Skocz do zawartości

Kino domowe do salonu 40m2


Marcin Gaczewski

Recommended Posts

Witam,

na forum jestem nowy i przyznam się, że tworzenie kina domowego jest dla mnie trochę czarną magią. Do niedawna myślałem, że zadowolę się zestawem JBL BAR 9.1, ale jeden ze znajomych powiedział, że bezprzewodowa transmisja nadal chowa się przed tą kablową. Stąd zrodził się pomysł, żeby jednak zbudować coś na kablu. Jednak główny problem jaki napotkałem (który również zadecydował o moim pierwotnym wyborze) to taki, że kolumny nie mogą stać zaraz za kanapą, bo nie mam jak doprowadzić tam przewodów, aby nie było ich widać. Ale po krótkiej rozmowie z ów znajomym powiedział, że nie ma problemu, aby głośniki tylne wisiały na ścianie, czy też suficie i wtedy kable ukryć na strychu. 

I tu zwracam się z prośbą do Was, jaki zestaw z przedziału cenowego 4000 - 5000 zł (czy w ogóle w takim przedziale cenowym jest to możliwe) byłby najbardziej odpowiedni. Również nie wiem jaką technologię dźwięku zastosować (5.1, Dolby Atmos - w sumie to jedyne, które jako tako kojarzę).

Z góry dziękuję za pomoc, załączam również rysunek salonu, w którym miałby być zamontowany ten zestaw:image.thumb.png.e514b8ed8be41a8dafef356032cb5645.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku głośniki efektowe chyba najlepiej byłoby zawiesić na ścianach bocznych na wysokości kanapy. Budżet jest na tyle mały, że nic innego jak system 5.1 nie da się mądrze złożyć. Zgadzam się z kolegami odnośnie proponowanego sprzętu nie będzie ogromnego wyboru, ale amplitunery Denona takie jak AVR-X1600, czy Yamaha RX-V4 będą dobrym rozwiązaniem w połączeniu z proponowanymi kolumnami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.05.2021 o 09:12, Marcin Gaczewski napisał:

Dzięki za sugestie. Powiedźcie mi proszę czy dobrze rozumiem, przy małym budżecie lepiej zainwestować w lepszy amplituner niż głośniki, tak?

Nie ma innych, gorszych amplitunerów :P

Znaczy tam jakieś modele znajdziesz ale to są modele których powinieneś unikać.

Te wymienione tutaj zaczynają być sensowne.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.05.2021 o 10:21, Markcox napisał:

Bardziej chodziło o to, żeby w takim budżecie skupić się na standardowym, ale trochę lepszym 5.1, niż na atmosie. Inną kwestią jest trochę nieszczęśliwe ustawienie, gdzie prawy front wyląduje przy kominku. 

Domyślam się, że chodzi głównie o wysoką temperaturę?

9 godzin temu, S4Home napisał:

Nie ma innych, gorszych amplitunerów :P

Znaczy tam jakieś modele znajdziesz ale to są modele których powinieneś unikać.

Te wymienione tutaj zaczynają być sensowne.

Piotr

Ok i tu właśnie wychodzi w zasadzie kompletny brak znajomości tematu ;) zastanawiałem się czy przy zaproponowanych ampltunerach jest w ogóle sens myśleć o głośnikach Tonsil Maestro II? Czy okaże się to zbędnym wydatkiem, bo i tak nie wykorzysta się w pełni ich potencjału (tutaj budżet zostanie lekko nagięty do 7000 zł, ale moja luba nie powiedziała "nie", gdy ta kwota padła, więc jest nadzieja 😁). A powiedzcie mi proszę jeszcze jak wygląda kwestia przewodów (jakiej firmy, jakie przekroje, czy ekranowane) oraz samego montażu. Gdzieś w internetach natrafiłem na grafikę, na której pokazane było pod jakim kątem powinny być nachylone tylne głośniczki, czy faktycznie tak jest? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

No ja Tonsila nie lubie akurat.

I akurat takie Aurora 700, ELAC Debut reference czy jaśniejsze Monitor audio Bronze, Magnat Signature 707 uwazam po prostu za ciekawsze proppozycje.

Piotr

Faktycznie, natomiast zaczyna to już wychodzić poza (i tak już podniesiony) budżet 7000 zł 😕 i tego nie chciałbym już przekroczyć. Niestety trzeba mierzyć siły na zamiary i brać pod uwagę sposób użytkowania, a patrząc obiektywnie nie jestem audiofilem, obecnie pod telewizor mam podpięte stare Logitechy (dzięki producentowi TV za wyjście mini jack działające równolegle z wbudowanymi głośnikami), które i tak już sprawiają, że filmy ogląda się trochę przyjemniej. I wiadomo, odwołując się do samochodowej analogii, chętnie przesiadłbym się z Malucha do Ferrari, czy Lamborghini, ale dobrze wyposażona Skoda, czy Ford, też będą dużym przeskokiem. 

Zacząłem się również zastanawiać, czy jest możliwość, aby tylko tylne głośniki były bezprzewodowe? Myślę, że jeśli chodzi o aplituner to zdecyduje się na Denona AVR-X1600H

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcin Gaczewski napisał:

Faktycznie, natomiast zaczyna to już wychodzić poza (i tak już podniesiony) budżet 7000 zł 😕 i tego nie chciałbym już przekroczyć. Niestety trzeba mierzyć siły na zamiary i brać pod uwagę sposób użytkowania, a patrząc obiektywnie nie jestem audiofilem, obecnie pod telewizor mam podpięte stare Logitechy (dzięki producentowi TV za wyjście mini jack działające równolegle z wbudowanymi głośnikami), które i tak już sprawiają, że filmy ogląda się trochę przyjemniej. I wiadomo, odwołując się do samochodowej analogii, chętnie przesiadłbym się z Malucha do Ferrari, czy Lamborghini, ale dobrze wyposażona Skoda, czy Ford, też będą dużym przeskokiem. 

Zacząłem się również zastanawiać, czy jest możliwość, aby tylko tylne głośniki były bezprzewodowe? Myślę, że jeśli chodzi o aplituner to zdecyduje się na Denona AVR-X1600H

Yamaha ma takie funkcje. W Denonie nie jestem pewnien.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub ma być. Mówi to użytkownik z wiekowym stażem w KD i próbą życia bez suba w KD.

Jeśli chodzi o łączenie kina przewodowego i bezprzewodowego to trudny temat. Są systemy, które mają zaimplementowaną współpracę z dedykowanymi kolumnami aktywnymi (Yamaha), są specjalne adaptery RX-TX bt (np. Monitor Audio tyle tylko że dla sygnału nisko prądowego). Z tego typu systemami musiałbyś poszukać kogoś kto ma doświadczenie (pewnie tanio i dobrze nie będzie). Nie komplikowałbym i zrobił system przewodowy z kablami w listwach podłogowych bądź w inny sposób ukrytymi.

Edytowano przez Adarkar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, sub musi być, zapamiętane :D 

45 minut temu, Adarkar napisał:

Sub ma być. Mówi to użytkownik z wiekowym stażem w KD i próbą życia bez suba w KD.

Jeśli chodzi o łączenie kina przewodowego i bezprzewodowego to trudny temat. Są systemy, które mają zaimplementowaną współpracę z dedykowanymi kolumnami aktywnymi (Yamaha), są specjalne adaptery RX-TX bt (np. Monitor Audio tyle tylko że dla sygnału nisko prądowego). Z tego typu systemami musiałbyś poszukać kogoś kto ma doświadczenie (pewnie tanio i dobrze nie będzie). Nie komplikowałbym i zrobił system przewodowy z kablami w listwach podłogowych bądź w inny sposób ukrytymi.

Tego właśnie się obawiam, że taka kombinacja wyjdzie drożej, niż poświęcony czas na przeciągnięcie przewodów. Ale ułożenie salonu mam naprawdę niefortunne (pod tym względem), jak przyjdzie co do czego, to będzie się kombinować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...