Skocz do zawartości

Yamaha rn-803d i podłączenie przewodowe LAN


marcin zurek

Recommended Posts

Cześć,

jestem od 3 lat posiadaczem amplitunera yamahy rn-803d. Wczoraj podłączyłem amplituner do sieci za pomocą kabla lan - często przy połączeniu wi-fi transmisja danych audio z tidala przerywała. Nie wiem czy to połączenie działa bo aby sterować sprzętem za pomocą aplikacji ustawienia sieciowe wzmaka muszą być ustawione w trybie wireless. Po przełączeniu na wired nic nie działa i podejrzewam że jest to ustawienie do używania danych zapoisanych np. w sieci domowej na dyskach sieciowych. Instrukcja niestety w tym temcie jest bardzo lakoniczna i nie można z niej nic wywnioskować.

Przerabiał już ktoś ten temat?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Posiadam ten model i podłączony jest on do sieci po kablu LAN. Ale tylko dlatego że zaraz obok mam switch z wolnym gniazdem oraz to że router Wi-Fi znajduje się na strychu, czyli dwa stropy wyżej. I stwierdziłem że tak będzie stabilniej. Podłączenie tego amplitunera do sieci po LAN-ie nie ma nic wspólnego z tym że aplikacja Musiccast idzie po Wi-Fi. Amplituner komunikuje się z Musiccastem po Wi-Fi a dane do Tidala ciągnie po kablu. Przerywanie sygnału Tidala (sam też korzystam) raczej nie ma nic wspólnego że korzystasz z Wi-Fi. Nie dalej niż wczoraj miałem taką samą sytuację że przerywało. To wina po stronie serwerów Tidala. Dowodem na to jest że w momencie jak przerywa, przełączam na sygnał radia internetowego i tam nic nie tnie. Speedtest też nie wykazuje jakichś anomalii w tych momentach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Dnia 28.04.2021 o 09:22, marcin zurek napisał:

Cześć,

jestem od 3 lat posiadaczem amplitunera yamahy rn-803d. Wczoraj podłączyłem amplituner do sieci za pomocą kabla lan - często przy połączeniu wi-fi transmisja danych audio z tidala przerywała. Nie wiem czy to połączenie działa bo aby sterować sprzętem za pomocą aplikacji ustawienia sieciowe wzmaka muszą być ustawione w trybie wireless. Po przełączeniu na wired nic nie działa i podejrzewam że jest to ustawienie do używania danych zapoisanych np. w sieci domowej na dyskach sieciowych. Instrukcja niestety w tym temcie jest bardzo lakoniczna i nie można z niej nic wywnioskować.

Przerabiał już ktoś ten temat?

Nie powinno tak sie dziać. Pytanie jak masz ustawione DHCP (powinno byc "ON") oraz czy komórkę (?) masz podłączona do tej samej sieci (rutera). Nie pamiętam czy coś w appce sie ustawiało, ale NIE powinno to być to WirlessDirect. Wtedy łaczysz sie bezposrednio z ampli z pominięciem sieci (rutera).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, szczepan_k napisał:

Witam wszystkich.

Rowniez jestem posiadaczem Yamahy RN-803D ale mam inne pytanie. A mianowicie mam podlaczone kolumny pod kanal/gniazda "A".

Jak przelacze na "A+B" to mam wrazenie ze gra ciszej ale basy sa głębsze. Czy Wy rowniez to zaobserwowaliscie?

Pozdrawiam

Myślę że to indywidualny odbiór,

Może grać ciszej bo ta sama końcówka rozkłada się na 4 gniazda. Jedna końcówka na 2.

Słuchaj tylko na A a najwyżej wyreguluj dźwięk laudnessem. Masz płynny. Korzystaj.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, szczepan_k napisał:

Witam wszystkich.

Rowniez jestem posiadaczem Yamahy RN-803D ale mam inne pytanie. A mianowicie mam podlaczone kolumny pod kanal/gniazda "A".

Jak przelacze na "A+B" to mam wrazenie ze gra ciszej ale basy sa głębsze. Czy Wy rowniez to zaobserwowaliscie?

Pozdrawiam

Witaj,

To może być subiektywne odczucie, gdyż terminale A i B są dokładnie takie same. Jeżeli masz jakieś wątpliwości to skieruj swoje urządzenie na serwis. Koledzy przyjrzą się sprawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...