Skocz do zawartości

Prośba o poradę w sprawie wzmacniacza


Dariusz Urbaniak

Recommended Posts

Dnia 10.05.2021 o 07:36, S4Home napisał:

Trzeba tylko dodac że po prostu Denon idealnie sie zgrał z Twoimi kolumnami.

Klipsch RP 5000 potrzebują takiego wzmacniacza.

Piotr

Dokładnie, Panowie chyba jednak zaczynam pogoń za króliczkiem :) chce zabrać Klipsch do kina domowego, proszę doradźcie jakie kolumny dobrać do Denona 1600 nowe do 6000-8000 zł za. Słucham muzyki akustycznej, jazz, elektronika, rok (Pink Floyd, Genesis, Alan Parsons, Gilmour)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

8 godzin temu, Dariusz Urbaniak napisał:

Dokładnie, Panowie chyba jednak zaczynam pogoń za króliczkiem :) chce zabrać Klipsch do kina domowego, proszę doradźcie jakie kolumny dobrać do Denona 1600 nowe do 6000-8000 zł za. Słucham muzyki akustycznej, jazz, elektronika, rok (Pink Floyd, Genesis, Alan Parsons, Gilmour)

Aria 926. Trochę musiałbyś się potargować. ;). Przynajmniej warto posłuchać.

 Chociaz może niekoniecznie musi być drogo: https://www.son-video.com/article/enceintes-colonne/focal/aria-926-blanc-laque 

Edytowano przez Walezy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Dariusz Urbaniak napisał:

Dokładnie, Panowie chyba jednak zaczynam pogoń za króliczkiem :) chce zabrać Klipsch do kina domowego, proszę doradźcie jakie kolumny dobrać do Denona 1600 nowe do 6000-8000 zł za. Słucham muzyki akustycznej, jazz, elektronika, rok (Pink Floyd, Genesis, Alan Parsons, Gilmour)

Takich kolumn na prawdę jest sporo. Musisz zaczac od odsłuchu. Wtedy możemy Cie jakoś ukierunkować. Wybrać ich rozmiar.

Focal Aria, Monitor Audio seria Silver 500, KEF Q950, może R7? droższe, Dali Opticon * MK2. no na prawdę jest tego trochę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Ars_Poland napisał:

Monitor audio Silver 500🙂  myślę że 7koła nowe paczki z groszami je dostaniesz😉 pisz na priv powiem gdzie.

Tylko czy do tej powierzchni pokoju, którą ma autor tematu nie będą jednak za duże? Sprawdzić zawsze może oczywiście, a nóż będzie ok!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Ars_Poland napisał:

Monitor audio Silver 500🙂  myślę że 7koła nowe paczki z groszami je dostaniesz😉 pisz na priv powiem gdzie.

Pzdr 

Witam, właśnie jestem po wymianie kolumn z heco aurora 700 na monitor audio silver 500, i powiem że to jednak jest inna klasa brzmienia, polecam silvery jakość wykonania i kultura przekazu dźwięku na duży plus, mam je dopiero parę dni i co wieczór odkrywam nowe smaczki utworów które słucham już kilkadziesiąt lat, gra to z Cxa80 plus chromecast audio i niekiedy gramofon, korci mnie już na sprawdzenie tego denona 1600, jak się posmakuje fajnego brzmienia to ciągnie dalej, znana choroba na tym forum, ale heco aurora 700 w swojej klasie są chyba nie do pobicia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zbynio napisał:

Witam, właśnie jestem po wymianie kolumn z heco aurora 700 na monitor audio silver 500, i powiem że to jednak jest inna klasa brzmienia, polecam silvery jakość wykonania i kultura przekazu dźwięku na duży plus, mam je dopiero parę dni i co wieczór odkrywam nowe smaczki utworów które słucham już kilkadziesiąt lat, gra to z Cxa80 plus chromecast audio i niekiedy gramofon, korci mnie już na sprawdzenie tego denona 1600, jak się posmakuje fajnego brzmienia to ciągnie dalej, znana choroba na tym forum, ale heco aurora 700 w swojej klasie są chyba nie do pobicia. 

@zbynio polecam Denona 1600 bardzo przypadł mi do gustu, który jak wiemy jest u każdego różny ale polecam posłuchać i podzielić się opinią jakie wrażenia z słuchania Denona. Co do audio silver 500 trochę załamuje mnie produkcja made in China. Denon jest made in Japan :) Taki może szczegół ale czyż diabeł nie tkwi w szczegółach ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż taki mamy dzisiaj świat, liczą się koszty produkcji, ale czy taki pakistanczyk montujący te silvery w Anglii zrobi to lepiej od chińczyka montującego je w Chinach?, kolumny są świetne w brzmieniu i to do mnie przemawia słuchając ich, a kupiłem je w dobrej cenie bo cena katalogowa jest z kosmosu. 

11 minut temu, JaZz napisał:

Zależy pod jakim względem i kto czego oczekuję.

 

Silvery kupiłeś nowe? Ile h dziennie słuchasz? Głośno, cicho? Zastanawiam się czy takie połączenie nie zacznie Cię męczyć po czasie.

Tak nowe, słucham ok 2 godziny wieczorami i przeważnie cicho, ale wczoraj zapodałem marilion i troszkę dałem pary w gwizdek i czułem się jak bym był na koncercie w tauron arenie w Krakowie. 

Edytowano przez zbynio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zbynio napisał:

Cóż taki mamy dzisiaj świat, liczą się koszty produkcji, ale czy taki pakistanczyk montujący te silvery w Anglii zrobi to lepiej od chińczyka montującego je w Chinach?, kolumny są świetne w brzmieniu i to do mnie przemawia słuchając ich, a kupiłem je w dobrej cenie bo cena katalogowa jest z kosmosu. 

Tak nowe, słucham ok 2 godziny wieczorami i przeważnie cicho, ale wczoraj zapodałem marilion i troszkę dałem pary w gwizdek i czułem się jak bym był na koncercie w tauron arenie w Krakowie. 

@zbynio masz rację co do produkcji trochę włożyłem kij w mrowisko abyś podzielił się przemyśleniami i rozwiał moje wątpliwości. Jak będę kupował zgłoszę się do Ciebie może mi doradzisz gdzie kupić w dobrej cenie. Pozdrawiam serdecznie.

13 godzin temu, S4Home napisał:

Takich kolumn na prawdę jest sporo. Musisz zaczac od odsłuchu. Wtedy możemy Cie jakoś ukierunkować. Wybrać ich rozmiar.

Focal Aria, Monitor Audio seria Silver 500, KEF Q950, może R7? droższe, Dali Opticon * MK2. no na prawdę jest tego trochę.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, lysyrafal napisał:

Tylko czy do tej powierzchni pokoju, którą ma autor tematu nie będą jednak za duże? Sprawdzić zawsze może oczywiście, a nóż będzie ok!

Nie wiem, nie wiem jakie oczekiwania ma kolega i jakie realnie warunki akustyczne. To są luźne propozycję.

Modele które mozna od nas wziac i sprawdzić.

10 godzin temu, Dariusz Urbaniak napisał:

Jak będę kupował zgłoszę się do Ciebie może mi doradzisz gdzie kupić w dobrej cenie. Pozdrawiam serdecznie.

u nas :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Dedal75 napisał:

@zbynio Jeśli nabrales ochoty by protestować wzmacniacze to dla doświadczenia proponuję odsuchać z MA z Advance Acoustic  a nóż podejdzie 😉 .Pzdr

Witam,tak ochotę na testy mam,tylko czasu brakuje niestety,a listę wzmacniaczy mam już w głowie,wspomniany denon 1600 ne, musical fidelity m6si,hybryda Vincent 237,magnat ma 1000, może jeszcze arcam sa 30, udam się do któregoś z salonów audio,i po odsłuchu wyżej wymienionych wzmacniaczy przyjdzie pora na odsłuch domowy,Advance powiadasz,hmmm,na yt.sluchalem to połączenie i nawet to miło plumkalo,bo silvery są warte pozadnej amplifikacji do nich,to kolumny z naprawdę dużym potencjałem, mogę to stwierdzić po tygodniowym domowym odsłuchu,jestem z nich mega zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzesiek202 napisał:

Powolutku zastanawiam się czym zastąpić NAD 316 w połączeniu z B&W 706. Jeszcze nie słuchałem, ale ten Denon 1600 teoretycznie wygląda to na dobre połączenie. A może autor tego wątku rozważa te głośniki? 

Jakoś nie ciągnie mnie do monitorów jakoś nigdy nie ufałem małym głośnikom. Dla mnie jak nazwa wskazuje głośnik to ma być kolumna 😁. Pozatym jest pewna granica której nie przekroczę przy zakupie kolumn. B&W 706 jest za drogie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...