże / chyba się powtarzam :) /.

Jak już rozkręciłem listwę to poprawiłem nieco estetykę połączeń , od razu usłyszałem , że jest lepiej. Wszystko jakby bardziej poukładane :) 

 

IMG_2674.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomek4446 napisał:

chyba nie masz szczęścia do prądu

Czy to się da jakoś odczarować?

No buczał mi MF po podłączeniu, chyba że, hmmm.... Dziś rano słyszałam jakieś ciche pikanie, a mąż oczywiście kompletnie nic. A jednak był to cichy alarm, który narastał aż nawet mąż usłyszał 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Asia napisał:

Będę dzwonić/pisać bo skrzynka na dodatek grzeje się jak diabli. Demoniszcze 😕

Dziwne, mój trochę buczał, ale odesłałem i poprawili/wymienili na całkowicie bezgłośny. Jeden i drugi były całkiem zimne. Mam drugiego chińczyka na talema do maliny i tego wyłączam na noc lub jak wychodzę bo goracy

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Asia napisał:

Niestety nie rejestruje napięcia w sposób ciągły

Czy to znaczy, że to co widać na wstawionym screenie, to wartości "zamrożone", nie aktualizujące się podczas działania aplikacji? Jeżeli tak, to trochę dziwne, bo pomiar zużycia energii wymusza ciągły pomiar napięcia i prądu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...