Skocz do zawartości

Nowy subwoofer śmierdzi - Magnat 302a


macbat

Recommended Posts

Czy normalne jest, że nowy subwoofer Magnat 302a śmierdzi? Testuję obecnie taki sprzęt, gra całkiem ok, natomiast już po wyjęciu z kartonu miał zapach fabryki (guma, kleje). Podejrzewam, że sub jest z nowej dostawy, bo dopiero co pojawił się jako dostępny w sklepie, w którym go zamówiłem.

Jeśli jest wyłączony, to delikatnie czuć z otworu bassreflex ten średnio-przyjemny zapach, natomiast jak trochę popracuje (nie, nie łupię nim głośno), to wydmuchuje dosyć ostry nieprzyjemny smród z bassreflexu. Nie jest to zapach spalenizny - nic takiego. Jestem po prostu wyczulony na wszelakie zapachy i w odległości do 1 m ten wydobywający się z suba jest dosyć gryzący - czytałem, że może to być klej użyty w procesie produkcji. Ten egzemplarz jest wyjątkowy, czy może każdy tak ma i trzeba przeczekać, aż wszystkie lotne substancje znikną?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha ha

Zakupilem fyne f502 na allegro, w bardzo dobrej cenie, od normalnego sklepu. W zwiazku ze cena była sporo niższa niz gdzie indziej, to zapytalem czy na pewno sa nowe, nie demówki, nie rozpakowywane. Sprzedawca wyżalil mi się strasznie ze mam takie wymagania ale zapewnił ze będą nówki. Moim argumentem bylo glownie to ze chce poczuc zapach nowosci, z resztą kefy iq9 ktore dawno temu zakupilem dawaly przyjemny zapach drewna, czy wióra jak kto woli. Niestety sprawa sie mocno zemśicla. Fyne ktore przyjechaly walily nieprzyjemnym zapachem lakieru przez ponad 2 miesiące, teraz mijaja 4 miesiace ale jak podejdę nadal je czuć 🤣

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to czuć to tak w zasadzie do około jednego metra (może 1,5 m) od subwoofera. Jak się wchodzi do pokoju, to nie. Żona stwierdziła, że nie czuje nic, ale ona siedzi dalej od suba, a ja mam go po prawej stronie przy sofie. Czyli pewnie "zapach nowości", samo zdrowie... Jak już się zrobi cieplej to będzie ostre wietrzenie salonu, ale na razie pogoda jest, jaka jest, więc nie mam okien otwartych 24h. Zresztą kolumny podstawkowe, które testuję, też było lekko czuć, ale nie w takim stopniu jak subwoofer. Pewnie ilość kleju sporo większa przy głośniku Magnata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapachu czy smrodu chyba raczej nie da sie zmierzyć, jest bardzo subiektywny. Kiedyś po kupnie nowego samochodu, we wnętrzu zapach (smrodem tego bym nie nazwał 😀) niezbyt mi odpowiadał. Każdy kto inny wsiadał był zachwycony tym zapachem nowości. Jak każdy zapach z czasem wywietrzeje, z subem będzie tak samo. Może zamień sie miejscami z żoną. 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 28.04.2021 o 12:24, JaZz napisał:

Widać Kenobi nie zdajesz sobie sprawy. 

Jakie rzeczy nieraz wyprawiają się. 

Absolutnie sobie zdaje sprawę po tym jak klepalismy z kolegą frezarke , na ktora klient czekal 3 miesiące , ostatnia z serii ktora przyplynęła z japonii. A wszystko dlatego ze kierowca ktory ją przywiózł chcial sie popisać jaki to zniego schumacher na widłaku

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...