Skocz do zawartości

Klipsch RP-280F - czym to napędzić żeby było basowo i dynamicznie


x999

Recommended Posts

Witam

Dostałem w/w kolumienki w ramach rozliczenia usługi są w stanie idealny więc postanowiłem je sobie zostawić do domu. Lubię słuchać dynamicznej szybkiej muzyki, lubię jak bas jest głęboki dociążony myślę, że do kina też kolumny się sprawdzą. Teraz mam pytanie do osób bardziej doświadczonych ode mnie z czym to połączyć żeby zagrało fajnie? z tego co przeglądałem Internet mam kilka kandydatów ale czy dobrze myślę? Szukam sprzętu wzmacniacza nie nowego ale kiedyś topowego.

Moje propozycje:

- HK 990 

- Onkyo 9755

- Rotel 1582

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Cześć, dopnę się do tematu.

Zgłaszam się do Was z prośbą o pomoc w zakupię wzmacniacza stereo, a konkretnie podpowiedź co w kwocie do 1000zł wybrać, aby wykorzystało cały potencjał głośników: Klipsch RP-280F (zakupy oczywiście rynek wtórny) 

Moje kolumny grały z:

1) Yamaha R-N803D – nie podobało mi się za ostre …

2) Magnat MR 780 – podobało mi się ale chciałem coś więcej (popsułem )

3) Yamaha A-S701 – jak pozycja 1 – trafił w moje ręce przypadkiem

4) Sony MHC-NX1 – ładnie ale mało (obecnie podłączone z braku innego)

5) Magnat MA 900 – zachwycony po całości lecz budżet chwilowo nie pozwoli… (pożyczony na 1 dzień)

 

Dla pełnej informacji – pokój 50m2 (8,5mx6,2m) kolumny stoją po lewej stronie dłuższego boku a po przeciwnej kanapa , akustycznie daje rade 🤪

Posiadam też suby (Klipsch R-115SW + SPL-120) ale po usłyszeniu możliwości tych kolumn na Magnat MA 900 nie chce ich używać (psują dźwięk)

Pilot do wzmacniacza konieczny

 

Z góry dzięki 😊

Sławek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, mam wrażenie, że za tysiaka będzie ciężko je napędzić. Może warto poczekać trochę, pomęczyć się na tym co masz ( będzie motywowało do systematycznego odkładania siana :P )
Ja osobiście uważam, że lepiej byłoby chociaż podwoić budżet jeśli to ma być wzmacniacz na dłużej, który spełni Twoje oczekiwania niż, kupować coś co będzie półśrodkiem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michał Gałązka napisał:

Kurde, mam wrażenie, że za tysiaka będzie ciężko je napędzić. Może warto poczekać trochę, pomęczyć się na tym co masz ( będzie motywowało do systematycznego odkładania siana :P )
Ja osobiście uważam, że lepiej byłoby chociaż podwoić budżet jeśli to ma być wzmacniacz na dłużej, który spełni Twoje oczekiwania niż, kupować coś co będzie półśrodkiem :)

:) dzięki za szybka odpowiedź - chwilowo jak pisałem gra stara sonka i jest słabo, myślałem nad HK690 ale nikt nie ma na sprzedaż :(

Chciałbym już coś zmienić ;)

4 minuty temu, Sławek S napisał:

jeśli to ma być wzmacniacz na dłużej

nie myślę że rok max :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Sławek S napisał:

:) dzięki za szybka odpowiedź - chwilowo jak pisałem gra stara sonka i jest słabo, myślałem nad HK690 ale nikt nie ma na sprzedaż :(

Chciałbym już coś zmienić ;)

nie myślę że rok max :)

Poszukaj używanych Onkyo. Bywa, że można tracić coś w dobrym stanie a to modele bardzo muzykalne z takim właśnie cieplejszym charakterem, który będzie bezpieczny dla górnych zakresów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale gdzie on do modeli które wymienił kolega.

8150 zdecydowanie odstaje na tle Magnatów czy innych modeli które kolega sprawdzał.

Prada jest taka. Albo bierzesz dużo starszy model jak Harman HK 680 , Denon PMA 1060 i wstajesz, ruszasz D do pokrętła głośności albo jak chcesz pilot to cierp z jakością albo dołóż

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

No ale gdzie on do modeli które wymienił kolega.

8150 zdecydowanie odstaje na tle Magnatów czy innych modeli które kolega sprawdzał.

 

To prawda ale poruszamy się w budżecie ok 1000 pln a te które wymienił są grubo ponad. 

 

20 godzin temu, Michał Gałązka napisał:

w życiu ONKYO 8150 do tego RP 280 :) zwłaszcza widząc czego oczekuje człowiek od wzmacniacza :)

 

Dość często mam u znajomego do czynienia z tym wzmakiem + RP 260, nie zauważyłem jakoś braku dynamiki i basu (pewnie zasługa Klipsch) no ale zawsze może być lepiej tylko ten budżet.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😁doskonale zdaje sobie sprawę że to nie łatwy temat ale jak znam życie do ogarnięcia - np. sony na którym obecnie gram jest świetnym wzmacniaczem do mojego zestawu zabaw tanecznych (sylwestry, andrzejki) gdzie współpracuje z altusami 140 lekko zmodyfikowanymi przez Pana Tomasza z Częstochowy 😁. Sony podpięta do  laptopa wymiata świetnie i nagłośni wiele sal/remiz ;) lecz w domu nie gram z laptopa i oczekuje czegoś innego od dźwięku ... 

Dodam że jestem z lat 80' i wychowany na altusach sony i technics (bo tylko to było) lubię przerysowany bas  i podkreśloną górę ale myślę że większość z nas tak ma (mówię o zwykłych miłośnikach muzyki urodzonych w tamtych czasach)

Bardzo wam dziękuje za zainteresowanie i czekam na dalsze propozycję ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Józef Herczek napisał:

Dość często mam u znajomego do czynienia z tym wzmakiem + RP 260, nie zauważyłem jakoś braku dynamiki i basu (pewnie zasługa Klipsch) no ale zawsze może być lepiej tylko ten budżet. 

no dokładnie to tylko zasługa Klipscha w tym wypadku, szukając wzmaka do tysiaka, trzeba cały budżet przeznaczyć na typowy wzmacniacz. bo one swoją grę pokazują dopiero przy dobrym piecu :)

Jeśli autorowi zależy na maksymalnie zbliżonym dźwięku to propozycje Piotra, lub jeszcze kogoś, kto poleci stare ale mocne wzmaki będzie najlepiej. Bo minusem Klipscha jest to, że zagra przyzwoicie z byle czym i często ludzie na tym poprzestają bo myślą, że tak to powinno grać, dobierając mocniejszy piecyk zaczyna się dziać czyste szaleństwo. 

Moją propozycją będzie NAD 356Bee da się go wyrwać troszeczkę powyżej tysiaka i powinien się już trochę zbliżyć do tych wymienionych przez autora :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Michał Gałązka napisał:

dobierając mocniejszy piecyk zaczyna się dziać czyste szaleństwo.

Dokładnie to szaleństwo chcę wydobyć 😁 i nie zależy mi na nowoczesności (tzn. bluetooth, hdmi czy nawet wyjście na suby)

To ma być "wzmacniacz" co prądowo ogarnie te kolumny i z pilotem (tak wiem ale używam sprzętu na co dzień do telewizora) ... 

Nie pisałem wcześniej ale przez mój dom przeszło sporo wzmacniaczy/amplitunerów jak na laika ;) . Te wypisane wyżej to tylko kilka aby dać jakiś zarys osobą siedzącym w temacie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2023 o 05:43, Józef Herczek napisał:

To prawda ale poruszamy się w budżecie ok 1000 pln a te które wymienił są grubo ponad. 

No dlatego mówie.

A. Jakośc. B. Pilot. C. Cena.

Kolega może wybrac dwa z 3.

12 godzin temu, Michał Gałązka napisał:

Ale za 1000 nie znajdziesz niestety nic co prawdziwie ruszy te kolumny, można szukać jakichś takich półśrodków jak cosby ten wspomniany przeze mnie NAD 

O tuż to!

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co piszą koledzy wyzej to prawda. Warto zapolowac jednak na Tage Harmony HTA800B. Bardzo malo jest ich z drugiej ręki ale się zdarzają za około 1100zl. 2x70W + duży transformator toroidalny. Do tego brzmienie hybrydy z Klipschem myślę że byłoby dobre. Sam miałem HTA1000B i byłem bardzo miło zaskoczony jak to grało. 800 nie może być o wiele gorsza...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...