Skocz do zawartości

Denon PMA-1510AE lub NUPRiME STA-9


VirtualKris

Recommended Posts

Cześć,

mam możliwość zmienienia końcówki mocy - z Denona PMA-1510AE na NUPRiME STA-9. Wzmacniacze podpięte mam do podłogowych Cantonów Vento i na nich robię w domu odsłuchy porównawcze.

Problem w tym, że nie mogę zdecydować, który zostawić. Słyszę różnicę w graniu, ale nie potrafię jej opisać. Mam wrażenie, że te dwa sprzęty grają na podobnym poziomie. Czy to możliwe, czy mam za słabe źródło? Słucham w Tidalu HiFi z Denona AVR-X4500h podpiętego po wyjściach Pre-Out.

Mam wrażenie, że Denon jest bardziej "dźwięczny", nieco mniej precyzyjny ale dający poczucie większej energii w utworze, natomiast NUPRiME jest bardziej dokładny, mniej zaśmiecony, między dźwiękami są "większe pauzy", jest też bardziej zbliżony do naturalnego dźwięku instrumentów. W praktyce kiedy, słucham Denona, noga wcześniej "zaczyna mi się ruszać" ale to NUPRiME bardziej wciąga mnie po czasie do "kołysania".

Żeby nie zaśmiecać wątku, obydwa wzmacniacze grają dla mnie dobrze, ale tylko jeden mogę zostawić.  Czy z waszych doświadczeń, któryś z nich jest lepszy?

Dodatkowo jestem w trakcie poszukiwania streamera i daca jako docelowego zestawu do którego będzie podłączona wybrana końcówka mocy. (nie wykluczam, że jeśli wybiorę NUPRiME, to w przyszłości dokupiłbym drugi wzmacniacz i przełączył je w mono, ale to nie jest absolutnie kryterium wyboru teraz)

Z góry dziękuję za podzielenie się opiniami.

Życzę wszystkim zdrowia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka. Jesli oba grają dla Ciebie dobrze a Denona już masz to znaczy że wydanie dodatkowych kosztów na NuPrime nie jest uzasadniony. Tak?

6 godzin temu, VirtualKris napisał:

Dodatkowo jestem w trakcie poszukiwania streamera i daca jako docelowego zestawu do którego będzie podłączona wybrana końcówka mocy.

Masz go w denonie. Chyba że chcesz odseparować całkiem system stereo?

Wtedy pytanie czy Twoja końcówka będzie Integra z funkcją końcówki czy rzeczywiście końcówką.

Bo albo wybierzesz obojętnie jaki streamer albo taki który ma regulowane wyjscie.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo trafnie zdiagnozowałeś mój zamiar, faktycznie dążę do odseparowania Stereo od KD, do KD mam już zestaw innych kolumn. W temacie NUPRiME to ten wzmacniacz też jest mój, obydwa są kupione, tak że nie muszę nic dodatkowo wydać tylko zdecydować z którym zostanę. Na pewno pozostawiony wzmacniacz będzie pracował jako końcówka mocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Masz Denona i NuPrime w związku z czym wybierz ten, który bardziej odpowiada Ci dźwiękowo. NuPrime zapewni lepszą precyzję i dynamikę natomiast Denon zapewni pełniejsze brzmienie ale kosztem separacji i szczegółów. Wszystko zleży od preferencji i ciężko jest jednoznacznie powiedzieć, który sprzęt jest lepszy. Musisz sam ocenić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...