Skocz do zawartości

Kolumny do dużego salono-piętra


Marcin Z

Recommended Posts

Cześć, witam wszystkich!

Mam problem z nagłośnieniem pokoju/piętra domu. Piętro ma ok 13 m długości i 6m szerokości bez żadnych ścian, a strefa AV znajduje się na połowie pomieszczenia. Postaram się zamieścić rzut. Padło mi amplituner av, który do tej pory podłączony był do Monitor Audio rx2 (trochę małe jak na takie pomieszczenie) , więc stwierdziłem że czas zrobić z tym porządek i kupić coś normalnego. Sprzęt ma służyć w 80 % do słuchania muzyki i 20% do KD. Do tej pory do amplitunera miałem podłączone wszystko tzn TV, projektor, android tv, konsole dekoder tv itp. ale teraz rozważam rozłączenie muzyki i av. Preferencje muzyczne to szeroko pojęta muzyka nowoczesna czyli wokale i elektronika, czasami trochę rocka. Potrzebuję pomocy żeby dobrać odpowiednie kolumny do nagłośnienia tego piętra. Nie ma jeszcze prefernecji co do typu kolumn, wiem tylko że muszą być duże bo lubię słuchać muzyki z drugiego końca pokoju lub w kuchni. Budżet optymalny - 8 tyś , budżet max - 10 tyś. Bardzo prosiłbym panów o pomoc.

Marcin

plan dolu.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ty słuchałeś na RX2 w takich pomieszczeniu?

Sprzęt nowy?

Jeśli więc zostajemy przy amplitunerze z funkcjami sieciowymi to Yamaha RN 803 do tego duże Monitor audio Silver 500 albo nieco taniej Fyne F 502 albo Aurora 1000.

Przy tańszych kolumnach można by dokupić jeszcze suba. REL T5si albo HT 1205

Zapraszam na odsłuch

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Jak Ty słuchałeś na RX2 w takich pomieszczeniu?

Na słuchawkach :) , a tak serio to była to męka i dla mnie i dla nich.  Monitory przeszły ze mną ze starego mieszkania. 

 

2 godziny temu, S4Home napisał:

Sprzęt nowy?

Nowy lub powystawowy.

 

2 godziny temu, S4Home napisał:

Jeśli więc zostajemy przy amplitunerze z funkcjami sieciowymi to Yamaha RN 803

Jak od strony technicznej wygląda podłączenie av do amplitunera stereo? bo ten model chyba wejść hdmi nie ma.  

2 godziny temu, S4Home napisał:

Monitor audio Silver 500 albo nieco taniej Fyne F 502 albo Aurora 1000

Nie wiem jak grają te nowe silvery, ale do starego dźwięku MA byłem przyzwyczajony jak RX2 grały w małym pomieszczeniu. Reszty nie znam. Czy sugestia żeby dokupić do nich suba oznacza , ze same kolumny mają słabszy bas? Czy możemy jeszcze dodać coś do tej listy? np. Kef Q950?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2021 o 17:39, Kubad napisał:

Zamiast rn803d zaproponuje jeszcze nada c368 na start nie jest tak funkcjonalny jak Yamaszka ale masz możliwość rozbudowy modułów

Czy dobrze rozumiem , że po dokupieniu modułu hdmi będzie działał jak mój dotychczasowy amplituner av?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
jeśli odpowiadał Ci charakter brzmienia Monitor Audio RX2 to polecałbym zwrócić uwagę na Monitor Audio Bronze 500 lub Kef Q950 w połączeniu z Yamaha RN803d. 
Jeśli chciałbyś pójść oczko wyżej to Audiolab 6000a Play + Magnat Transpuls 1500 byłby dobrym kierunkiem jeśli szukasz brzmienia precyzyjnego z szybkim i nisko schodzącym basem. Zwróć tylko uwagę na wymiary kolumn, ponieważ są to na prawdę duże paczki. 
Możesz także pójść w kierunku Heco Aurora 1000 jeśli cenisz muzykalny charakter brzmienia.  W połączeniu z Audiolabem uzyskasz przestrzenne brzmienie z mocniejszym basem. Z Yamahą postawisz na precyzję i nieco jaśniejsze brzmienie. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KEF Q 950 to faktycznie dobry pomysł. Ale tu już wypadało by podłączyć coś mocnego. Wydajnego.

Co prawda wzmak nie musi ruszać wszystkich membran ale zapotrzebowanie jest wyższe.

Dnia 1.05.2021 o 21:44, Marcin Z napisał:

Czy dobrze rozumiem , że po dokupieniu modułu hdmi będzie działał jak mój dotychczasowy amplituner av?

 

Tak dokładnie.

Natomiast pamiętaj że płacisz 1000 zł za samo HDMI. Wzmak nie wejdzie przez to na wyższy poziom grania.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...