Skocz do zawartości

Prośba o poradę w sprawie wzmacniacza


Dariusz Urbaniak

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dnia 1.05.2021 o 14:26, lysyrafal napisał:

No tak jak wyżej wspomniał kolega @Markcox z Klipsch model RP-6000F spokojne wystarczą do tej powierzchni pokoju. Z innych grających radośnie czy rozrywkowo czyli nie nudno to np. Monitor Audio lub Polk Audio, a w/w przez Ciebie marka Dali to nie ten kierunek. Po wycenę kolumn zadzwoń lub napisz tu i będziesz zadowolony oczywiście po uprzednim odsłuchu.

 

lysyrafal być może podmienię moje klipschy 5000 do kina domowego, czy mógłbyś podać jakieś ciekawe kolumny podłogowe do Denona 6000f w przedziale cenowym 4000 - 6000 z góry dziękuję i pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie wszystkie podłogówki można zastosować jako fronty do KD, ale pewnie jedne sprawdzą się lepiej w stereo a drugie gorzej. Mając na uwadze powierzchnię pomieszczenia i wzmacniacz, proponuję do odsłuchu kolumny Monitor Audio Silver 200 lub Monitor Audio Silver 300. Moim zdaniem lepiej sprawdzi się wyższy model kolumn, a cenę negocjuj tu jak będziesz zdecydowany. W kwestii kolumn Klipsch RP-6000F nic się zmienia też warto je odsłuchać, tym bardziej iż lubisz ich brzmienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich no i zostałem szczęśliwym posiadaczem Denon PMA-1600NE. Jestem zachwycony wzmacniaczem i nie prawda oczywiście według mnie iż do Klipsch rp5000f jest to przerost formy nad treścią, wszystko gra pięknie. Nawet osoby sceptycznie nastawione do wzmacniacza za te pieniądze po wysłuchaniu pliku DSD lub SACD nie mogły dojść do siebie  😁 moja konkluzja dla szukających wzmacniacza gorąco polecam Denon PMA-1600NE. Oczywiście dobór do nich głośników to następna zabawa dla każdego coś miłego. Dziękuję wszystkim za pomoc pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dariusz Urbaniak napisał:

😁 moja konkluzja dla szukających wzmacniacza gorąco polecam Denon PMA-1600NE. Oczywiście dobór do nich głośników to następna zabawa dla każdego coś miłego. Dziękuję wszystkim za pomoc pozdrawiam. 

Dlatego żałuję że go sprzedałem😁 bo mogę śmiało powiedzieć, że ten Denon jest w mojej opinii w bardzo dobrej cenie na tle droższej konkurencji😉 

U mnie znajomi jak go słuchali z MA nie chcieli wyjść a była już godzina 4:00😁 tylko ja marudziłem że można lepiej. Tak to już jest pogoń za królikiem. Teraz wiem gdzie popełniłem błąd. Sprzęt kupuje się do słuchania taki był mój cel i miałem go już podany na tacy 😉

Gratulacje zakupu 😉 to naprawdę dobry wzmacniacz.  Oczywiście odsłuch podstawa. 

 

Pzdr.

Edytowano przez Ars_Poland
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Asia napisał:

Świetna wiadomość, gratuluję. Gdzie znalazłeś Denona?

Firma ma salony w Gdyni i Gdańsku nazywa się Albatros  😁

3 godziny temu, Ars_Poland napisał:

Dlatego żałuję że go sprzedałem😁 bo mogę śmiało powiedzieć, że ten Denon jest w mojej opinii w bardzo dobrej cenie na tle droższej konkurencji😉 

U mnie znajomi jak go słuchali z MA nie chcieli wyjść a była już godzina 4:00😁 tylko ja marudziłem że można lepiej. Tak to już jest pogoń za królikiem. Teraz wiem gdzie popełniłem błąd. Sprzęt kupuje się do słuchania taki był mój cel i miałem go już podany na tacy 😉

Gratulacje zakupu 😉 to naprawdę dobry wzmacniacz.  Oczywiście odsłuch podstawa. 

 

Pzdr.

Dziękuję za gratulacje 😁 niech muzyka będzie z Tobą  👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dariusz Urbaniak napisał:

Witam wszystkich no i zostałem szczęśliwym posiadaczem Denon PMA-1600NE. Jestem zachwycony wzmacniaczem i nie prawda oczywiście według mnie iż do Klipsch rp5000f jest to przerost formy nad treścią, wszystko gra pięknie. Nawet osoby sceptycznie nastawione do wzmacniacza za te pieniądze po wysłuchaniu pliku DSD lub SACD nie mogły dojść do siebie  😁 moja konkluzja dla szukających wzmacniacza gorąco polecam Denon PMA-1600NE. Oczywiście dobór do nich głośników to następna zabawa dla każdego coś miłego. Dziękuję wszystkim za pomoc pozdrawiam. 

Nie tylko według Ciebie ponieważ lepszy, wydajniejszy wzmacniacz więcej wyciągnie z kolumn czyli po prostu pokaże na co je stać. Także stare kolumny nie takie złe jak się okazuje i nie trzeba na razie kupować nowych kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dariusz Urbaniak napisał:

Firma ma salony w Gdyni i Gdańsku nazywa się Albatros  😁

Już dzwonię do brata, żeby mi tam sztukę jakąś zaklepał 😁

Daj znać na PW, za ile udało Ci się go wyrwać, jeżeli to nie jest tajemnica.

Gratuluję wyboru i niech cieszy ucho jak najdłużej ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wzmacniacz za x kasy napewno zagra lepiej z kolumnami za x kasy. Nie dajmy się zwariować. Żyję już trochę na tym świecie i znam osoby które wydały krocie na sprzęt, ale nie mają czasu nawet siąść i zrobić sobie sesji odsłuchowej i cieszyć się dźwiękami. I co z tego że są audiofilami jak sprzęt tylko oglądają. Panowie cieszmy się muzyką  😁👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dariusz Urbaniak napisał:

Oczywiście wzmacniacz za x kasy napewno zagra lepiej z kolumnami za x kasy. Nie dajmy się zwariować. Żyję już trochę na tym świecie i znam osoby które wydały krocie na sprzęt, ale nie mają czasu nawet siąść i zrobić sobie sesji odsłuchowej i cieszyć się dźwiękami. I co z tego że są audiofilami jak sprzęt tylko oglądają. Panowie cieszmy się muzyką  😁👍

Audiofil słucha sprzętu a nie muzyki 😉, fajnie poczytać, że ktoś dokonał zakupu i jest z niego zadowolony. Miłego słuchania muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Amarok napisał:

Audiofil słucha sprzętu a nie muzyki 😉, fajnie poczytać, że ktoś dokonał zakupu i jest z niego zadowolony. Miłego słuchania muzyki.

Dokładnie 😁 dzięki, fajnie że wszystkich nas na forum łączy a nie dzieli muzyka no i sprzęt 👍😝 Pozdrawiam serdecznie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Walezy napisał:

@Dariusz Urbaniak gratuluje wyboru. Świetnie słyszeć, ze jesteś zadowolony ze sprzętu. Ten wzmacniacz ma potencjał. 
Słuchasz streamingu? Jeśli tak, to jakiego streamera używasz?

Ja używałem Bluesound node 2i i chromcast audio podpięte do DAC w Denonie (słucham Tidal) na obu bardzo dobrze grało😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Dariusz Urbaniak napisał:

odkrywam na nowo stare utwory. 

Piękne powiedziane to zawsze jest budujące i wiesz, że to dobrze zainwestowane pieniądze.

4 godziny temu, Dariusz Urbaniak napisał:

I co z tego że są audiofilami jak sprzęt tylko oglądają.

To też prawda niestety, takie życie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Ars_Poland napisał:

Ja używałem Bluesound node 2i i chromcast audio podpięte do DAC w Denonie (słucham Tidal) na obu bardzo dobrze grało😉

A jak działa TIDAL przez Bluesound? Bezpośrednio z aplikacji, czyli TIDAL Connect, czy w jakiś jeszcze inny sposób? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Walezy napisał:

@Dariusz Urbaniak gratuluje wyboru. Świetnie słyszeć, ze jesteś zadowolony ze sprzętu. Ten wzmacniacz ma potencjał. 
Słuchasz streamingu? Jeśli tak, to jakiego streamera używasz?

Na dzień dzisiejszy słucham ze zmodyfikowanego Note 4 przez XQ-50 PEO i fajnie to działa myślałem nad czymś innym ale żaden streaming nie zastąpi czystych plików 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dariusz Urbaniak napisał:

Na dzień dzisiejszy słucham ze zmodyfikowanego Note 4 przez XQ-50 PEO i fajnie to działa myślałem nad czymś innym ale żaden streaming nie zastąpi czystych plików 😁

Czyli po Bluetooth tylko?

Edytowano przez Walezy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.05.2021 o 15:11, lysyrafal napisał:

Nie tylko według Ciebie ponieważ lepszy, wydajniejszy wzmacniacz więcej wyciągnie z kolumn czyli po prostu pokaże na co je stać. Także stare kolumny nie takie złe jak się okazuje i nie trzeba na razie kupować nowych kolumn.

Tak ale używam LDAC 😀 w ustawieniu 96/32 i fajnie to brzmi bez wydawania dużych pieniędzy. Do odtwarzania polecam  USB Audio Player Pro fajnie odtwarza Hi-Res.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...