Skocz do zawartości

Audiolab 8200A co następne może Rotel ?


latarnik

Recommended Posts

Witam szanowne grono .

Gra u mnie Audiolab 8200A z B&W 707S2 .Dźwięk jest przyjemny  nie męczący,dobra mikrodynamika przy cichym odsłuchu,głośniej też jest dobrze , ale zawsze jest jakieś ale i naszło mnie na tuner z DAB+( choć mam streamer Yamaya WXAD 10 a na nim tysiące stacji radia internetowego )    i tu rodzi się pytanie o zestaw Rotela czy taki komplecik jest wart uwagi i zmiany Audiolaba na Rotela.  Muzyka której słucham raczej spokojna Jazz ,instrumentalna ,filmowa nic specjalnie ciężkiego      

Zestaw o którym myślę to .

-Wzmacniacz Rotel A 11 może A12

-Tuner Rotel T11

-CD  Rotel CD 11 choć nie jest mi konieczne i niezbędne może lepiej zamiast CD dołożyć i kupić Tuner T 14 z wbudowanym DAB+oraz streamerem ?

Kolumienki zostają to nie podlega dyskusji  .

Nie dawno ktoś mi polecił Yamahę 803 i  miałem ją na próbę niestety dźwiękowo poległa przy Audiolabie funkcjonalność wspaniała ale wykonanie i dźwięk słabo dlatego chce wzmacniacz i resztę w osobnych klockach Rotel mi odpowiada wizualnie jest taki schludnie elegancki .wygląda jak klasyka z lat 90, pozatym lubię jak jest wyświetlacz na którym widzę co gra .

Szkoda że nie można kupić tunera Audiolaba 8200T to by mnie bardzo ucieszyło  i nie zmieniał bym wzmacniacza ale nie ma ich na rynku wtórnym .

Czy według Was radio DAB + ma sens bo FM to chyba jest tak słabej jakości że szkoda sobie głowę tym zawracać , czy może lepiej kupić lepszy jakościowo streamer niż WXAD 10

 

 

 

Edytowano przez latarnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Napisano (edytowany)
34 minuty temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Jeśli Rotel to co najmniej A14 ,przy A11 czy A12 postępu nie będzie.

DAB+ to lepsza jakość tylko musisz mieć pewność ,że w twojej okolicy będziesz miał w zasięgu stacje  ,których chcesz słuchać ,bo z tym często jest problem.

DAB+w mojej okolicy jest dostępny  miałem przez kilka dni Yamahę 803 i na niej potestowałem fajnie działa .Y803 ma fajną funkcjonalność ale dźwiękowo Audiolab lepiej wypada

A 14 jest poza zasięgiem finansowym .

A zestaw Audiolab 6000A +6000N ?

Edytowano przez latarnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Z tym, że Rotel tj. inne granie niż Audiolab i brzmienie systemu się zmieni, a tego chyba nie chcesz. W dziale sprzedam jest jakaś oferta:

 

A jak gra Rotel jaka to będzie zmiana ? Może warto sobie coś poprawić  zmieniając całkowicie sprzęt .A może Rotel  lepiej pasuje i więcej wyciśnie z moich B&W707 S2?

Edytowano przez latarnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lysyrafal napisał:

Brzmienie będzie bardziej szczegółowe i żywsze. Kolega @Tomasz Kluczynski wspomniał o wzmacniaczu Rotel A14 i tu pewnie będzie postęp, a ja powiem iż Rotel A12 to już niezbędne minimum.

po weekendzie się umówię na sprawdzenie możliwości A12 w duecie z T11  sprawdzę funkcjonalność i dźwięk zobaczymy.

Zastanawiam się jeszcze nad CXA 60 I CXN V1 używane .

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, latarnik napisał:

po weekendzie się umówię na sprawdzenie możliwości A12 w duecie z T11  sprawdzę funkcjonalność i dźwięk zobaczymy.

Zastanawiam się jeszcze nad CXA 60 I CXN V1 używane .

Szczerze, nie wiem czy to dobre posunięcie. To raczej będzie taki krok w bok niż jakościowy postęp. Zarówno ten Rotel i CXA 60 to podobna półka co Twój Audiolab jeśli chodzi o kategorię sprzętu. Być może nawet niższa. Kwestia czy takie granie Ci się bardziej spodoba i spasuje z Bowersami. Zawsze warto posłuchać, ale serio - raczej bym się nie napalał na wymianę akurat na te konkretne modele żeby odczuć wyraźny skok jakościowy w brzmieniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
8 godzin temu, lpomis napisał:

Szczerze, nie wiem czy to dobre posunięcie. To raczej będzie taki krok w bok niż jakościowy postęp. Zarówno ten Rotel i CXA 60 to podobna półka co Twój Audiolab jeśli chodzi o kategorię sprzętu. Być może nawet niższa. Kwestia czy takie granie Ci się bardziej spodoba i spasuje z Bowersami. Zawsze warto posłuchać, ale serio - raczej bym się nie napalał na wymianę akurat na te konkretne modele żeby odczuć wyraźny skok jakościowy w brzmieniu.

Dziękuje za rzeczową odpowiedz .

Posłuchać warto ale szczerze czym dłużej o tym myślę  to też się zastanawiam  bo ta zmiana będzie dość kosztowna w przypadku nowego Rotela to będzie ok 5300zł za wzmacniacz i tuner,podobnie będzie z CXA i CXN używanym , a za Audiolaba może dostanę ok. 2000zł co daje ok 3300zł do dołożenia  .Może lepiej lepszy streamer kupić  i szukać do Audiolaba tunera 8200T choć to będzie długie szukanie .

Aż tak bardzo mi na zmianie jakościowej nie zależy ten Audiolab gra tak jak lubię ma wszystko czego mi trzeba no może oprócz  DACa żeby tv podłączyć i przydał by mi się tuner DAB+,ale brzmieniowo jest dobrze .Jak wspominałem wyżej ktoś mi zaproponował zmianę na Yamahę 803 D poczytałem trochę miałem taką Yamahę  na testy ,nie chce o tym pisać bo mógłbym kogoś niechcący urazić fajna funkcjonalność i na tym koniec .Możliwe że ta Yamaha nie pasuje do B&W i tego się trzymajmy.

 

Edytowano przez latarnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, latarnik napisał:

Jak wspominałem wyżej ktoś mi zaproponował zmianę na Yamahę 803 D poczytałem trochę miałem taką Yamahę  na testy ,nie chce o tym pisać bo mógłbym kogoś niechcący urazić fajna funkcjonalność i na tym koniec .Możliwe że ta Yamaha nie pasuje do B&W i tego się trzymajmy.

Nie jesteś pierwszą osobą, która uważa iż nie jest to zgrany duet. Zapewne amplituner i kolumny sprawdzą się w innych konfiguracjach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku głośników B&W 707s2, warto się zainteresować lepszą elektroniką. Te głośniki mają bardzo niską efektywność oraz schodzą do około 3,5 ohma. To wzbudza pewne oczekiwania od strony wzmacniacza. Dlatego też Rotel A11 czy też A12 to trochę za mało.

Proponuję Ci zainteresować się co najmniej modelem A14 https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/a14.html - który w tej chwili, jest w podobnej cenie do modelu A12.

Zapraszamy Cię na odsłuchy do naszych salonów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.05.2021 o 16:01, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

W przypadku głośników B&W 707s2, warto się zainteresować lepszą elektroniką. Te głośniki mają bardzo niską efektywność oraz schodzą do około 3,5 ohma. To wzbudza pewne oczekiwania od strony wzmacniacza. Dlatego też Rotel A11 czy też A12 to trochę za mało.

Proponuję Ci zainteresować się co najmniej modelem A14 https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/a14.html - który w tej chwili, jest w podobnej cenie do modelu A12.

Zapraszamy Cię na odsłuchy do naszych salonów :)

Chyba aż tak źle nie jest z tymi głośnikami, Audiolab słabiak 60W   radzi sobie z nimi całkiem  dobrze . Według mnie to są dobre i niedoceniane często krytykowane głośniki nie wiem dlaczego ,słuchałem w ostatnim czasie kilku innych niejednokrotnie droższych konstrukcji które grały według mnie gorzej .

Jeśli Rotel jeszcze więcej z nich wyciągnie to będzie miło i przyjemnie choć nie najtaniej .

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co posiada salon( na sprzedaż) zawsze zagra lepiej niż to co ty masz ;)

Miałem audiolaba 8200A przez wiele lat (u syna nadal jeden stoi) i jeżeli podpasowało ci takie granie, to szalenie wątpliwe aby zmiana na Rotel-a przypadła ci do gustu. Niezależnie czy to będzie A11/12/14 ;)

Wydasz masę kasy na "skok w bok"

Radio? Jeżeli lubisz słuchać reklam co 5 minut to ok... Ale rozważ może coś co pozwoli słuchać także stacji bez reklam ale i tych "tradycyjnych" ? Mini komputerek sterowany z telefonu do ci więcej radochy.

Wymiana sprzętu z powodu braku dostępnego tunera DAB + ??? No chyba że to tylko pretekst ;)

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana 8200 na 6000? Moim zdaniem Bowers z Audiolabem brzmi nieco sucho.

Jeśli chciałbyś zostać przy podobnym dźwięku ale jego rozwinięciu to Roksan K3.

 Rotel faktycznie może być dobrym kompanem tutaj, ale tez uważam że to raczej skok w bok niż do przodu. Chyba że nieco chcesz ocieplić dźwięk to Atoll oraz Musical które są często łączone z bowersem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Wymiana AUdiolaba 8200 na 6000 może nie być najlepszym rozwiązaniem, może zyskasz większą przestrzeń i dynamikę ale stracisz muzykalność. 

Jeśli podoba Ci się brzmienie Audiolaba i chciałbyś zrobić krok do przodu to dobrym kierunkiem byłby Vincent SV500, który zapewni większą głębię oraz bliższą i bardziej dociążoną średnicę. W przypadku Vincenta masz także możliwość wymiany lamp, dzięki której w każdej chwili możesz poprawić brzmienie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
9 godzin temu, Fafniak napisał:

To co posiada salon( na sprzedaż) zawsze zagra lepiej niż to co ty masz ;)

Miałem audiolaba 8200A przez wiele lat (u syna nadal jeden stoi) i jeżeli podpasowało ci takie granie, to szalenie wątpliwe aby zmiana na Rotel-a przypadła ci do gustu. Niezależnie czy to będzie A11/12/14 ;)

Wydasz masę kasy na "skok w bok"

Radio? Jeżeli lubisz słuchać reklam co 5 minut to ok... Ale rozważ może coś co pozwoli słuchać także stacji bez reklam ale i tych "tradycyjnych" ? Mini komputerek sterowany z telefonu do ci więcej radochy.

Wymiana sprzętu z powodu braku dostępnego tunera DAB + ??? No chyba że to tylko pretekst ;)

Podoba mi się Audiolabowe granie może przydało by się więcej szczegółów i precyzji na gorze i .Ale pozatym jest ok .

Z CD nie korzystam nawet go nie mam wystarczają mi pliki i streamer jeśli już bym miał kiedyś kupić to może gramofon i czarną płytę słuchałem u znajomego i zrobiło na mnie wrażenie .

Co do radia mam streamerek Yamaha WXAD 10 i to z niego słucham stacji radia internetowego .A że jestem z epoki kręcenia gałką to chciałem sobie tuner kupić a kożystając z okazji że mamy DAB to też by nie zaszkodziło .

Proszę rozwiń temat o jakich mikrokomputerkach myślisz może jakieś propozycję .

 

 

Edytowano przez latarnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, latarnik napisał:

Chyba aż tak źle nie jest z tymi głośnikami, Audiolab słabiak 60W   radzi sobie z nimi całkiem  dobrze . Według mnie to są dobre i niedoceniane często krytykowane głośniki nie wiem dlaczego ,słuchałem w ostatnim czasie kilku innych niejednokrotnie droższych konstrukcji które grały według mnie gorzej .

Jeśli Rotel jeszcze więcej z nich wyciągnie to będzie miło i przyjemnie choć nie najtaniej .

pozdrawiam

Oczywiście, ilość watów nie przekłada się na jakość wzmacniacza-to chyba wszyscy wiemy. W moim przekazie chciałem tylko zaznaczyć, że przy zakupie B&W 707, będziesz potrzebował wyższej jakości piecyka, aby móc cieszyć się dużymi możliwościami głośników. Zapraszamy Cię na prezentację:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Oczywiście, ilość watów nie przekłada się na jakość wzmacniacza-to chyba wszyscy wiemy. W moim przekazie chciałem tylko zaznaczyć, że przy zakupie B&W 707, będziesz potrzebował wyższej jakości piecyka, aby móc cieszyć się dużymi możliwościami głośników. Zapraszamy Cię na prezentację:)

Ale skąd pomysł że ja chce kupić 707  ja je mam i grają u mnie z Audiolabem od jakiegoś czasu wręcz stąd pomysły na zmianę że już mnie korci na coś innego .Ale czytają odpowiedzi zaczynam się poważnie zastanawiać czy na tą chwilę ma to sens , tanio nie będzie a czy będzie lepiej ?/? kto to wie może zainwestować w lepszy streamerek  np Yamahę WXC 50 bo ma DACa do którego podepnę sobie tv naprzykład .Albo czarnopłytowca kupić i poprawić klimat choć na tym to się chyba trzeba znać .

5 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,
Wymiana AUdiolaba 8200 na 6000 może nie być najlepszym rozwiązaniem, może zyskasz większą przestrzeń i dynamikę ale stracisz muzykalność. 

Jeśli podoba Ci się brzmienie Audiolaba i chciałbyś zrobić krok do przodu to dobrym kierunkiem byłby Vincent SV500, który zapewni większą głębię oraz bliższą i bardziej dociążoną średnicę. W przypadku Vincenta masz także możliwość wymiany lamp, dzięki której w każdej chwili możesz poprawić brzmienie. 

Vincent łoj klasyka piekielnie klasycznie wygląda może to jest dobry trop na przyszłość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, latarnik napisał:

Ale skąd pomysł że ja chce kupić 707  ja je mam i grają u mnie z Audiolabem od jakiegoś czasu wręcz stąd pomysły na zmianę że już mnie korci na coś innego .Ale czytają odpowiedzi zaczynam się poważnie zastanawiać czy na tą chwilę ma to sens , tanio nie będzie a czy będzie lepiej ?/? kto to wie może zainwestować w lepszy streamerek  np Yamahę WXC 50 bo ma DACa do którego podepnę sobie tv naprzykład .Albo czarnopłytowca kupić i poprawić klimat choć na tym to się chyba trzeba znać .

Dlatego zachęciłem do prezentacji, aby przekonać się co można jeszcze usłyszeć z tych głośników.

Gdyby porównać bezpośrednio DAC, z WXC50 vs. A14, to uważam że pojedynek będzie dość wyrównany. W Yamaszce, dźwięk będzie spokojniejszy, bardziej poukładany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
18 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Dlatego zachęciłem do prezentacji, aby przekonać się co można jeszcze usłyszeć z tych głośników.

Gdyby porównać bezpośrednio DAC, z WXC50 vs. A14, to uważam że pojedynek będzie dość wyrównany. W Yamaszce, dźwięk będzie spokojniejszy, bardziej poukładany.

Można z nich jeszcze coś wycisnąć ?Audiolab 8200 wyciska już dużo w przeciwieństwie do  Yamahy 803 którą miałem kilka dni  ta zupełnie nie dawała rady.

 

Edytowano przez latarnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, latarnik napisał:

Można z nich jeszcze coś wycisnąć ?Audiolab 8200 wyciska już dużo w przeciwieństwie do  Yamahy 803 którą miałem kilka dni  ta zupełnie nie dawała rady.

 

RN803 to amplituner stereo z funkcjami sieciowymi, a Audiolab 8200, to czysty wzmacniacz stereofoniczny, więc siłą rzeczy, Twój wzmacniacz powinien brzmieć lepiej. Gdybyś teraz posłuchał, lepszego wzmacniacza (np. wspomniany Rotel A14) to Twoje odczucia byłyby jeszcze lepsze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadła Audiolab zostaje jeszcze na jakiś czas ,B&W 707 S2 zostają są świetne ,WXAD 10 do szuflady na biedę i kupuję WXC 50 ,Może jakieś lepsze kable do głośników . Jak się uda to dokupię tuner do Audiolaba .i to mi narazie wystarczy

Gramofon mi po głowie chodzi ale pojęcia nie mam jak i co muszę poczytać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...