Skocz do zawartości

Słuchawki nauszne do 600 zł pod SMSL M2


Recommended Posts

Cześć wszystkim, nie jestem zaawansowany w kwestiach audio i chciałbym prosić Was o radę w wyborze słuchawek nowych/używanych nausznych do max. 600 zł (tańsze też chętnie przyjmę). Słuchane wyłącznie stacjonarnie z DAC SMSL M2 podpiętego pod laptopa. Przeznaczenie: głównie muzyka klasyczna oraz etniczna (nordycka, bliski wschód), śpiewana typu Nick Cave, więc nie zależy mi na mocnym basie. Czasem filmy/seriale.

Od 10 lat posiadam AKG K514 i jestem z nich ogólnie zadowolony (super stosunek jakość-cena), ale chcę się przesiąść na coś lepszego, co grałoby w podobnym profilu jak K514, ale o klasę wyżej.

Mam za sobą nieudane podejście - AKG M220 (Massdropowa edycja K240 MKII), do którego dokupiłem ten nieszczęsny SMSL M2 - niestety skusiłem się recenzjami i opiniami, że do tego rodzaju muzyki ten zestaw będzie spoko. Niestety, SMSL M2 chyba jest jednak za słaby na te słuchawki, ogólny efekt był zły, grały gorzej niż poczciwe K514. M220 na szczęście znalazły nabywcę.

Testowałem też ISK HD9999, ale do tej muzyki się nie nadawały, zbyt dudniący bas jak dla mnie. Niestety teraz wiem, że popełniłem błąd kupując SMSL M2, najpierw powinienem odsłuchać słuchawek w sklepie i dopiero pod to kupować źródło. Niestety przez pandemię odsłuchy w sklepie odpadają.

Pytanie - czy jest jakiś model, który możecie poradzić?

Zastanawiam się nad: Sennheiser HD 579 lub HD 599; Beyerdynamic DT770 lub DT990 (oczywiście 32 Ohm, bo za słabe źródło na 250); Audio-Technica ATH-A550Z. Chętnie wezmę też pod uwagę inne modele, również tańsze, rzędu 400 zł. Brałem też pod uwagę AKG K550 (ale to ryzyko, bo musiałbym brać używane, więc ewentualny zwrot odpada).

Czy dam radę w tym budżecie znaleźć coś, co będzie dobrze grało wymienione gatunki muzyczne pod SMSL M2? Czy też najlepiej go sprzedać i zaoszczędzić kasę na lepszy wzmacniacz/DAC?

Edytowano przez Antoni
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMSL M2 to dobry DAC/Amp słuchawkowy, ale najlepiej sprawdza się do słuchawek mobilnych o niezbyt dużej impedancji i dość wysokiej skuteczności. Zupełnie nieźle sprawdzą się z nim słuchawki stacjonarne takie jak Philips Fidelio X1s . Warto jednak do nich dokupić wzmacniacz słuchawkowy taki jak ten. Pozwoli on uzyskiwać większe poziomy głośności z wyjścia liniowego. Warto go zaopatrzyć w zasilacz o większym napięciu np. 12V 1A. Standardowo jest wyposażony tylko w kabel do podłączenia pod zasilacz USB 5V.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za odpowiedzi, rozważę zarówno Dt 880 jak i Fidelio X1s. Podejrzewam, że SMSL M2 będzie za słaby na Dt 880 (nawet w wersji 32 Ohm)?

3 godziny temu, MobyDick napisał:

SMSL M2 to dobry DAC/Amp słuchawkowy, ale najlepiej sprawdza się do słuchawek mobilnych o niezbyt dużej impedancji i dość wysokiej skuteczności. Zupełnie nieźle sprawdzą się z nim słuchawki stacjonarne takie jak Philips Fidelio X1s . Warto jednak do nich dokupić wzmacniacz słuchawkowy taki jak ten. Pozwoli on uzyskiwać większe poziomy głośności z wyjścia liniowego. Warto go zaopatrzyć w zasilacz o większym napięciu np. 12V 1A. Standardowo jest wyposażony tylko w kabel do podłączenia pod zasilacz USB 5V.

Dziękuję za polecenie, mam pytanie (przepraszam, jeśli głupie, ale jestem mało obeznany) - chodzi Ci o to, że dodatkowo do M2 dokupić ten wzmacniacz Douk, czy też zrezygnować z M2 i zastąpić go wzmakiem Douk (podpinanym wtedy pod integrę z laptopa)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMSL M2 ma nominalną moc 130mW przy 32 omach. W praktyce wygląda to raczej tak, że nie jest ona za bardzo dostępna z powodu niezbyt dużej czułości użytej sekcji wzmacniacza. To stwarza pewne problemy. Ma on jednak wyjście liniowe, które bardzo dobrze współpracuje ze wzmacniaczem który podałem.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2021 o 22:40, Antoni napisał:

Dziękuję Wam za odpowiedzi, rozważę zarówno Dt 880 jak i Fidelio X1s. Podejrzewam, że SMSL M2 będzie za słaby na Dt 880 (nawet w wersji 32 Ohm)?

Dziękuję za polecenie, mam pytanie (przepraszam, jeśli głupie, ale jestem mało obeznany) - chodzi Ci o to, że dodatkowo do M2 dokupić ten wzmacniacz Douk, czy też zrezygnować z M2 i zastąpić go wzmakiem Douk (podpinanym wtedy pod integrę z laptopa)?

M2 jak już wspomniałem dobrze współpracuje z tym wzmacniaczem Douk w połączeniu z Fidelio X1s. Połączenie sprawdzone i przetestowane. Warto do tego wzmacniacza kupić jakiś zasilacz o wyższym napięciu niż 5V ( zakres napięcia zasilania 5-20V). Gdy pod obciążeniem napięcie zasilacza spada nieco poniżej 5V wzmacniacz zaczyna mieć problemy z graniem. Ma on wprawdzie zamontowaną przetwornice napięciową i z tego powodu kupowanie bardzo wyrafinowanego zasilacza liniowego traci sens. Jednak jest on wrażliwy na zakłócenia z zasilacza i nie z każdym będzie przez to grał czysto. A wzmacniacz ten można podłączać zarówno do wyjścia M2, wyjścia z laptopa, jak i do dowolnego źródła dźwięku z wyjściem analogowym np. jakiś DAP. Możliwość zasilania go  z wyjścia USB 5V sprawia że może on działać mobilnie przy użyciu np. powerbanku. Ten Douk to naprawdę fajny wzmacniacz do podłączania go z różnorakim sprzętem mobilnym i słuchawkami stacjonarnymi. Niższe napięcie zasilania wydaje się jednak limitować jego moc, która nadal pozostaje duża.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...