Skocz do zawartości

Prośba o poradę w sprawie wzmacniacza


Dariusz Urbaniak

Recommended Posts

Witam czcigodnych forumowiczów mam dylemat i zagwozdkę posiadam kolumny klipsch rp 5000 f na które przesiadłem się po około 20 latach z Trilogy Prince słucham ich na Musical Fidelity E11. Generalnie jestem zachwycony jak grają kolumny mi ten sposób grania pasuje i generalnie wzmacniacz też (wystawiam na sprzedaż stan idealny zainteresowanych proszę o kontakt :). Wzmacniacz jest ze mną od prawie 20 lat i nadszedł czas wymiany, ponieważ chcę zakupić wzmacniacz z coaxialem  lub optykiem do którego będzie podłączony przetwornik cyfrowo analogowy bluetooth dsd hi-res a którego E11 nie posiada :( . Na ten moment rozglądam się za Musical Fidelity M3si Integrated Amplifier / Audiolab 6000A / Cambridge Audio CXA61 / Cambridge Audio CXA81 / Hegel H95 / Marantz HDAMP1 / Denon PMA-1600NE / Arcam SA20 . Moim faworytem po przeczytaniu recenzji jest Denon PMA-1600NE nadmienię iż budżet którym dysponuję to 6000 do 7000 ze łzami w oczach :) Proszę koledzy o poradę który z wyżej wymienionych będzie najodpowiedniejszy lub może jakiś inny. Z góry dziękuję za wszelkie porady i serdecznie wszystkich pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ja na przykład nie specjalnie lubię te kolumny. Ale uważam że dobrą elektroniką do nich jest faktycznie Musical M3si, Arcam SA 20 oraz Denon 1600NE

Denon na pewno zagra najbardziej nakazująco. Który z nich Najbardziej ci spasuje to już kwestia odsłuchu.

Zapraszamy. Możemy Ci wypożyczyć wzmacniacz na odegłość.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu Klipsche? Słuchałeś innych? Są to kolumny typowe do KD.

Piszę o tym bo wydanie 2x więcej na wzmacniacz niż na te kolumny,  moim zdaniem nie ma sensu. Mimo wszystko jeśli muzyka jest dla ciebie priorytetem szukałbym innych kolumn.

No chyba że Klipsche porównywałeś z innymi i świadomie je wybrałeś

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór świadomy, słuchałem ich przed kupnem i dalej mi się podobają z Musicalem E11 . Być może zamienię je kiedyś na Dali Oberon 7 . Po prostu chcę już zmienić wzmacniacz, znowu na długie lata być może już nie zmieniać :) no i musi wizualnie tez wyglądać.

Oczywiści dziękuje za wszelkie porady :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale prawdą jest, że skoro już musi być Klipsch, to zdecydowanie lepszym wyborem byłby model oczko wyżej (RP6000F). Zdecydowałeś się na "piątki" z uwagi na wielkość pomieszczenia, czy jakieś inne względy o tym zadecydowały?

12 godzin temu, Dariusz Urbaniak napisał:

Proszę mi wytłumaczyć na czym takie wypożyczenie polega

"mrozisz" równowartość w PLNach i bierzesz do domu, testujesz, nie psujesz i wymieniasz z powrotem na swoje PLN'y - tak w dużym skrócie ;) 

Jeżeli w grę wchodzi zakup na odległość, to dochodzi wtedy koszt kuriera przy ew. odesłaniu sprzętu. Tyle. 

To przy tej okazji zdradzę Ci jeszcze jedną tajemnicę, że w salonach audio spokojnie możesz targować cenę i liczyć na (niekiedy bardzo solidne) rabaty, względem cen katalogowych

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dariusz Urbaniak napisał:

Wybór świadomy, słuchałem ich przed kupnem i dalej mi się podobają z Musicalem E11 . Być może zamienię je kiedyś na Dali Oberon 7 . Po prostu chcę już zmienić wzmacniacz, znowu na długie lata być może już nie zmieniać :) no i musi wizualnie tez wyglądać.

Oczywiści dziękuje za wszelkie porady :)

Odsłuchaj Denon pma 1600ne bardzo dobry piec 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Markcox napisał:

ale prawdą jest, że skoro już musi być Klipsch, to zdecydowanie lepszym wyborem byłby model oczko wyżej (RP6000F). Zdecydowałeś się na "piątki" z uwagi na wielkość pomieszczenia, czy jakieś inne względy o tym zadecydowały?

"mrozisz" równowartość w PLNach i bierzesz do domu, testujesz, nie psujesz i wymieniasz z powrotem na swoje PLN'y - tak w dużym skrócie ;) 

Jeżeli w grę wchodzi zakup na odległość, to dochodzi wtedy koszt kuriera przy ew. odesłaniu sprzętu. Tyle. 

To przy tej okazji zdradzę Ci jeszcze jedną tajemnicę, że w salonach audio spokojnie możesz targować cenę i liczyć na (niekiedy bardzo solidne) rabaty, względem cen katalogowych

Dokładnie kupiłem je ze względu na wielkość inne były by ciut za duże. Pokój około 20 m. Jestem zdecydowany na Denona i ponieważ Państwo wyrazili zainteresowanie jestem w stanie u Państwa go kupić, rozumiem iż w postach nie negocjuje się ceny dlatego proszę o info gdzie się do Państwa odezwać w sprawie zakupu ? 

Bardzo dziękuję wszystkim za zainteresowanie moim postem i serdecznie pozdrawiam wszystkich maniaków dobrego słuchania  😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Dariusz Urbaniak napisał:

Dziękuję za zainteresowanie, byłbym zainteresowany odsłuchem Denon 1600NE przyznam się iż z takiej formy nigdy nie korzystałem. Proszę mi wytłumaczyć na czym takie wypożyczenie polega z góry dziękuje za informację i serdecznie pozdrawiam.

https://s4home.pl/wypozyczamy/

Dodatkowe pytania? zapraszam :)

19 godzin temu, Dariusz Urbaniak napisał:

Być może zamienię je kiedyś na Dali Oberon 7

No to już teraz nie wybieraj Denona :/

Ale kolega już kolumny ma. Kupując dobry wzmacniacz. Prędzej czy później je wymieni zobaczycie. A musi miec motywację :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dariusz Urbaniak napisał:

Pokój około 20 m

Więc spokojnie, moim zdaniem, mogłeś pójść w RP6000. Jeżeli masz taką możliwość, to zrób modyfikację również tutaj.

4 godziny temu, Dariusz Urbaniak napisał:

Jestem zdecydowany na Denona i ponieważ Państwo wyrazili zainteresowanie

Darku, nie Państwo, tylko Hubert ;) I podpowiedziałem Ci, jak to działa, jako szary "Kowalski", nie działam w branży, więc ze mną nie pohandlujesz. Z branży na tym forum jest kilku fajnych gości, z kilku firm, z którymi na pewno się dogadasz. Pod avatarem mają charakterystyczny podpis "branża" (jak np. @S4Home powyżej). I tak, negocjacje należy prowadzić w cztery oczy. Napisz, albo najlepiej zadzwoń i zasięgnij w kilku miejscach informacji dot. wyceny. 

 

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Prędzej czy później je wymieni zobaczycie.

uruchomi się pęd za króliczkiem?! ;) 

Edytowano przez Markcox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubercie odczytałem info od Ciebie o 5 rano i później zobaczyłem iż mam przyjemności nie ze sklepem tylko z forumowiczem :) lekki zamot. Bardzo dziękuję za wszelką pomoc mam już trochę latek i chcę właśnie nie gonić za króliczkiem tylko skompletować w miarę fajny sprzęt i już go nie wymieniać Musicala E11 mam od 20 lat i nigdy mnie nie zawiódł chciałem przy tej firmie zostać ale niestety za cenę Denona tyle nie oferuje :( Wystawiłem go na sprzedaż ze łzami w oczach bo jest w bardzo dobrym stanie. Wysłałem do firm zapytanie o cenę zaproponowałem swoją ale jak długo żyję to w wiem iż wszędzie na świecie kupię taniej ten wzmacniacz niż w naszej ukochanej ojczyźnie :(
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiem że jestem upierdliwy :) ale w takim razie jakie doradzacie głośniki do  Denon pma 1600ne słucham każdej dobrej muzyki :) w hi-res (przynajmniej się staram) jazz (Acustic Alchemy, For Play, Al Di Meola itp) muzyka elektroniczna czasami jakiś rok typu Pink Floyd, Alan Parson, Dire Straits. Kwotę którą mogę wydać na głośniki to 6000zł za komplet.Będę wdzięczny za odpowiedź.

Edytowano przez Dariusz Urbaniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lysyrafal napisał:

Klipsch mają charakterystyczny styl brzmienia i jak Ci się podoba ich granie to nie warto ich zmieniać. Oczywiście możemy napisać na jakie inne marki zwrócić uwagę, mając na uwadze Twoje preferencje muzyczne i powierzchnię pomieszczenia.

Proszę w takim razie o podpowiedź do 6000 za komplet mówimy o nowych. Tak Klipsha brzmienie jet fajne nazwał bym je radosne 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, jeżeli faktycznie podoba Ci się dźwięk Klipscha, to  rekomendowałbym przynajmniej zmianę na RP6000F. Niestety "piątki" które masz, nie są najbardziej udaną konstrukcją tego producenta. Albo, jeżeli jednak królik zaczął uciekać ;) i podjąłeś się ewentualnej wymiany również kolumn, to jednak nie zamykałbym się i posmakował innych propozycji na odsłuchu w jakimś salonie. Może Fyne Audio, MA Silver, coś od Focala?!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Dariusz Urbaniak napisał:

Proszę w takim razie o podpowiedź do 6000 za komplet mówimy o nowych. Tak Klipsha brzmienie jet fajne nazwał bym je radosne 😀

No tak jak wyżej wspomniał kolega @Markcox z Klipsch model RP-6000F spokojne wystarczą do tej powierzchni pokoju. Z innych grających radośnie czy rozrywkowo czyli nie nudno to np. Monitor Audio lub Polk Audio, a w/w przez Ciebie marka Dali to nie ten kierunek. Po wycenę kolumn zadzwoń lub napisz tu i będziesz zadowolony oczywiście po uprzednim odsłuchu.

 

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, lysyrafal napisał:

No tak jak wyżej wspomniał kolega @Markcox z Klipsch model RP-6000F spokojne wystarczą do tej powierzchni pokoju. Z innych grających radośnie czy rozrywkowo czyli nie nudno to np. Monitor Audio lub Polk Audio, a w/w przez Ciebie marka Dali to nie ten kierunek. Po wycenę kolumn zadzwoń lub napisz tu i będziesz zadowolony oczywiście po uprzednim odsłuchu.

 

Jak zawsze jestem wdzięczny za wszelakie konstruktywne porady póki co zostaję przy Klipsch RP-5000F które mi odpowiadają jak dojedzie do mnie Denon to potestuje i zobaczę co dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...