Skocz do zawartości

Słuchawki studyjne do 300-400 zł


Recommended Posts

Dobry. Szukam słuchawek do mixu i masteringu, głównie wokalów rapu oraz nagrywania go oraz do codziennego użytku jak granie w gry i słuchanie muzyki . Obecnie posiadam tanie isk hp 580, kupione za 80 zł pare lat temu, które do codziennego użytku są w porządku jak na tą cene, ale do miksu nie bardzo się nadają, bo mają zbyt podbite basy i górę. Dodam, że korzystam z intergry Realtek 887 na płycie b450m gaming plus i tu pytanie czy nie będzie to ograniczało jakości dżwięku droższych słuchawek z wyższym impendacja np 80 ohm. O głośność się raczej nie martwię bo obecne słuchawki mają 32ohm i używam ich na max 60% głośności. Myślałem nad używanym Beyerdynamic DT 770 PRO 80 ohm, ale nie wiem czy jest sens z obecną integrą i czy nie trzeba dokupić jakiegoś wzmacniacza bądź karty czego chciałbym uniknąć bo mam ograniczony budżet, a te słuchawki już go przekraczają albo kupić AKG K240 Studio które są dość tanie, ale podobno odkąd są produkowane w chinach ich jakość dźwięku się pogorszyła. Do wyboru mam jeszcze półotwarte Samson SR850 i tu jeszcze jedno czy jest w ogóle sens kupna półotwartych słuchawek do nagrwania wokalu, bo wiem, że do mixu takie są lepsze bo jest mniejsze ciśnienie i bardziej przestrzenny dźwięk i można je dłużej nosić. Z obecnym isk hp 580 raczej nie miałem większych problemów z przeciekaniem dźwięku ale nie wiem jak jest ogólnie z półotwartymi. Podsumowując jakie słuchawki polecacie do tych zastosowań i w cenie do ok. 400zł ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale jak chcesz polepszyć dźwięk słuchawek to Dac będzie niezbędny. Jak chcesz tanio to poszukaj Audiotrack Prodigy Cube - do 150 Ohm spokojnie słuchawki napędzi. 
Co do słuchawek to z używek zobacz ATHm50 lub M50x. Reszta zależy od tego, jaki dźwięk chcesz uzyskać, DT 880 też są półotwarte i bardzo neutralne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, g88 napisał:

Niestety, ale jak chcesz polepszyć dźwięk słuchawek to Dac będzie niezbędny. Jak chcesz tanio to poszukaj Audiotrack Prodigy Cube - do 150 Ohm spokojnie słuchawki napędzi. 
Co do słuchawek to z używek zobacz ATHm50 lub M50x. Reszta zależy od tego, jaki dźwięk chcesz uzyskać, DT 880 też są półotwarte i bardzo neutralne. 

A np  Beyerdynamic DT 770 PRO w wersji 32ohm byłyby jakoś bardzo ograniczane przez integre? Bo sam wzmacniacz przekracza tutaj mój cały budżet. Czy nie byłoby jakiejś sensownej alternatywy do około 100 zł lub ewentualnie jakaś karta dźwiękowa do 80 ohm?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, audiovideo napisał:

A jak z jakością tutaj? Nie lepiej kupić np taką karte https://www.morele.net/karta-dzwiekowa-creative-sound-blaster-audigy-fx-70sb157000000-609902/ ?

Krótko - nie :) Dużo lepszą opcją będzie zewnętrzny, podpinany na USB wzmacniacz słuchawkowy z DAC. Podpinanie takich słuchawek jak DT770 czy DT880 pod integrę mija się kompletnie z celem. I nie ma znaczenia czy będą to wersje 32 czy 80 ohm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lpomis napisał:

Krótko - nie :) Dużo lepszą opcją będzie zewnętrzny, podpinany na USB wzmacniacz słuchawkowy z DAC. Podpinanie takich słuchawek jak DT770 czy DT880 pod integrę mija się kompletnie z celem. I nie ma znaczenia czy będą to wersje 32 czy 80 ohm.

``````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````kolega powyzej  ma  calkowita   racje  ------   te sluchawki nie  beda  grały  z integra  , beda  pobrzdakiwac........jak juz  chcesz po  taniosci jechac to kup  fx-audio x6   {pierwsza versja } lub  druga  z dopiskiem mk2 i  słuchawki  supelux hd330 lub  superlux hd 681    i   zbieraj na fidelio  x2 i nie pytaj dlaczego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, audiovideo napisał:

A jak z jakością tutaj? Nie lepiej kupić np taką karte https://www.morele.net/karta-dzwiekowa-creative-sound-blaster-audigy-fx-70sb157000000-609902/ ?

Jakość dźwięku z układu Realtek 887 jeśli jest prawidłowo zaimplementowany jako źródła może być zupełnie niezła, a ten wzmacniacz słuchawkowy posiada moc raczej nieosiągalną z kart dźwiękowych typu Creative Sound Blaster Audigy FX. Przy takim budżecie ten wzmacniacz wydaje się być rozwiązaniem optymalnym. Pewnym jego mankamentem jest to że na wyposażeniu ma do zasilania tylko kabelek do podłączenia pod port USB. 5V to niezbędne minimalne napięcie dla jego przetwornicy napięciowej i jeśli pod obciążeniem napięcie będzie spadało wyraźnie poniżej tej wartości to może sprawiać problemy. Warto zasilać go zasilaczem o większym napięciu niż 5V. Warto podłączyć go pod zasilanie napięciem np. 12V 1A z w miarę niskim poziomem szumów na wyjściu, bo te mogą przenikać do dźwięku który słyszysz w słuchawkach. Poza tym to zupełnie niezły wzmacniacz słuchawkowy do którego można podłączyć wymagające słuchawki. Ma tą dodatkową zaletę ze da się go używać mobilnie z zasilaniem z powerbanku i możesz do niego podłączać różne źródła dźwięku z wyjściem analogowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejną zaletą tego wzmacniacza jest możliwość zabawy z wymianą opampa sterującego tranzystorami mocy. W przyszłości możesz wyposażyć ten wzmacniacz w zewnętrzny DAC. Zapewne kupienie czegoś takiego jak  iFi Audio Zen DAC było by lepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o dźwięk. Będzie wtedy jednak dużo drożej. AKG K240 Studio wymagają dość mocnego wzmacniacza i podłączanie ich do karty dźwiękowej bez dodatkowego wzmacniacza moze okazać się kiepskim pomysłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 30.04.2021 o 13:30, audiovideo napisał:

Dobry. Szukam słuchawek do mixu i masteringu, głównie wokalów rapu oraz nagrywania go oraz do codziennego użytku jak granie w gry i słuchanie muzyki . Obecnie posiadam tanie isk hp 580, kupione za 80 zł pare lat temu, które do codziennego użytku są w porządku jak na tą cene, ale do miksu nie bardzo się nadają, bo mają zbyt podbite basy i górę. Dodam, że korzystam z intergry Realtek 887 na płycie b450m gaming plus i tu pytanie czy nie będzie to ograniczało jakości dżwięku droższych słuchawek z wyższym impendacja np 80 ohm. O głośność się raczej nie martwię bo obecne słuchawki mają 32ohm i używam ich na max 60% głośności. Myślałem nad używanym Beyerdynamic DT 770 PRO 80 ohm, ale nie wiem czy jest sens z obecną integrą i czy nie trzeba dokupić jakiegoś wzmacniacza bądź karty czego chciałbym uniknąć bo mam ograniczony budżet, a te słuchawki już go przekraczają albo kupić AKG K240 Studio które są dość tanie, ale podobno odkąd są produkowane w chinach ich jakość dźwięku się pogorszyła. Do wyboru mam jeszcze półotwarte Samson SR850 i tu jeszcze jedno czy jest w ogóle sens kupna półotwartych słuchawek do nagrwania wokalu, bo wiem, że do mixu takie są lepsze bo jest mniejsze ciśnienie i bardziej przestrzenny dźwięk i można je dłużej nosić. Z obecnym isk hp 580 raczej nie miałem większych problemów z przeciekaniem dźwięku ale nie wiem jak jest ogólnie z półotwartymi. Podsumowując jakie słuchawki polecacie do tych zastosowań i w cenie do ok. 400zł ?

Ja posiadam DT 990 Pro 250, i na integrze działały prawidłowo oczywiście na innym modelu Gigabyte B560M Aurous Pro, ustawiałem i tak na nich max 60 ~70% vol., aktualnie w domu podłączam do BlasterX G5, ale jedyną różnicę mam taką że max vol to 35 - 40% względem 70%, co do jakości to się nie wypowiem, bo ja nie słyszę różnicy. Drugą parę używanych kupiłem do biura za 430 zł, więc ja bym obserwował allegro i polował. W biurze podłączam bezpośrednio do lapka, i słucham na ~80%. Osobiście polecam 990 pro i do grania i do muzyki, ale tylko do cichych przestrzeni. Ja je też kupiłem ze względu bo muszę słyszeć co dzieci robią jak pracuję w domu. Jak dla mnie te słuchawki są naprawdę ostre, uwielbiam je - żadne inne dla mnie nie mają tak świetnego brzmienia. Ja bym polował na nie na allegro jeżeli nie potrzebujesz zamkniętych. Co do grania to dopiero po zakupie dowiedziałem się ze sporo graczy ich używa, dla mnie do gry wygodniejsze są bezprzewodowe ale to kwestia wygody nad jakością. Na DT990 grałem około pół roku w FPSy ( cs, cod, warzone ). Córka jak gra w Fortnite przy moim stanowisku to zamiast GProX to woli zakładać DT990, twierdzi że są super 😉

Edytowano przez Jan Graczu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2021 o 22:52, MobyDick napisał:

Powinieneś pamiętać że do elektroniki przenośnej outdorowej zwykle najlepiej dobierać słuchawki również do tego celu przeznaczone. Trzeba liczyć się z ograniczeniami związanymi z ograniczeniem poboru mocy.

AudioQuest DragonFly Black, który jest polecany i jest tylko niewiele lepszy też jest przeznaczonych raczej do urządzeń mobilnych, ale bezproblemowo napedza sluchawki 80 ohm, o których mówimy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...