Skocz do zawartości

JBL T460BT - Bateria ma rozdwojenie jaźni, potrzeba pomocy elektronika


Recommended Posts

Cześć wszystkim, kupiłem ostatnio słuchawki JBL T460BT, za okazyjną cenę 40 zł, w stanie "niedziałające". Miałem nadzieję że może to tylko jakiś odlutowany kabel albo coś w tym stylu, ale po otwarciu okazało się że to nie takie proste. Elektronikiem niestety nie jestem, ale w miarę ogarniam lutowanie, brakuje mi tylko doświadczenia fachowca.

Otóż w owych słuchawkach zamontowany jest akumulator Li-Po, 3,7V, chyba 750mAh. Składa się on z 2 części, samego ogniwa, oraz przymocowanej do niego płytki z jakimiś układami. Wykonywałem na tymże akumulatorze pomiary napięcia i zastanowiła mnie jedna rzecz. Mianowicie, kiedy akumulator nie był połączony z resztą słuchawek i między płytką a ogniwem i za płytką, tam gdzie akumulator łączy się już z resztą słuchawek, miernik pokazywał ok. 3,4V, natomiast po podłączeniu akumulatora do reszty między płytką a ogniwem było 3,4V, a za płytką 0. Sprawdzałem kilka razy, za każdym razem z tym samym efektem. Kupiłem nawet drugie identyczne słuchawki, żeby sprawdzić czy to nie norma, wyszło że nie. Dodatkowo, po podłączeniu słuchawek do prądu jeden z układów (taki największy na "płycie głównej", jeżeli można to tak nazwać) zaczął się strasznie grzać, co nie dzieje się w działającym modelu. I tu rodzą się moje pytania:

1. Czy wymiana akumulatora powinna je wskrzesić?

2. Jeżeli to nie wina akumulatora, to czy da się określić kto zawinił?

3. Czy to, że układ się grzeje może wynikać z zepsutej baterii?

Dodaję zdjęcie baterii, dla poglądu, mogę też porobić zdjęcia wszystkich innych bebechów, a jeżeli to za mało to mam też multimetr, więc może wystarczy. Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc!

IMG_20210419_141641.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...