Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe do Pioneer sx20 - Pylon, Heco?


chopper76

Recommended Posts

Witam,  mam zamiar zmienić moje kolumny do Pionneera sx 20. Dotychczas używałem podstawkowych Magnatów Qantum 673.  Chcę kupić coś w przedziale cenowym 2-3 tys.  Czytałem że ten amplituner potrzebuje kolumn z miękkim basem aby dźwięk nie był za bardzo techniczny.  Na oku mam Pylon Audio Pearl 27 lub droższe Heco Aurora 700.  Doradźcie proszę czy to dobry wybór, a może mam wziąć pod uwagę jeszcze inne kolumny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Pylon Audio Pearl to dobry kierunek ale brałbym pod uwagę model 25, który zapewni pełniejsze brzmienie z szybszym dołem. Heco Aurora 700 zapewnią Ci bardziej muzykalne brzmienie ale mniejszą przestrzeń. 
Alternatywą mogą okazać się Indiana Line Tesi 561, które będą połączeniem Pylonów i Heco. Dali Obeon 5 będą zdecydowanie za małe do 20m2 i będzie brakować niższych częstotliwości. W takim metrażu polecałbym zdecydowanie wziąć pod uwagę model Oberon 7, który zapewni potężniejsza podstawę basową oraz większą przestrzeń. 

Zapraszam na odsłuch w naszym salonie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To model przed Oberon 7. niektórzy uważają że nawet lepsze. Ja tam wole brzmienie Heco mimo że momentami bardziej efekciarskie to po prostu mi odpowiada.

Bardziej się zastanawiam czy wykorzystasz ich pełen potencjał na SX20. No ale jego już masz.

Słuchałeś Aurory i Oberony?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chopper76 W tym przedziale cenowym warto się zainteresować Heco Aurora 700 lub Pylon Opal 30 ewentualnie Indiana Line Tesi 561. Oberony 5 też warte uwagi. Najlepiej jedź na odsłuch gdzie będziesz mógł skonfrontować kilka modeli. Sam ocenisz co Ci się podoba ale niekoniecznie ułatwi Ci to wybór ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź te zensory 7, bo to dobry trop, można czasem kupić używki w dobrej cenie,. Nie wiem jak z Pioneerem ale to dosyć uniwersalne kolumny i do rocka i metalu się nadają. Ja mam Oberony 7 i jest ok i takiej też muzyki głównie słucham. 

Dla mnie zarówno zensory 7  jak i oberony 7 to lepsze kolumny  niż heco 700 do tego zgrabniejsze rozmiarowo. 

Edytowano przez helmut..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ponownie po dwóch tygodniach - słuchania.

Tak jak pisałem zdecydowałem się na kolumny Indiana Line Tesi 561. I obiecałem, że coś o nich napiszę. Na wstępie zaznaczam i proszę o wyrozumiałość bo nie jestem wielkim znawcą sprzętu audio hi-fi itd... 

Kolumny nie są takie duże jak mogłoby się wydawać, nie kolą oczu jakąś wielką bryłą i wyglądają subtelnie i są ładnie wykończone. Nie wyglądają tandetnie czy tanio.

Jak wspominałem kolumny są podłączone do amplitunera Pioneer SX-20. Źródło dźwięku to odtwarzacz cd Pioneer PD-10.

Teraz to co najważniejsze - odsłuch. Proszę mieć na uwadze że kolumny jakie miałem dotychczas podłączone to były podstawkowe Magnat Quantum 673 i po prostu samo nasuwa mi się porówna nie do tych kolumn.

Pierwsza myśl po puszczeniu muzyki to  - o kurcze ile przestrzeni. I faktycznie cały salon wypełniła muzyka o niebo dokładniejsza niż z poprzednich kolumn. Dźwięk Indian jest ciepły, miękki i taki przyjemny dla ucha. Myślę, że w przypadku tego amplitunera tak powinno właśnie być. Co do samego dźwięku to jest dość wyważony, górne pasma nie "ranią" uszu, fajnie słychać np talerze perkusji - dokładnie ale nie bez przesady. Aha muszę zaznaczyć że basy i soprany były ustawione na zero.  Co do średnich tonów tutaj dokładnie tak samo - wyważone, bez efektu "telefonu" przyjemne ale bez jakiegoś szału. Miłośnicy wokali myślę że mogliby być nie do końca usatysfakcjonowani. Jeżeli chodzi i niskie tony to te kolumny to strzał w dziesiątkę. Basu jest dużo i jest miękki - taki na jakim mi zależało. W sumie dobrze że wybrałem kolumny z bass reflexem z przodu ponieważ mogę zaoszczędzić trochę miejsca przy ścianach i je bardziej wcisnąć.

Trochę nasłodziłem ale jak pisałem porównuje je do tańszych magnatów. Pewnie jakbym postawił nagle kolumny za 5 tys to powiedziałbym nieco więcej na temat Indian i pewnie nie tak dużo dobrych słów. Ale jak ktoś w dyskusji pisał może droższe kolumny mogłyby nie pokazać swoich możliwości z moim amplitunerem...

Jeszcze raz dziękuje wszystkim za udział w dyskusji i swoje opinie. Pozdrawiam

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

👋

Indiany to budzetowe, ale naprawde niezle rozwiazanie, mialem kiedys Tesi 261 i milo je wspominam. To paczki latwe do napedzenia i ustawienia. Pieniadze nie graja, wcale nie jest tak, ze drozsze kolumny zagralyby u Ciebie lepiej. Przeciwnie, drozsze zestawy bywaja bardziej wymagajace wobec akustyki pomieszczenia i wspolpracujacego sprzetu. 

Najwazniejsze, ze trafiles rozwiazanie dobre dla siebie 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...