Skocz do zawartości

Yamaha sama przełącza źródło


sufi9

Recommended Posts

Witam problem z funkcjonowaniem HDMI Control (bo chyba tak to ie nazywa). Opisze może schemat podłączenia. Mam telewizor Samsung H6400 , dekoder cyfrowego Polsatu, PS4 i amplituner Yamaha RX-V685. Kabel podłączony w TV pod HDMI 2 (ARC) i leci do amplitunera HDMI 1 (ARC). Dekoder do amplitunera pod HDMI 2 (5 STB). A PS4 podpięte bezpośrednio pod TV. Wszystko działa "prawie" dobrze. Gdy odplam film z pendrive źródło a ampli automatycznie się przełącza na AUDIO1 i dźwięk jest, wyłączam i wracam do dekodera to źródło również się ustawia na prawidłowe. Tak samo z PS4.

Problem jest tylko przy pierwszym uruchomieniu. Gdy odpalam TV wszystko się włącza, ampli przy uruchamianiu początkowo ustawia się na źródło AUDIO1 następnie po kilku sekundach ustawia się na poprawne HDMI2 i tak jest może z 10 sekund po czym wraca znowu na AUDIO1. Wtedy muszę nacisnąć przycisk ustaiweń "trybik" na pilocie od ampli i wskakuje na HDMI2 lub przyciskiem input wybrać ręcznie HDMI2. Próbowałem różnych ustaiweń i nie mogę tego za chiny zrobić, dodam że nie chcę się podłączać kablem optycznym. Czy ktoś wie o co chodzi?? Wydaje mi się że to kwestia jakiś zmian ustawień ale skończyły mi się pomysły.  Może da się jakoś ustawić żeby ampli startował od razu na HDMI2 i tak żeby zostawało?

Dodaję jeszcze zdjęcie mojego ampli z tyłu

14267.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Amarok napisał:

Przy pierwszym uruchomieniu dekoder też się włącza? Jeśli tak, to spróbuj zrobić tak żeby dekoder nie włączał lub był wyłączony. 

Przy pierwszym uruchomieniu testowałem już aby dekoder się nie włączał i sytuacja identyczna, tak więc odrzucam raczej winę dekodera

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...