Skocz do zawartości

Wzmacniacz do BT 990 pro i alc 1220.


Recommended Posts

Posiadam Beyerdynamic BT 990 pro 250 połączone z komputerem w którym jest Realtek ALC1220, przetwornik ESS SABRE9018Q2C DAC, kondensatory Chemicon (msi z490 unify) i chciałbym się poradzić, czy jest sens ich tak używać, czy dorzucić jakiś wzmacniacz, a jeśli tak, to jaki. Nie mam niestety porównania jak powinny grać na 100% i mimo, że obecnie wydają się dla mnie ok, to niestety nie mam doświadczenia i nie wiem czy nie mogą i powinny grać jeszcze lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, napisałem właśnie do supportu msi o dokładniejsze dane dla audio na tej płycie. 
Byłbym też bardzo wdzięczny za podpowiedź w co ewentualnie warto celować, może zamiast wypożyczać się przejdę gdzieś ze słuchawkami, tylko fajnie by było jakbym wiedział na które zwracać uwagę - zawsze też mniejsza szansa, że mnie w trąbę zrobią. ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym, żeby było rozsądnie cena/jakość, a w zasadzie bardziej jakość/cena. Liczę się z tym, że za 500 zł nic sensownego się nie znajdzie, ale 5k nie mam zamiaru wydawać. Jeśli byłoby coś fajnego w okolicy 1k, będę zadowolony, jeśli warto będzie wziąć bliżej 2k, to też przeboleję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 do   bd  990 ver 250 0hm   {mam je  2 lata}  szukaj   mocnego  czyli  wydajnego  pradowo  wzmacniacza   w  klasie   A   . jest  nuforce  ha200  na   giełdahifi.pl  lu  jakis  uzywany   aune   x7s    ale  za  pol  ceny . niewiem   jak  gr  ten  Twoj  realtek na sabre .....18   ale  kiedys  miałem     aune  x1s  na  tej  kosci   i  było  słabo  dzwiekowo. bd 990  to  dobre  słuchawki  jednak   jesli  mogłbym  CI  namieszac  w  glowie   to  je  sprzedaj  i  kup  za  ostatnie  pieniadze  filips  fidelio  x2   lub  ver x2hr .   i nie  pytaj  dlaczego .

     JESLI  chcesz  wykozystac  potencjał  bd 990    tek   kup dobrego daca    i  wzmacniacz    lampowy ,  mam  kilka  tranzystorowych  wzmaków  i  kilka  lamp  ,  z  mocna lampa   990tki   dopiero  pkazuja   swoje  oblicze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może spróbuj Integry z przyzwoitym Daciem, bo budżet na to pozwala

Ja miałem DT 990 z Aune t1s i świetnie do nich pasował, masz możliwość wymiany lampy i lekkiej zmiany charakterystyki. One mają dość ostrą górę i Aune ją temperował, nawet 600 Ohm spokojnie napędzał. 
Ewentualnie IFI ZEN DAC też fajnie spasuje ,ale wersja 250 Ohm to dla niego max. 

2 godziny temu, desmodronik napisał:

ale  kiedys  miałem     aune  x1s  na  tej  kosci   i  było  słabo  dzwiekow

X1s grał mi z tymi słuchawkami za bardzo cyfrowo, góra był nie do zniesienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, g88 napisał:

To może spróbuj Integry z przyzwoitym Daciem, bo budżet na to pozwala

Ja miałem DT 990 z Aune t1s i świetnie do nich pasował, masz możliwość wymiany lampy i lekkiej zmiany charakterystyki. One mają dość ostrą górę i Aune ją temperował, nawet 600 Ohm spokojnie napędzał. 
Ewentualnie IFI ZEN DAC też fajnie spasuje ,ale wersja 250 Ohm to dla niego max. 

X1s grał mi z tymi słuchawkami za bardzo cyfrowo, góra był nie do zniesienia.

 do    ifi zen dac  jest dedykowany      ifi  zen  can    jako   osobny wzmacniacz   i  moze  byłby  dobrym  kmpanem do 990tek....?

x1s   to przyklad  cyfrowo  i ostro  i płasko  brzmiacego  daca   -   moim  zdaniem  wyjatkowo  amuzyczna konstrukcja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, desmodronik napisał:

niewiem   jak  gr  ten  Twoj  realtek na sabre .....18   ale  kiedys  miałem     aune  x1s  na  tej  kosci   i  było  słabo  dzwiekowo. bd 990  to  dobre  słuchawki  jednak   jesli  mogłbym  CI  namieszac  w  glowie   to  je  sprzedaj  i  kup  za  ostatnie  pieniadze  filips  fidelio  x2   lub  ver x2hr .   i nie  pytaj  dlaczego

Też nie wiem jak gra, bo nie mam porównania. W domu mam tylko rx 485 z polk t50 kupione bez odsłuchu, więc do tego raczej nie można porównywać. 
Fidelio x2... dlaczego? ;) 
 

Aune t1s wydaje mi się fajny na pierwszy rzut oka, jeżeli dobrze do nich pasuje i jeszcze można lampami coś ewentualnie zmienić, to puki co chyba mój faworyt, choć ifi zen dac+can can też wydaje się fajną opcją, a nurforce ha faktycznie można poniżej 700 zł trafić więc też troszkę kusi. Najgorsze, że na szybko nie mogę znaleźć sklepu w wawie, gdzie nożna by porównać nawet tylko aune i ifi.  Audiomagic.pl ma atune oraz ifi zen can i dac ale v2. Jeśli to v.2 to w miarę to samo i da się u nich samemu sprawdzić co bardziej odpowiada, to po weekendzie się wybiorę... choć choć czuję, że chyba trochę się zacząłem nastawiać na aune. 
Puki co wielkie dzięki @g88 oraz @desmodronik, bardzo mi pomogliście, choć delikatnie też mi namieszaliście. ;) 
 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 chcemy  tylko zebys  uniknoł przykrych niespodzianek , a   rozczarowanie  sprzetem jest  najgorsze  , bo  wydajesz  wóasne   pieniadze .jak masz okzje  too sprawdz  nausznie  tylko  na spokojne bez   stresu  , a  jak juz cos to   istnieje  portal aukcyjno-sprzedazowy. niestety   zeby zasmakowac dobrego dzwieku  musisz  troche stracic.

według  mnie    porównaj   wzmacniacze  lampowe  vs  tranzystor   a  nie  trazys   vs tranzystor ,  lampa   uspokaja  brzmienie i jest  bardziej  strawna dla ucha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem, w sumie też dzięki forum rx485 + t50 to sądziłem, że to jest na tyle fajne, że nie ma sensu przepłacać za audio. Dwa miesiące później kumpel kupił audio, co prawda zapłacił prawie 15x tyle co ja, ale kurcze jednak da się dostrzec różnicę i okazuje się, że mój zestaw wcale nie jest taki fajny i przy kolejnych zakupach nie mam zamiaru wydawać fortuny - przynajmniej dopóki „stawiam pierwsze kroki” w audio, ale na pewno nie wezmę nic byle taniej, byle grało. Jeżeli z Waszego doświadczenia najlepiej sprawdzi się mocna lampa, to tak będzie - tym razem odsłucham przed zakupem, ale przynajmniej wiem na co zwracać uwagę, więc na prawdę sporo pomogliście! 

W sumie trochę żałuje, że przed zakupem słuchawek tematu nie założyłem, ale beyery miały na tyle niezłe opinie, że byłem pewien, że dobrze robię kupując je. 
I dlaczego fidelio? ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DrLecter napisał:

W sumie trochę żałuje, że przed zakupem słuchawek tematu nie założyłem, ale beyery miały na tyle niezłe opinie, że byłem pewien, że dobrze robię kupując je. 
I dlaczego fidelio? ;) 

Słuchawki stacjonarne Philipsa z serii Fidelio X1, X2, X3 prezentują bardzo wysoki poziom dźwięku i wykonania  przy swojej cenie i znane są z tego że nie wymagają zbyt wiele od sprzętu do którego są podłączane. Łatwo je napędzić, choć wpływ sprzętu na to jak grają jest zauważalny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli faktycznie, fidelio jest niby dla mnie jak znalazł, ale z drugiej strony jestem trochę gadżeciarzem i w sumie to nawet cieszę się, że jeszcze coś muszę dorzucić. Jeśli różnica polega tylko na tym, że fidelio mają mniejsze wymagania, to absolutnie nie jest to dla mnie argumentem. Co prawda dopiero wchodzę w świat audio ale chcę się cieszyć każdym zakupem. Budżet jest niby drugorzędny, co nie zmienia faktu, że jednak musi być rozsądnie dobrane. Czyli raczej na jakiś czas zostanę z beyerami i czymś od aune albo ifi, bo póki co ich argumentacja wydaje mi się rzeczowa i podparta doświadczeniem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, DrLecter napisał:

 Jeśli różnica polega tylko na tym, że fidelio mają mniejsze wymagania, to absolutnie nie jest to dla mnie argumentem.

  jak  załozysz  na  uszy   i  fidelio  i   bayery   to  dopiero   usłyszysz   czym  one  sie  róznia .........moim  zdaniem  fidelio  sa  o  stopien  klase  lepsze  od  bd990-tek    . wersja  250  ohm  {990tki}    jest  taj  jak  napisał  J Duryn   wymagaja  bardzo  starannego  toru  ,  ja  dpiero  po  roku   ,  przezuceniu  masy  daków i  wzmaków , słysze   jak  powinny  grac  te  słuchawki   .       fidelio   i  990tki  moim  zdaniem  to  słuchawki  stworzone  pod  repertuar   big  bitowy   -  to  ich  najmocniejsza  strona  zwazywszy   na    dobre   dolne  pasmo   basowe  i  przy  tym  swietnie  kontrolowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2021 o 13:41, DrLecter napisał:

Posiadam Beyerdynamic BT 990 pro 250 [...] i chciałbym się poradzić, czy jest sens ich tak używać, czy dorzucić jakiś wzmacniacz, a jeśli tak, to jaki.

Zanim zrobisz jakiś nieodwracalny ruch (kupno używanego wzmacniacza w ciemno, sprzedaż BT990 i kupno innych) to po prostu kup via Internet nowy wzmacniacz ifi Zen Can koniecznie wraz z ifi iPowerX i zwróć do sklepu w przeciągu 14 dni jak nie usłyszysz różnicy. 
 

Jeżeli charakter grania DR990 Tobie odpowiada to wcale nie znaczy, że jak je zmienisz na Philipsy, Grado, Sennheiser czy cokolwiek innego to dla Ciebie będzie lepiej. Może wręcz przeciwnie. 
 

To ifi spokojnie powinno wysterować DT990. Wydatek z zasilaczem ok. PLN 1200. A jak stwierdzisz, że zasilacz niewiele wnosi to tylko jego oddasz i wtedy sam Zen Can to zaledwie PLN 700. Nie ma się co zastanawiać. Spróbuj sam, oceń, i koniecznie wróć na forum z opisem wrażeń. Powodzenia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zen can? Integra do tego wytarczy? 
Z ifi zen dac + can wczoraj trochę czasu spędziłem i kurcze... spodobało mi się to. Zapomniałem tyłko zwrócić uwagę czy było to podpięte czymś w stylu ipowerx. Nawet z samym dac było ok. To moje początki z audio od tej strony, więc raczej nie ma sensu brać obecnie coś dużo lepszego niż ten zen ewentualnie dac + can. Na pewno jest różnica z wyższą półką, ale to, że w jednym słychać pstryknięcie przy wyłączaniu, na drugim nie, jeszcze mi nie przeszkadza, a jakość muzyki... no jest różnica, ale pewnie następnym razem będzie lepszy sprzęt razem ze słuchawkami. Gdybym z tym ifi zen spędził z 10 min krócej, to na tyle mi się to podobało, że w pewnym momencie byłem pewny, że bez tego nie wyjdę ze sklepu. Musiałem trochę ochłonąć, żeby dac szansę temu drugiemu mocno polecanemu. Dziś miałem skoczyć do salonu, gdzie jest dostępny aune t1s, ale leje... ;) Tak poważnie, to że jest dostępny, wcale nie znaczy, że w ogóle jest w jakimś salonie, albo można go posłuchać, więc raczej nie dam rady „stacjonarnie” przetestować. Aune t1s jest za 1350 zł i teraz muszę się zastanowić, czy zamówić i ten, czy jednak kupić już sprawdzone ifi zen.
Tylko jeśli zen, to dobrze rozumiem - lepiej najpierw zamówić sam zen can i zobaczyć jak będzie z Integrą? 
 

I jeszcze odpowiedz od msi w sprawie integry

Content: 
Druga linia wsparcia informuje, że MEG Z490 Unify obsługuje dedykowany wzmacniacz słuchawkowy do niezależności 600Ω, a port audio obsługuje słuchawki Beyerdynamic DT 990 PRO.

Pozdrawiamy,
Dział Wsparcia Technicznego MSI 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie ma co porównywać. Inne słuchawki. Co prawda „true bass” jakoś nie wszędzie mi się podoba, ale słuchawki dostały kopa. Truebass zresztą przy maksymalnej głośności potrafi trzeszczeć, choć nie na codzień widzę będzie 40-60% całkiem wystarczające. Integra była od 60%, najczęściej 70-75%. Zauważyłem też, że literę „s” z ust Chestera Bennigtona jakby nieco zbyt mocno podkreśla - poza tym jeszcze czasem przepinam do integry, ale na początek jest dobrze, takie „gówienko” jednak cieszy początkującego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, trochę to na pierwszy rzut oka „zaawansowanie” wygląda. Spróbuję, bo faktycznie, tak po paru ładnych godzinach te niektóre „s” i „c” jakoś średnio mi się podobają. Może nie jest jakoś źle, ale wcześniej tego nie zauważałem, może nie zwracałem uwagi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...