Skocz do zawartości

KEF LS50 i NAD C338 ? Szukam czegoś do 5000 zł


Kolezka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

43 minuty temu, seba3002 napisał:

Pm 8005. Najbardziej znany wzmacniacz na forum 😉

Pozwolę sobie powiedzieć jeszcze kilka słów o samych ls50. Rozmawiałem ostatnio z osobą sprzedającą te kolumny, wspomniałem mu jakie kolumny posiadam teraz, jaki wzmacniacz je napędza. Pan ów stwierdził, że spośród wymienionych modeli paczek (pmc db1 gold, dynaudio excite x18 i kef ls50) najprostsze do napędzenia będą właśnie te ostatnie. Jak widać ile osób tyle opinii. 

Dodam tylko, że mój marantz (ki pearl lite) moim zdaniem, nie ma problemu ani z pogonieniem dynaudio ani PMC. 

Jako ciekawostkę dodam, że testowałem te kolumny z smslem q5 pro i może szału nie było ale wstydu też nie.

To zależy od podejścia. LS50 może i są względnie łatwe w porównaniu z db1 gold i excite x18, ale biorąc miarę bezwzględna pod uwagę są raczej wymagające, zwłaszcza dla budżetowej elektroniki. A o takiej tu mówimy - przypominam budżet 5k na wszystko.

Moje doświadczenia z budżetowymi urządzeniami klasy D są negatywne. Dlatego tez nie mogę ich polecić.

24 minuty temu, Kraft napisał:

W pomiarach w Audio i Audio-Video wyszły 4 omy.

Bardzo możliwe, nie zmienia to faktu, ze wśród kolumn przedstawionych przez ciebie były to jakby nie było najbardziej wymagające paczki w zestawieniu. 

Edytowano przez Walezy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Walezy a słuchałeś tych ls50? 

Drugie pytanie - jaki wzmacniacz potrzebny jest Twoim zdaniem do napędzenia takich kolumn? Chodzi o moc? Cenę? Klasę? Często słyszę, że jakieś kolumny potrzebują lepszego wzmacniacza. Ale lepszego pod jakim względem? I nie zaprzeczam że lepszy (mocniejszy) wzmacniacz wycisnie z kolumn wiecej niż budżetowe klocki. Ale z drugiej strony, może lepszą inwestycją na początek przygody z audio są lepsze kolumny i słabszy wzmacniacz, który w przyszłości, jeśli okaże się, że czegoś nam brakuje, będziemy mogli sprzedać bez wielkiego bólu dla kieszeni. 

Sam słuchałem tego nada z budżetowymi kolumnami typu Indiana czy PSB i grało to jak ... budżetowy zestaw. Ale z drugiej strony słuchałem też KEFów ls50 między innymi z amplitunerem Cambridge axa35, do którego były też podłączone Klipsche r620f i gdybym miał wybierać, wybrałbym to pierwsze połączenie. 

Inną sprawą jest, że w budżecie do 5k kolega nie kupi nowych ls50 i przyzwoitego wzmacniacza. Dlatego propozycja kef q350 i jakiegoś przyzwoitego budżetowego wzmacniacza, też jest moim zdaniem bardzo dobra. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kolezka napisał:

Znalazlem niezla oferte na NAD C338 + Kef Q350  za 4199 zł i chyba to klepne. Co myslicie? Jakie kable do tego? 

Q350 nie słuchałem, ale słuchałem Q750. Moim zdaniem tak LS50, jak i wspomniane Heco Revolution 3 zagrają lepiej niż Q350 (niezależnie do czego je podłączymy). Ale cena niezła a zestaw ładny z wyglądu, więc czemu nie. Od czegoś trzeba zacząć. Najwyżej za jakiś czas rozejrzysz się wśród kolumn używanych wyższej klasy, a ze sprzedażą tych Q350 nie powinno być dużych problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedze od dwoch dni, czytam, sprawdzam i pierwszym wyborem byl ten NAD, bronilem sie przed Yamaha, bo jakos slabo mi sie uzywalo MusicCasta. Dzis dalem mu kolejna szanse (mam soundbara Yamahy) i chyba jestem w stanie mu dac kolejna szanse :)

Soundbar pojechal by do pokoju mlodego, a do mnie moze by trafila jakas uzywana Yamaha R-N803d, jakie glosniki podstawkowe byscie do niej polecili? Czy moze nie warto brak 803, tylko lepiej 602 i drozsze glosniki? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, seba3002 napisał:

Kolego @Walezy a słuchałeś tych ls50? 

Drugie pytanie - jaki wzmacniacz potrzebny jest Twoim zdaniem do napędzenia takich kolumn? Chodzi o moc? Cenę? Klasę? Często słyszę, że jakieś kolumny potrzebują lepszego wzmacniacza. Ale lepszego pod jakim względem? I nie zaprzeczam że lepszy (mocniejszy) wzmacniacz wycisnie z kolumn wiecej niż budżetowe klocki. Ale z drugiej strony, może lepszą inwestycją na początek przygody z audio są lepsze kolumny i słabszy wzmacniacz, który w przyszłości, jeśli okaże się, że czegoś nam brakuje, będziemy mogli sprzedać bez wielkiego bólu dla kieszeni. 

Sam słuchałem tego nada z budżetowymi kolumnami typu Indiana czy PSB i grało to jak ... budżetowy zestaw. Ale z drugiej strony słuchałem też KEFów ls50 między innymi z amplitunerem Cambridge axa35, do którego były też podłączone Klipsche r620f i gdybym miał wybierać, wybrałbym to pierwsze połączenie. 

Inną sprawą jest, że w budżecie do 5k kolega nie kupi nowych ls50 i przyzwoitego wzmacniacza. Dlatego propozycja kef q350 i jakiegoś przyzwoitego budżetowego wzmacniacza, też jest moim zdaniem bardzo dobra. 

Starych LS50 nie słuchałem. Mialem R100, a teraz Meta. Z opinii ludzi, którzy maja stare LS50 wynika: przynajmniej 2x40 A/B, 2x80w D. Cena niestety nie mieści się w budżecie i stad proponowałem inne kolumny i elektronikę. 
 

Edytowano przez Walezy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Walezy napisał:

Mialem R100, a teraz Meta. 

Wow! I co sądzisz o Meta? Są takie genialne, jak je piszą? Ostatnio wklejałem na forum zestawienie ze Stereophile, gdzie zaliczono je do wąskiego grona najlepszych kolumn na świecie (niezależnie od ceny).

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Walezy napisał:

Starych LS50 nie słuchałem. Mialem R100, a teraz Meta. Z opinii ludzi, którzy maja stare LS50 wynika: 2x40 A/B, 2x80w D. Cena niestety nie mieści się w budżecie i stad proponowałem inne kolumny i elektronikę. 
 

Wnosząc po kolumnach, które wymieniłeś, masz raczej mały pokoik. Ja przez chwilę miałem u siebie r300 ale jak dla mnie były trochę za ciemne. Można powiedzieć - oleiste🙂. Jesli to nie takemnica - z czym u Ciebie grają te Mety i jak byś mógł opisać ich charakter?

1 minutę temu, Kraft napisał:

Wow! I co sądzisz o Meta? Są takie genialne, jak je piszą? Ostatnio wklejałem na forum zestawienie ze Sterophile, gdzie zaliczono je do wąskiego grona najlepszych kolumn 

A możesz kolego @Kraft wrzucić link do tego postu 🙂?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Kolezka napisał:

Elac Debut Reference B6 lub Q Acoustics 3030 ?

Do pierwszych kolumn jakiś amplituner lub wzmacniacz Yamaha R-N602 lub R-N803D albo A-S501 lub A-S701 tylko miało nie być dużych klocków z tego co pisałeś?

Do drugich kolumn spokojnie możesz podłączać właśnie NAD C338 i powyższe opcje również się sprawdzą z tymi kolumnami.

 

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Kraft napisał:

Wow! I co sądzisz o Meta? Są takie genialne, jak je piszą? Ostatnio wklejałem na forum zestawienie ze Stereophile, gdzie zaliczono je do wąskiego grona najlepszych kolumn na świecie (niezależnie od ceny).

Nie jestem w stanie obiektywnie się wypowiedzieć, bo za mało kolumn w życiu słyszałem. Mogę natomiast potwierdzić, ze to co się o nich mówi jest prawda. Brzmią neutralnie, żadne pasmo nie jest jakoś specjalnie podkreślone, sposób w jaki integrują wszystkie częstotliwości jest natomiast w mojej opinii fantastyczny. Jeśli chodzi o bas to wbrew pozorom jest i to całkiem mocny i precyzyjny. Schodzi praktycznie tak nisko jak w Aria 906. No i wykonanie jest pierwsza klasa.

Kupiłbym jeszcze raz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, lysyrafal napisał:

Do pierwszych kolumn jakiś amplituner lub wzmacniacz Yamaha R-N602 lub R-N803D albo A-S501 lub A-S701 tylko miało nie być dużych klocków z tego co pisałeś?

Do drugich kolumn spokojnie możesz podłączać właśnie NAD C338 i powyższe opcje również się sprawdzą z tymi kolumnami.

 

A jak oceniasz R-N803D z KEG Q350?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Wnosząc po kolumnach, które wymieniłeś, masz raczej mały pokoik. Ja przez chwilę miałem u siebie r300 ale jak dla mnie były trochę za ciemne. Można powiedzieć - oleiste🙂. Jesli to nie takemnica - z czym u Ciebie grają te Mety i jak byś mógł opisać ich charakter?

A możesz kolego @Kraft wrzucić link do tego postu 🙂?

Wcześniej grały na 16m2, teraz w pokoju 14m przy kuchni 10m2. R300 nie miałem przyjemności słuchać niestety, nie miałbym dla nich na chwile obecna miejsca. Mam jeszcze Aria 906 w drugim pokoju i słucham na zmianę (tam gdzie akurat nie ma moich trzech generatorów hałasu). I tak jak Meta jest neutralny tak Aria jest bardziej ‚in your face’ jeśli chodzi o wokale i wysokie częstotliwości. Ktoś kto kiedyś słuchał np. Diana Krall będzie wiedział o czym mówię. Nie jest to cecha negatywna Aria, wręcz przeciwnie. Meta natomiast wydaje się być takim ‚etalonem’, grają jakby były 30% większe.
Co do elektroniki, to w obu przypadkach jest to PM7000n - nie mam miejsca na graciarstwo, i stad all-one i podstawki. Docelowo myśle o Naim, Hegel i MFidelity, ale prawdę mówiąc to co mam mi wystarczy. 

Edytowano przez Walezy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Kolezka napisał:

A jak oceniasz R-N803D z KEG Q350?

Może być, ale ja osobiście nie chciałbym tych kolumn ze względu na tandetne wykonanie głównie okleina. Kolumny Q Acoustic 3030i oraz Elac Debut Reference B6 są o wiele lepiej wykonane, a np. Elac Debut 2.0 B6.2 już też kiepsko.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Walezy napisał:

Wzmacniacz za €140 do LS50? To byłby ciekawy test, z pewnością. Ale nic poza tym. Napewno nie rekomendacja.

Nie wiem czy doczytałeś ale ja tym wzmacniaczem napędzałem zarówno dynaudio excite x18 jak i pmc db1 gold. Grało to naprawdę przyzwoicie. Porównywałem też to połączenie z marantzem pm6006 i szczerze powiedziawszy to jesli chodzi o stosunek cena - jakość, moim zdaniem lepiej wypada smsl. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lysyrafal napisał:

Może być, ale ja osobiście nie chciałbym tych kolumn ze względu na tandetne wykonanie głównie okleina. Kolumny Q Acoustic 3030i oraz Elac Debut Reference B6 są o wiele lepiej wykonane, a np. Elac Debut 2.0 B6.2 już też kiepsko.

Okleina Q350 faktycznie nie pociąga, ale mówimy tu o akustycznie niezłym produkcie za 2k. A jak wyglada wykonanie B&W 606 S2?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, seba3002 napisał:

Nie wiem czy doczytałeś ale ja tym wzmacniaczem napędzałem zarówno dynaudio excite x18 jak i pmc db1 gold. Grało to naprawdę przyzwoicie. Porównywałem też to połączenie z marantzem pm6006 i szczerze powiedziawszy to jesli chodzi o stosunek cena - jakość, moim zdaniem lepiej wypada smsl. 

Mogłem nie doczytać, faktycznie. Tylko, skoro to tak dobry wzmacniacz to dlaczego nie jest hitem każdego hifi forum? 

15 minut temu, seba3002 napisał:

Bardzo fajny kombajn. Słuchałem go w dwóch salonach audio z kilkoma parami kolumn i grał naprawdę fajnie. A focale z tego co pamiętam grały troszkę V-ką, też masz takie wrażenie? 

Tak, w umiarkowany sposób, zgadza się, to chyba nawet widać na charakterystyce. Końcówka pasma jest podbita, w związku z czym podobno dobrze się spinają z Naim, gdzie wysokie tony opadają 0.5-1.5 dB. 

 

Edytowano przez Walezy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Walezy napisał:

Mogłem nie doczytać, faktycznie. Tylko, skoro to tak dobry wzmacniacz to dlaczego nie jest hitem każdego hifi forum? 

Bo to nie jest tak, że on zjada każdy wzmacniacz. Ma dość umiarkowaną moc, dlatego nie do wszystkich kolumn można go podpiąć. Z tego samego powodu nie nada się też do głośnego łojenia. Ale jeśli chodzi o stosunek cena - jakość, jest naprawdę godny rozważenia. 

Akurat na naszym forum jest hitem 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...