Skocz do zawartości

Jakie Kolumny do salonu i R-N602


tomsg

Recommended Posts

Witam
Obecnie mam Yamachę R-N602 oraz Heco Aurora 300. W pokoju 18m2 grają wg mnie idealnie. Przeprowadzam się do domu z salonem z otwartą kuchnią- salon z jadalnią 30m2, kuchnia 10m2. Załączam rzut pomieszczenia oraz rozmieszczenie głośników. 
Chciałbym zostawić wzmacniacz, proszę o dobór kolumn podłogowych. Problemem jest to, że głośniki będą stały blisko ściany. Odległość od tylnej ściany do otworu okna tarasowego to 43cm (dotyczy głębokości głośników), dlatego nie wiem czy bas refleks nie powinien być z przodu lub od dołu. Słucham różnej muzyki, od klasycznej, przez pop i rock starych kawałków techno. Kiedyś moje serce skradły Heco music style 500, ale niestety ich następca aurora ma bas refleks z tyłu co odpada przy ustawieniu głośnika kilka cm od tylnej ściany.
W salonie podłoga jest z panela 10mm oraz podkładu kwarcowego 3mm. Jadalnia i kuchnia - płytki. Na ścianie naprzeciw telewizora jest kamień dekoracyjny, w oknach będą zasłony. Jeśli chodzi o budżet to nie mam określonego. Nie chcę przepłacać, ale też nie chcę dźwięku jakościowo gorszego od tego co dały Heco Aurora 300. Jeśli będzie trzeba zapłacić więcej to po prostu kupię je póżniej.

Pozdrawiam

glosniki_1.jpg

WhatsApp Image 2021-04-29 at 21.18.06.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
jeśli odpowiada Ci charakter brzmienia Heco Aurora 300 to polecam wziąć koniecznie pod uwagę albo Aurora 700 albo 1000 jeśli lubisz potężniejszą podstawę basową. Yamaha RN602 spokojnie sobie poradzi zarówno z 700 jak i 1000. 

Jeśli chciałbyś postawić na większa szczegółowość i precyzję to polecam posłuchać Focal Chora 826. Większą muzykalność względem Aurory uzyskasz na Pylon Audio Diamond 28. Koniecznie posłuchaj tych kolumn przed kupnem. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny i zapraszam na odsłuch w naszym salonie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...